Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor csökken a babák alvása...

Mikor csökken a babák alvása napközben? Az én fiam 6 honapos, és sokszor még mindig napi 4 szer alszik, de van amikorcsak 3 szor, de az ritka. nem sok ez?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden baba más! Van, amelyik pici korától keveset alszik, a másiknak meg sok az alvásigénye. egyik se baj, ha mellette nyugodt, kiegyensúlyozott a pici. A tiéd kis álomszuszék, hát hagyd, hgy eleget pihenjen, akkor tud igazán fejlődni!
2010. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam mar lecsokkentette. Most 5 honapos es eddig mindig delelott aludt kb 1-1.5 orat. Utanna delutan aludt 2 orat (van amikor seta kozben 1 orat es otthon meg egy orat, ha nem mentunk setalni akkor altalaban egyhuzamba aludta a 2 orat). Keso delutan 5 ora korul aldut egy orat. 2 hete viszont nem hajlando mar keso delutan 5 korul aludni es sajnos ennek az az eredmenye, hogy nagyon nyugos lesz es nehezen tud elaludni este. Este 8-tol vagy 20:30-tol alszik reggel 7-8-ig egyhuzamba.
2010. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem baj, az én lányom is ennyit aludt 6 hónaposan. Meg is figyeltem hogy általában 2 óra elteltével le kellett raknom, mert már nyügös volt. Aztán egyszer csak áttért magától a napi két hosszabb alvásra. Most 1 éves és néha már csak napi egy alvás van 11-től 2-ig, de akkor estére már alig lehet vele birni.

Különben meg ha nem megy az éjszakai alvás rovására akkor hadd aludjon nappal is amennyit akar.

2010. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hat hónaposan a lányom kb egy órácskát volt ébren, két etetés között, aztán zuhant vissza álomországba. Most 15 hónapos, este héttől alszik reggel hétig, aztán fél 10-10 órakor már alszik kb 12- fél 1-ig. Délután is szundít még egy órácskát, másfelet. Egyesek szerint mormotának készült a kiscsaj :)
2010. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom 1 éves, és még mindig napjában 3x alszik fél órát, aztán este 8-tól bealszik éjszakára. van olyan amikor az egyik du.-i félórája 1 órás vagy másfél órás. Éppen milyen időváltozás van. Engem nem zavar, mert alszik éjszaka is szépen.

Úgyhogy szerintem nem sok amennyit a te babád alszik.

2010. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is hasonló a tiétekhez, most lesz 17-én 6 hónapos. reggel 7 körül kel, majd egy óra múlva visszaalszik, kb fél 10-ig. Tízórai után kb fél 12-ig bírja, aztán alszik fél 1- 1-ig, ebéd után 2 körül ismét alvás egészen 5-ig, aztán már nem biztos, hogy elalszik 8-ig a fürdésig, de ha séta van, akkor még szundikál kb fél órát. Este fél 9-től úgy alszik, mint akit agyonütöttek

:-)))

Szerintem ez egyáltalán nem baj, alvás közben nagyon jól fejlődik az idegrendszer, és fel tudja szépen dolgozni az élményeket. Inkább örülhetünk, nekem legalább is ezt mondta a dokink, sokan írigyellhetnek bennünket. Nálunk csak egy probléma van ebből, mégpedig az, hogy csak az ágyában tud nyugodtan aludni, és ha nem alszik eleget, akkor nyűgös. Így csak 1-2 órára tudunk itthonról elmenni, vagy az uzsonna után 3 órára. De ezt azért nem bánom nagyon, csak a távoli rokonok reklamálnak, mert nem visszük hozzájuk. A kiságyat mégsem köthetjük magunk után:-)))

2010. júl. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!