Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Besárgult baba súlygyarapodása?

Besárgult baba súlygyarapodása?

Figyelt kérdés
A babám 7 hetes. 3710 g-mal született,de sajnos 3.napon nagyon besárgult, és a súlya is visszaesett 3400 g körülire. Kékfényt és infuziót kapott, és bár rendszeresen jártam hozzá szoptatni, lassan indult be a hízása. Azóta is csak szopik, sokat alszik, volt olyan hét, amikor semmit, volt hogy 160 grammot hízott. Most kb 4200 gram. Rendesen van pisis és kakis pelus, de éjjel nem szopik.(este 11-kor utoljára és reggel 6-7 körül újra)Napközben sem sokat eszik (60-100 g), de nem sír, hogy éhes lenne... illetve néha nem tudom, hogy azért sír mert éhes, vagy mert fáj a hasa???van okom aggódni?
2011. jún. 2. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit leírtál szerintem nem ad okot aggodalomra.

Valószínűleg azért sír mert hasfájós vagy éppen a közelségedre, megnyugtatásodra vágyik a kis aranyos.:-)

Én egy kis ánizs teát adtam neki hasfájásra. Meg sokat kell babusgatni.

2011. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Ugyanígy voltunk, annyi különbséggel hogy én babám 2700 grammal született és 2370-re ment vissza. Ugyanígy infúzió, kékfény, minden. 5 napot voltunk kórházban a besárgulástól kezdődően, 2600-zal engedték haza. 7 hetes babának a 100 gramm körüli szerintem teljesen jó, vedd azt alapul hogy én kisbabám ha evett 40 grammot 7 hetesen már tapsikoltam örömömben és most mégis egy 10 hónapos csodás kisfiú, akinek olyan kis tokája és comb hurkái vannak hogy csak na :)

Ha sír akkor próbáld szoptatni de ha nem akar akkor nem akar, biztos nem éhes. Mármint ha tejed van elég de ő konkrétan nem akar enni többet akkor nincs baj ne aggódj, minden jót nektek!

2011. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok, kihagytam hogy az ő pocijának a köménytea tett nagyon jó szolgálatot.
2011. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia! babám 3300gmal született, visszafogyott 3170grammra,besárgult,most 6 hetes és 4640gramm,akár 120at is megeszik alkalmanként 6szor,7szer eszik,nem alszik sokat,este 9körül eszik majd 5körül újra, hidd el sztem semmi gond vele,megnézték őt két hetesen elmúlt-e a sárgaság?
2011. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kislányom 2950-nel született, 2790-nel hoztam haza a kórházból. Kékfény alá nem tették szerencsére, de már picit sárga volt, mikor hazaengedtek minket. Itthon csak fokozódott. :-(

A szül. súlyát kb. 2 hét alatt nyerte vissza. Nagyon nehezen tanult meg szopizni, és állandóan bealudt. Már a kezdetektől 4 óránként evett, így elég nehezen múlt el a sárgaság. De elmúlt!!!

6 hónapos korára simán duplázta a súlyát! Szerintem nálatok is így lesz! Semmi okod az aggodalomra!

2011. jún. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!