Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Onnantól hogy gyerekünk lesz...

Onnantól hogy gyerekünk lesz vége az életünknek?

Figyelt kérdés
Ki mit tapasztalt? Lesz magunkra bármi időnk vagy csak a gyerek? Barátnők mindenkinél lemorzsolodtak gyerekkel?
2019. ápr. 24. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem vége lesz, csak átalakul.

Az eleje nehezebb, mert át kell állni a megszokott életvitelről egy teljesen új életre. Valakinek ez gyorsan megy, valakinek lassabban.

Függ sok mindentől.

Az is csak rajtad múlik, hogy a gyerek tölti ki az életed 0-24-ben, vagy van igényed másra is. Ha igényled, tudsz időt szakítani másra is.


Nekünk 6 éves a fiunk, nem szűnt meg az életünk, nagyon boldogok vagyunk. Nem morzsolódtak le a barátok, csak ritkábban találkozunk.

2019. ápr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Az elején nehezebb lesz de mi már a 4 hónapossal mentünk a balatonra, horvátországba görögországba. Igaz jól megpakoltuk az autót de élveztük
2019. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Az eleje nehéz volt, most 7 hónapos lesz már a fiúnk. A baráti körünkben mar mindenkinek van gyereke, vagy most szült, vagy terhes. En megoldom, ha kicsit enidore vágyom. Szerencsések vagyunk, hogy van meg mindket oldalról nagyszülő, es imádnak ra vigyázni. A gyerek is mindenkivel jol el van.
2019. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
A kényelmes, boldog, gondtalan életed, amiben te lehetsz magadnak az első és legfontosabb, na annak vége. Onnantól, hogy kinyomod magadból a gyereket, elfelejtheted azt, hogy neked mi a fontos, te mit szeretnél, neked mi lenne a jó. Másodhegedűs leszel a saját életedben.
2019. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Barátnők ès a barátok ugyanúgy megmaradtak, bàr csak nekünk vannak gyerekeink és az én barátnőim nem is akarnak, semmi sem változott közöttünk. Idő magunkra maradt, bár az, hogy ketten el tudjunk menni valahová marha nagy szervezést igényel, a gyerekekkel sehová nem megyünk, mèg a boltba sem ha nem muszáj.

Az álmaimnak, terveimnek lőttek, újakat nem találtam az elmúlt 6 évben.

A pàrom költözött hozzàm (viszonlag messzire), így a haverokkal való meccs nézès kimarad, de túléli, a legjobb barátai külföldre költöztek, de így is azok maradtak

2019. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vege az eleteteknek onnantol :D Amugy, aminek vege van atmenetileg, az az, hogy akkor, es ugy alszol, ahogy szeretnel, kiveve, ha a ferjed kel hozza, ha kell ejszaka, es ha nagyobb, akkor intezi, mikor koran reggel mar nyuzsogne a gyerek. Az, hogy az eleteteket, korabbi rutinotokat mennyire boritja fel, egyreszt gyerekfuggo, mert kifoghattok egy sokat ebredo, tejfeherjeallergias, nyugtalan, babakocsiban ordito babat is (mint mi), masreszt rajtatok is mulik, hogy erre hogy reagaltok, es hogy a gyerek napirendjetol fuggetlenul folytatjatok-e azt, amit elotte (pl. egyik ismerosomek ugyanugy jartak mar a ket honapos gyerekkel hetvegente utazgatni, fesztivalokra, mint elotte, csak akkor a gyerek ott aludt rajtuk hordozokendoben, vagy a babakocsiban mellettuk. En orultem, hogy elek, annyit kelt a gyerek. Reflux+pici gyomor miatt gyakran kellett szoptatnom, es az csak 6 honapos kor utan ment csatos hordozoban barhol feltunes nelkul. Viszont igyis sokat setaltam vele, de kimozdulni sokkal korulmenyesebb volt, ert az autoban meg a 15 perces utat is vegigorditotta az elso honapokban. Onnantol lett konnyebb, mikor delult, akkor vegre megmaradt a babakocsiban, es az autos utazas sem volt mibden alkalommal tortura.


De ez mind atmeneti. Merthogy baromi gyorsan megnonek, mar nem szuszog rajtam delutanonkent :( Cserebe ertelmes beszelgeteseket lehet vele folytatni arrol, hogy meeg egy picit fekszunk az agyban, es csak utana kelunk fel :D

2019. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Mindkettő 6 hetes korától átaludta az éjszakát, mi szerelmesebbek vagyunk, mint valaha, még a szexre is több idő jut. Megyünk velük mindenfelé, ugyanúgy, ahogy előttük. Nekünk sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb lett az életünk és a házasságunk.


Ja és mindkettőnknek van hobbija, amit rendszeresen űzünk.

2019. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem halsz meg vagy ilyesmi, viszont az átlag ember élete megváltozik.Ha nincs segítséged csak ketten vagytok a babára, ha nem telik fizetett segítségre.Egy ideig nem te leszel az első, mert éjjel is fel fogsz kelni szoptatni pld akkor is ha amúgy aludnál,mert sír a babád.Vagy lesz később ezer kompromisszum amit megkötsz, hogy ,,mindenki" jól járjon.

Én pld ejtőernyőztem, már nem csinálom.Párom mikor kiderült, hogy terhes vagyok erre kért, hogy lehetőleg maradjak már a földön és ne ugráljak.Valamit valamiért.:) Egyenlőre még nincs időm új hobbira, majd idővel remélem kitalálok valami kevésbé veszélyeset amit lehet gyerek mellett is űzni.:)

2019. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Egy gyereknel meg ugy ahogy.. volt idonk. De tobbel... eselytelen egyszeruen. Ez hianyzik is borzasztoan
2019. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!