Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kizárólagosan szoptató anyukák...

Kizárólagosan szoptató anyukák, ti mit tennétek, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 13:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes babáknál a napi 10 és a tíznaponként 1 széklet is normális, én ezt egy szoptatási tanácsadótól hallottam. Ha van elég tejed, semmiképpen ne kezd el a hozzátáplálást, az anyatejtől nem lehet székrekedése. A gond az lehet, hogy meg kell még tanulnia, hogy egyszerre nyomja a székletét és ernyessze el a kis végbelét. Ez nem könnyű. Ha nem boldogulsz, hívj fel egy tanácsadót, nagyon kedvesek: www.lll.hu
2010. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi: a kevesebb széklet az is jelentheti, hogy jobban hasznosítja már az anyatejet, ami teljesen normális, hiszen már négy hónapos.
2010. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Laevolacból van fenntartó adag, az 5 ml ezt huzamosabb ideig kell adni (pár nap), állítólag valamilyen réteget képez a belekben és azzal rendbe jön a kaki dolog.

Szerintem attól a pár naptól nem szokik rá, sőt, a doki is kúrát szokott javasolni.


Persze ha mindennap kap hosszú ideig lehet, hogy hozzá tud szokni a szervezet. A kizárólagosan szoptató barátnőm orvosa is ezt ajánlotta nekik.

2010. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál ez simán előforduéhat, akár 10-12 nap is eltelhet széklet nélkül, annyira jól emészthető az anyatej, hogy nem marad utána annyi salakanyag. Próbálj meg sokkal több folyadékot, vizet, kamillateát inni + sok gyümölcsöt, paradicsomot. Az én babám pl. a laktoherb tea után (én ittam) tudott nagyokat kakilni
2010. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Van elég tejem, még le is adok belőle, ezért érintene szomorúan, ha ilyen korán hozzá kellene táplálnom. Csak az a furcsa, hogy tényleg egyik napról a másikra lett napi hat kakiból nulla. :-( Miközben az étkezésem nem változott semmit.


Kipróbálom, amit javasoltok. Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok! :-)

2010. júl. 6. 14:38
 16/19 anonim ***** válasza:
Szia!Pont ugyanezzel küzdünk az 5 hós babánkal kb egy hónapja már.Nekem is mondták az almalevet,hátha egy pár kanál ujdonság meghozza,de nem.Kamillatea sem,aztán paradicsomlé,sütőtök,őszilé,semmi.Csak hőmérővel kakil,4 naponta szenved,még szopi közben is,sir.Kb 5 cm es kemény kaki után jön higabb,de nagy mennyiség.Most a sinlacot javasolta a doki,nem tudom mi lesz,ő is csak szopis volt.
2010. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha te irtál egy másik helyre is választ, kedve skérdező, itt is jelzem: nem az őszi, hanem a sárgabarack a széklethajtó. Vagy pl. a szilva, aszalt szilva.
2010. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, én voltam, köszönöm a figyelmeztetést! :-) Azt is szeretem. :-)
2010. júl. 6. 23:32
 19/19 anonim ***** válasza:
Én babám is csak szopizik,bár széklet probléma nincs,de a sárgabarackot ki kell hagynom,mert hasmars van tőle neki.Főleg a sárgabarackos joghurttól.Próbáld ki,egyál ilyet,hátha hat.Bár lehet ez személyfüggő,de talán bejön!
2010. júl. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!