Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttet fürdetni elég...

Újszülöttet fürdetni elég hetente egyszer?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam egy szakkönyvben, érdekelne, hogy van-e valóság alapja.

2019. máj. 14. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk a kórházban azt javasolták, hogy kétnaponta fürdessük. Egy újszülöttnek egyébként heti egyszer is elég hiszen nem lesznek koszosak. Többet árt nekik a víz (főleg ha kemény) és a kencék mint a nem fürdés, nagyon érzékeny kis bőrük van. A popsijukat azért nem árt átmosni vagy vizes vattával / kendővel áttörölni minden nap illetve tapasztalatból mondom, hogy a hajlatokban is nagyon össze tud gyűlni a kosz.
2019. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem elég. Én is sok helyen olvastam (kisgyermeknevelőnek tanulok), de fontos, hogy minden nap megfürdesd, előtte pedig olajos vattával a hajlatokból is eltávolítsd a lerakódást, szennyeződést. Az olajozást elég 8-9. hónapig csinálni, utána elég a fürdetés. De minden nap fürdesd, kevés szappannal.
2019. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
A picibabát minden nap mosdatni kell. De vigyázni kell hogy a köldökcsonkot ne érje víz. Majd ha eltellik pár nap, vagy 1 hét akkor a védőnő megtudja állapítani hogy lehet-e már bátran fürdetni.
2019. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Az új trendek szerint elég. De szerintem ez undorító. A háta közepéig fossa magát, naponta többször lehányja magát, és még lehetne sorolni. Igen, persze, letörölgeted mindig vizessel stb, de az nem ugyanaz. Nyugodtan lehet érte lepontozni.
2019. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Valóban túl sok kozmetikumot használunk, ezáltal tönkretesszük a kisbabák bőrének normál flóráját, aztán csodálkozunk, ha gyulladt vagy ekcémás stb lesz.

Szóval a mindennapos kozmetikai termékkel való fürdetés valóban túlzás, de egy kisbaba kakil, pisil, bukik stb, és az ilyen szennyeződéseket muszáj eltávolítani.

Szerintem a fenekét szükséges rendesen megmosni mindennap, és ha már úgyis vízbe teszed akkor legalább langyos, tiszta vízzel mosd át a hajlatait, mert oda azért be tud gyűlni a szösz :)

2019. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő azt javasolta, hogy két naponta fürdessem. De az én fiam olyan hasfájós volt, hogy az egyetlen dolog amit élvezett az első két és fél hónapjában az a melegvíz volt esténként. Igy engem nem érdekelt az ajánlás, az egész napos ordítás után olyan jó volt látni, hogy valamit élvez is az életben. Arról nem is beszélve, amit mások már említettek a nyakig fosást, meg a rengeteg bukást..
2019. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Igen.


De az nem egyenlő azzal, hogy nincs megmosdatva rendesen, csak a merülőfürdetésre vonatkozik.



Szerintem macerás.

Jó napirendnek is a fürdetés..

Ekcémás babámnak sem lett sokkal jobb a bőre, amikor átmenetileg kipróbáltuk..de nálunk nincs pancsizás..pár perc hatékony tisztálkodás van.

2019. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Mi naponta fürdetünk a kezdetektől. Hamar megszokta, hogy az a nap vége. És imád lubickolni, összességében kb 45 perces program, én is imádom. Van mondóka az elejéhez, a kiszálláshoz, ének a törülközéshez. Fésülés, arckrém, pelus és hálózsák felvétel. Utána kapcsolok át még kisebb világításra.
2019. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Nemetorszagban elunk, itt szuleskor is csak megtorolgetik, es koldokcsonk leeseig azt mondtak, ne furdessuk, utana is a jatszoterezos idoszakig csak heti 1-2x. Az arcat es a feneket termeszetesen azonnal, igeny szerint, de van, aki akkor mar egyszerubbnek latja furdetni. En ugy tudom, hogy az erzekeny boruk miatt (meg itt kemeny is a viz), nem ajanljak, mivel a bor az immunrendszer resze, es a furdetestol meggyengul, de ertol eltero velemenyek vannak.


Itt van egy hivatalos kutatas, ami a pubmeden is megtalalhato:

,,When bathing the newborn , the caregiver should focus especially on the areas that need more attention, such as face, neck, folds and diaper area.2,27,64 In relation to routine bathing, it has been demonstrated that the bath itself is better than scrubbing with a sponge or some other cloth. The act of rubbing with a sponge or cloth promotes greater heat loss, increased transepidermal water loss and reduced hydration of the stratum corneum. 65-67 The bath should be short, no longer than 5 minutes, especially if soap is used. 3.68 This will also help prevent skin maceration.27.69 Frequency of bathing varies greatly between certain regions and countries depending on the culture of each place. 62 In fact, in many places, particularly those with warmer weather, mothers prefer to bathe their babies every day, even if not really necessary. 62 However, it is recommended that baths not be given daily. 11.70 They should be given approximately twice a week until the baby starts to crawl. 11.70 Premature infants should be bathed every 4 days. 71 The water temperature should be close to body temperature (37 - 37.5 ºC). 11.62, 72 However, some authors recommend a slightly lower temperature, corresponding to the temperature of the skin (34-36 º C). 67 After the bath, if the skin of the newborn and infant shows any sign of dryness or cracking, an appropriate emollient should be applied, which, in addition to treating dry skin, protects the integrity of the stratum corneum and skin barrier.11.29 to 31.73 Emollients are even more beneficial to babies with a higher risk of developing atopy (positive family history), and in these cases they should be used during and after bathing.62.74-79 Some authors have reported benefits with the use of emulsifying oils. 80.81 The oils reduce water loss from the stratum corneum and keep skin clear of scales and crusts. 9 However, one should avoid adding olive and mustard oils to the bath due to the risk of contact dermatitis, although existing studies have been conducted only with adults.62.46-49 Furthermore, we should be careful with bath oils, as they can turn the bathtub into a slippery and dangerous surface. 51 Further studies about the implications of using these oils in infants are still needed.”


[link]

2019. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 hónapos koráig 2 naponta fürdettük. Utána már minden nap.
2019. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!