Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon szűk kutacs és feszes...

Nagyon szűk kutacs és feszes izomtónus mire utalhat együtt egy közel 3 hónapos kisbabánál?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapos és már alig tapintható a kutacsa. 2 hete még 1x1cm volt, ami szintén nem nagy..de most már annál is kisebbnek érzem. Tudom, hogy ettől még nőhet a feje, de engem aggaszt, hogy ilyen gyorsan szűkül. Amellett feszes az izomtónusa, mostanában háton hidat is csinál, és borzasztóan fészkelődik mind a pelenkázón, mind fürdetésnél a kádban. Hason emeli a fejét, de a feszességtől nem tudja lerakni. Emellett azt vettem észre, hogy kevesebbet figyel és kevesebbet is mosolyog. És bár néha ad ki hosszú, elnyújtott “hö”, “bö” hangzókat, de ma pl alig volt hangja a nyűglődésen, nyögésen, feszengésen kívül.

1 hete kb.ingerültebb, nyűgösebb, sirosabb is az eddigi átlagnál. Valakinek van/volt hasonló tapasztalata?

Van időpontunk neurológiára meg egy idegsebészhez is, aki megnézi a fejformát, de ettől független nagyon aggaszt az ügy. Tudtok hasonló történetet? És ha igen akkor mi lett/lehet ebből?

Lehet összefüggésben a viselkedés, az izomtónus és a kutacs?



2019. ápr. 29. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Ma már egyszer feltettél egy ilyen kérdést. Teljesen normálisan viselkedik a babád, te viszont túlzottan aggodalmaskodsz. Élvezd is az anyaságot!


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2019. ápr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Voltál kinn a szabad levegőn? Az elmúlt 1 heten kb 20 fokokat valtozott az időjárás. Egyszer feltetted a kérdésed máshogy, akkor is mondtuk, hogy semmi baja nincs a feszes izmokon kivül, amit kezelnek.

Max fogzas front es novekedesi ugras johet szoba. Ne gyarts legyszives felesleges problemakat.

2019. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is feszesek az izmai és nagy a kutacsa még mindig, úgyhogy nem hiszem, hogy a feszesség összefügg a kutacs méretével.


Egyébként az ő viselkedése is változott 1-2 hete, sajnos nem a jó irányba. De én a fogzásnak és ennek a hülye, változékony időnek tudom be.


Gondolom jártok gyógytornára a feszesség miatt!?


Az jó, hogy neurológushoz elviszed, mi is elvittük. Bár az idegsebészt nem értem? Mi baj a fej formájával?


A fejformát a neurológus is nézi.


Nem lesz semmi baj, de megértem, hogy aggódsz.

2019. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!