Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Besárgult baba: akkor is 3...

Besárgult baba: akkor is 3 óránként etessük, ha sokat eszik?

Figyelt kérdés

Kislányom 1,5 hetes. Még a kórházban besárgult, 2x12 órát volt kékfény alatt, aztán normalizálódott a bilirubin érték így hazaengedtek minket. Mondták, hogy fontos a gyakori etetés, és minimum 3 óránként keltsem fel éjjel is, nappal is. Az első itthoni napokban ezt indokoltnak is éreztem, mert nagyon aluszékony volt, és nehezen szopott, de pár nap alatt ez rengeteget javult. Most 11 napos, és egy szoptatás alkalmával már bőven 100 gramm felett tud enni, volt egyszer 140 gramm is egyszerre. Persze nem mindig ennyi, de 70-80 mindig megvan. A gyerekorvos szerint ha a 60-at eléri, már jó... Gyorsan, hatékonyan szopik, egyre ügyesebb.


Szóval a kérdésem, hogy ha ilyen jól eszik, és egyre éberebb (etetésbe már nem alszik bele, és egyre gyakrabban van, hogy két evés között sem alszik végig, hanem nézelődik akár 2 órán keresztül is, szóval nem olyan aluszékony már), akkor is meg kell etetni szigorúan 3 óránként?

Éjszaka is keltsem 3 óránként, vagy hagyhatom mondjuk 4 óráig aludni? Mert éjjel sose ébred magától 3 óránként (vagy sűrűbben), mindig állítok ébresztőt és én keltem, pedig ő még aludna tovább.

Ne értsetek félre, nem a saját kényelmem miatt kérdezem, vagy mert többet szeretnék aludni, csak úgy érzem, így nagyon beleszólok a saját ritmusába a folytonos keltegetéssel. Az igény szerinti szoptatás híve vagyok, persze megértem, hogy a sárgaság miatt ebbe most bele kell szólni, de ha ennyire jól eszik és jó mennyiségeket, akkor is tartsuk szigorúan, vagy hagyhatom kicsit...?


A gyerekorvos és a védőnő mást most, a kórházban meg egy harmadik verziót mondtak. Kíváncsi vagyok, aki volt hasonló helyzetben, nektek mit ajánlott az orvos?


Köszi!


2019. ápr. 17. 13:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam: *A gyerekorvos és a védőnő mást MOND.
2019. ápr. 17. 13:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk engedték az 5 órás kihagyást éjjel, szerintem jobb is, mert így elkezded hozzászoktatni az éjjeli alváshoz. Kérdezz rá. Nekünk maguktól mondták, hogy kezdjük el így csinálni.
2019. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Én beállitottam az ébresztőt és 3órankent etettem.. Igen hozzá szokott... Majd leszokik róla. Ez most nem a kényelemről szól.
2019. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
3 na mindjárt gondoltam, hogy jön egy ilyen válasz. A csecsemőnek se jó ha indokolatlanul keltik 3 óránként, megszakítva a folyamatos éjszakai alvását. Mi is csináltuk, amíg indokolt volt: koraszülöttség, sárgaság miatt, de ha már jól eszik és nem sárga, akkor nyugodtan lehet változtatni. Egy csecsemőnél amúgy is minden hetente, naponta változik. A rugalmasság nem egyenlő a túlzott kényelmességgel.
2019. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű. Ha jó a vérképe,aludhat.
2019. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!