Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Izomtónus problémás babák...

Izomtónus problémás babák anyukái, pár kérdés?

Figyelt kérdés

Mikor kúszott, mászott, állt, kezdett járni a babátok?

10 hónaposommal járunk dévényre, de sajnos nem akar kúszni, mászni még mindig. Túl laza az izomzata. Van itt valaki, akinek a babája 10 hónaposan még csak forogni tudott? Mikor kezdett el haladni?


2016. jún. 24. 09:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Fordul minden irányba, felül úgy, hogy oldalra fordul és egyik kezével elkezdi támasztani, felnyomni magát és lendületből befejezi, sokat ücsörög. Nem bánja ha négykézlábra teszem és gyakorolunk, sokáig kitartja a négykézlábas pozíciót, de magától egyszerűen nem mászik, nem kúszik, csak ha én rakom a kezét-lábát.
2016. jún. 24. 12:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor előrébb jár, mint az én 10 hónaposom, aki 1 hete kúszik ugyan, de nem ül félig sem, eldől, nem támaszt (terápiás ültetést szokott a gyógytornász vele). Négykézláb még kicsúsznak térdei.


Ő fvgt hipotón, combja pedig feszes és a bal és jobb oldala között is van különbség.


6 hónaposan fordult át és vissza, de csak az erősebb oldalára, jobbra. 7,5 hónaposan balra is tudta. Kerek 8 hónaposan kezdett gurulni, de csak jobbra. Kellett 1-2 hét mire balra is begyakorolta. Egy héttel a 10. hónap előtt kezdte, hogy tenyerére támaszkodva lépegetett körbe a tengelye körül és ebből jött egy hétre a kúszás és most itt tartunk.

2016. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mióta jártok Dévényre?

Nálunk 10 alkalom után produkálta a maszast, kúszni már tudott mikor mentünk. 1 éves elmúlt már ekkor, utána ült fel, és mászott.

2016. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

4 hónapja járunk heti1x.

Mikor 6 hónaposan még nem fordult, elvittem neurológushoz és kerestünk dévényest.

Neurológiailag rendben van, csak laza az izomzata. Pontosabban amiért túl laza volt és nem használta, néhány helyen bekötött mostanra.

Olyan kis értelmes, aranyos. Sokszor kiborít mikor a játszotéren megkapom, hogy"nem jár, mi az hogy még nem lépeget, nem áll???"

Tudom, hogy ez ilyen, de ma is kiborítottak a buszon sajnos :(

Ti hogy kezelitek az ilyet?

2016. jún. 24. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában elütöm vmilyen viccel., pl.: "megfontolt gyerek, nem kapkod el semmit (ami egyébként igaz a hozzátáplálására is: napi 5 tápszer + néhány kanál ez-az - ezért is kapom az ívet úton útfélen). Nem segít hogy a méretei és a hosszú dús haja miatt egy éven felülilinek nézik, de nagy ívből tojok rá. Tudom hogy rengeteg munkánk van benne, hogy egyáltalán itt tart, és próbálom nem hasonlítgatni a "gyorsabb" gyerekekhez.


Vele egyébként sima gyógytornára járunk 4 hónapos kora óta, mert egy szabad Dévényest se találtunk.

2016. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!