Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan oldja meg? Járókával...

Ki hogyan oldja meg? Járókával vagy anélkül?

Figyelt kérdés

Egy hét hónapos kúszó-mászó baba anyukája vagyok. A csemetét nem lehet sehol sem magára hagyni (nyilván), így eddig magamra kötve (kendőben) oldottam meg vele a mindennapi teendőket, ami napota kb fél-1 óra elfoglaltság. Viszont a növekvő súlya és aktivitása miatt ez egyre nehezebb, illetve azért mindent nem lehet így sem mindent megoldani. Egy majdnem 8 kilós gyerekkel az ember lányának a hátán porszívózni nem éppen a kellemes kategóriába tartozik. Legalábbis mindenféleképpen gyorsabb és kényelmesebb nélküle.


Ezen megvilágosodva múlt héten be is szereztem egy járókát, ami olyan utazóágyszerű tehát könnyű, így akár tudom tologatni is, annak függvényében, hogy épp hol vagyok.


Nagy örömömben gyorsan fel is hívtam a szintén kisgyerekes barátnőmet, hogy elmeséljem, hogy én most milyen jót tettem magammal (és egyébként a gyerekkel is, mert szereti nagyon).

Nagy meglepetésemre azt mondta, hogy ez neki furcsa és ő soha nem korlátozná ilyen módon a gyereke szabadságát. Annyira meglepődtem, hogy nem kérdeztem meg, hogy ő hogyan oldja meg akkor, ha pl. wc-re megy vagy olyan ételt készít, amit forró olajban süt vagy épp ki kell takarítani a lakást vagy egy gyors hajmosást/zuhanyzást.


Nekünk is van pihenőszék, de az max 10 perc nálunk. A kiságyban (60x120-as) már nem fér el keresztben (márpedig ő csak úgy akar lenni) illetve a kendő sem mindig játszik.


Érdekelne ki hogyan csinálja? Illetve mit gondoltok? Tényleg korlátozom azzal a gyermekem szabadságát, hogy napi maximum egy órára berakom a járókába?


2019. máj. 17. 11:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk nem volt a nagylányomnál járóka és most a kisfiamnál se tervezem, már 8 hónapos, “bejárja” a lakást. Mindig beviszem abba a helységbe magammal ahol vagyok. Hihetetlen gyorsan megtanulta a lányom így, hogy mihez nem szabad nyúlni, remélem a fiamnák is hasonlóan lesz. Ez maximális figyelmet igényel, teljesen megértem ha valakinek járókája van. Ha Neked úgy kényelmes akkor használd, egyáltalán nem korlátozod semmiben vele!
2019. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem volt járókánk. Kezdetben gondoltam rá (nekem is volt gyerekkoromban), hogy kéne, de a férjem meggyőzött, hogy próbáljuk ki nélküle, és ha tényleg kellene, veszünk. Teljesen igaza volt, semmi szükség nem lett volna rá.

Amikor még 8 hónapos volt, és olyat csináltam, ami esetleg rá veszélyes lett volna, beraktam arra a kis időre a pihenőszékbe. Minden egyéb esetben ott volt mellettem, jött utánam, és ha olyanhoz próbált hozzányúlni, amihez nem kellett volna, rászóltam, hogy ne tegye.

A hajmosást, fürdést, takarítást mindig mellette oldottam meg, sosem vártam vele alvásidőig. Ott volt mellettem, és nagyon érdekelte, amit csinálok. Persze kezdetben nem volt egyszerű, de lassan két éves lesz, megérti, ha azt kérem, menjen ki valahonnan, álljon hátrébb, nem nyitogatja a szekrényeket, nem nyúl a mosogatógépbe (a kések miatt nem engedtem), nem pakolja ki a szemetet, nem áll fel az ágyon, és stb. Gyakorlatilag mindent megcsinálok mellette, vannak dolgok amikben segít is a maga szintjén. Könnyebb lett volna járókával, de úgy voltam vele, nem árt, ha beleszokik ezekbe a helyzetekbe, és most sokkal egyszerűbb vele.


Te viszont nem egész nap teszed bele, csak egy órára. Szerintem napi egy órával nem korlátozod a szabadságát. Nem ördögtől való dolog, el tudom képzelni, hogy vannak olyan helyzetek, amikor kénytelen az ember járókát beszerezni. Ha a babád is szereti, és neked így kényelmesebb, akkor használd nyugodtan, és ne foglalkozz azzal, hogy mások mit mondanak.

2019. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem engedem a konyhába olyankor


Wc-re jön velem vagy nyitva hagyom az ajtót

Fürdéskor hajszárításkor is


Konyhában ha noncs el, akkor etetőszékben kap egy kenyércsücsköt

Kisebbnek játékot kapott


Forró olajosnak csak úgy állok neki, ha megoldott, hogy nem jön oda (itthon van a férjem, alszik, etetőszékben van..stb)



Van járókám

De nem használjuk


Akkor van benne, ha ki kell mennem, ha futár jön, vagy postást.. Stb

2019. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%
Muhaha, csak az én gyerekeim olyan komiszak, hogy kimásztak a kiságyból, járókából? Amúgy èn alvásidőre időzítettem a "veszélyes" műveleteket. Vagy akkorra, amikorra hazaért a férjem.
2019. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!