Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent egy babánál a...

Mit jelent egy babánál a letapadt izomtónus?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, és nézzek körbe az interneten, de nem találtam valójában erre megfelelő választ :/

Ha merevek az izmok akkor később kezd el mozogni. Ennyi nagyjából a választ. De közben valahol azt is olvastam, hogy az is baj, ha valamit hamarabb kezd el. De mi van akkor ha valamit később vagy hamarabb kezd? Miért okozna ez gondot? Vagy egyáltalán okozna hosszútávon?

Hét tesóm van. És mindannyian mindent máskor kezdtünk. Egyik tesóm 16 hósan kezdett csak járni, a másik 8 hósan már rohant. Valamelyikük egyáltalán nem mászott. Volt aki csak azután tudott ülni, miután felállt. Volt aki előbb ült és csak aztán állt fel. Volt aki nem szeretett hason lenni és volt, aki csak azon akart. Soha nem lett gondunk később az iskolákban, többen a sportokban is jeleskedtek. Volt aki művészeti pályára ment. Szóval teljesen különbözőek lettünk.

Szóval nem értem. Miért lett most ez az izomtónus dolog ennyire hatalmas szó?



2016. nov. 14. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen még dolgozz kicsit. Az izomtónus lehet fokozott vagy renyhe, letapadni meg az izom szokott.


Az izomtónuson azért rugóznak amúgy, mert sok rendellenességhez társul fokozott izomtónus (túlzott kötöttség), vagy éppen hipotónia, vagyis renyhe, túl laza izomzat.

2016. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na igen ez a problémám :/ hogy egyszerűen már teljesen összezavarodtam :/

Nekem az is jó lenne, ha valaki csak belinkelne egy linket, ahol ezt a kuszaságot végre rendbe tehetném a fejembe :(

2016. nov. 14. 10:26
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem túl van lihegve ez is, mint sokminden más. Az internet áldása és átka egyben a mérhetetlen mennyiségű információ.


Régen nem volt ennyire túllihegve sem a hozzátáplálás, sem a mozgásfejlődés. Most mindenki bújja az internetet, hogy hány percesen kell a gyereknek fejet emelni, megfordulni, fölállni, deriválni, repülni. Bevallom, én is beleestem ebbe a hibába, folyton bújtam a fejlődési táblázatokat, aggódva kérdeztem a gyerekorvost, meg a védőnőt, hogy el van-e késve valami, lesz-e baj belőle, ki kell-e vizsgáltatni, stb. Túllihegtem mindig a dolgot, mindig megnyugtattak, hogy OK a gyerek.


Meg kell próbálni megtalálni az arany középutat (nehéz, tudom), hogy figyelje is az ember a gyerek fejlődését, hogy rendben zajlik-e, de ne is vizslassa árgus szemekkel, nagyítóval keresve a hibát. Alapvetően úgy gondolom, hogy ha gond van, azt a védőnő és a gyerekorvos észre kell, hogy vegye, hiszen ez a szakmájuk. Nem hiszem, hogy nekünk elsőgyerekes anyukáknak ortopéd szakorvossá, neurológussá kell válnunk a semmiből.


Ha gyanúd van, kérdezd a gyerekorvosodat, mondd el, mit tapasztalsz, mi nyugtalanít.

2016. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as válaszoló vagyok, én időként ezt a füzetet szoktam egyébként megnézni:


[link]

2016. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az izomtónus a végtagok, testrészek passzív mozgatásakor adott irányba adott izmokon érzett ellenállás. Normális, ha az adott mozdulat teljesen kivitelezhető és annak megfelelően az ellenállás normálisnak érződik. Fokozott, ha csak nagyobb erővel sikerül passzív mozgatással a mozdulatot kivitelezni, vagy nagyobb erőkifejtéssel sem lehet az adott mozgást teljes mozgáspályán kivitelezni. Csökkent, ha 'túlságosan könnyedén' minden ellenállás nélkül kivitelezhető a mozdulat, gyakran a normálisnál nagyobb mozgáspályán, mivel az izmok 'fékező' szerepe elégtelen.

Ebből következik, hogy 'letapadt izomtónus' ,mint fogalom, nem létezik.

Egyes izmok le tudnak tapadni, ami okozhat kötöttséget a mozgásoknál. Az izom letapadások, rövidülések babáknál általában önálló problémák; legtöbbször méhen belüli fekvési rendellenességek, téraránytalanságok következményei. Szépen kitornáztathatók.

Az izomtónus-zavarok inkább központi idegrendszeri eredetűek.

2016. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van.

A nagyobb fiam hipotón, vagyis laza izomtónusú volt. Vele Dévényre jártam 11 hónapig.

Azzal nem értettem soha egyet, hogy "max. mindent később csinál, de nincs azzal gond". Pont azért nem, mert ahogy írta az utolsó, az izomtónus zavar általában idegrendszeri problémára utal. Nálunk a nagyobb enyhe oxigénhiánnyal született. Valószínűleg ez okozta az izomtónus eloszlási zavart. Abból is látszik,hogy idegrendszeri eredetű volt a baj,hogy a mai napig (5 éves) vannak egyensúly gondjai, minimális figyelemzavara is.

A kisebb fiam 1 éves, ő harántfekvésű volt, neki ezért a nyakizmai tapadtak le, ami nem ugyanaz, mint a feszesség. Bár őt is Dévényre vittem, neki elég volt két alkalom és helyrejött. Mondta is a tornász és a doki is,hogy annyi volt a baj,hogy a fekvése miatt nem tudtak "kinyúlni" rendesen az izmok. De ez valószínűleg magától is rendeződött volna.

2016. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!