Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a velemnyetek arrol ha egy...

Mi a velemnyetek arrol ha egy 1,5-2 eves baba neha tabletezik?

Figyelt kérdés

Napi kb 20 percre gondolok.

Tableten mese nezesre.


2019. ápr. 25. 17:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
62%

El vagytok tévedve amúgy.

A tablet használata rombolja a kreativitást, a beszédfejlődést hátráltatja, ráadásul az idegrendszerre ia károsan hat.


Azt plusz gáznak tartom, hogy tablettel eszik, mert így összekapcsolja a kettőt, és esetlegesen közösségben is várni fogja, hogy az óvónéni rakjon neki tabletet. Mert ezt szokja meg. Beivódik.


Nem a tablet használatával van gondom, a 6 éves ia napi 1 órát mobilon játszik vagy gépen videót néz, hanem azzal, hogy ilyen korán.

2019. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
33%
Előző: te vagy eltévedve. Nem fogja összekapcsolni az evéssel a tabletet, az óvoda más - ott már közösségben van...
2019. ápr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
67%
Nos, én személy szerint nem adnám neki 20 percre sem, de még nincs gyerekem, nem tudom, megteszem-e majd :) Ha a beszédfejlődésre nem is, de tény, hogy a belső képalkotás kialakulására hatással van. Ennek a kialakulását legjobban képek nélküli, élőszavas mesével lehet elősegíteni, ez az a funkciója az agyunknak, amivel később le tudunk küzdeni bizonyos szorongást keltő, nehéz helyzeteket. Ha a belső képalkotás képessége csökevényesen alakul ki, a gyermek ingerlékenyebb, szorongóbb lehet, felnőttként is alacsonyabb lesz az érzelmi intelligenciája, megküzdési stratégiái hiányosak lehetnek - ha lesznek egyáltalán. Mesenézéskor túl gyorsan pörögnek a képek, amit a gyerekek nehezen dolgoznak fel, ezért stresszként élik meg - az agyuk legalábbis -, emiatt idegesebb, hisztisebb lehet. Mesét nézni akkor érdemes, ha van felnőtt, aki leül vele, akitől lehet kérdezni, akivel a végén meg lehet beszélni az eseményeket, különben a sok feldolgozatlan, feldolgozhatatlan információ feszültségként jelenik meg a gyermek számára. A témában ajánlom Kádár Annamária Mesepszichológia könyveit, szerintem nagyon hasznos. De egyébként én nem hiszem, hogy 20 perc megnyomorítaná a gyereket, viszont ha tehetem, inkább mesélnék neki ebben a 20 percben, mesét nézni ráér pár év múlva is.
2019. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!