Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A házimunka bármilyen formáját...

A házimunka bármilyen formáját gyermeked hány éves korától tudtad ismét tökéletesen ellátni időben, minőségben anélkül, hogy a gyerek akadályozott volna benne?

Figyelt kérdés

Kicsit kiakasztó, hogy szinte alig haladok,folyton láb alatt van, egy szimpla percre sem köti le egyetlen játék, mese, vagy bármi...pedig mindent bevetek,és gyors vagyok a munkákkal is, nem tökölök....hol van ennek a vége kb.?

16H/L


2014. aug. 15. 13:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Onnantól kezdve, hogy felépültem a császármetszésből. Kb. 3-4 hetes lehetett a babám. Akkor végzem a házimunkát, amikor alszik.
2014. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
18 honapos a lanyom es kb 13 honapos koratol uyganugy el tudom latni itthon a hazimunkamat mint azelott. Nekem nagyon jol lekoti magat. Szepen eljatszik amig nekem dolgom van. Soha nincs lab alatt. Szokta nezni is h mit csinalok, erdekli sokszor. :-)
2014. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
2-3 hetes korától, egy éves korától meg már baromi cukin segített is benne, most két éves, mindent hoz, ha megkérem rá, ha meg nem tud segíteni, rajzol-gyurmázik-csúszdázik addig. Vond be, játszva főzzetek, takarítsatok, mesélj neki közben.
2014. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Masodik vagyok. Elotte is el tudtam oersze csak akkor idozitenem kellett hozza. Mar most ilyen nincs. Nem kell megvarni amig elalszik stb. Igy h msr tud jarni jobban elvan mint azelott h csak kuszni, maszni tudott volna.

Elso valaszolo neked mennyi idos a gyerkoc?

2014. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Eleinte én is alvásidő alatt csináltam, utána odatettem magam mellé a pihenőszékbe és nézte, pl. a teregetést kifejezetten élvezte. Kicsit nagyobb korban (1 éves kortól) pedig együtt csináltuk, ahogy ma is (2 éves). Pl. hámoztam a zöldségeket, ő pakolta a tálba. Közben végigrágta a többségét, de nem baj :) Teregettünk, eleinte a csipeszel játszott, ma ő teszi rá a csipeszt, ő szedi le a ruhákat, ő pakolja a mosógépet ki és be. Ő "rakja" össze a palacsintatésztát, én már csak kikavarom. Másképp nem megy :)
2014. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
hát, nekem 12 hós a fiam és kizárólag alvásidőben megy, mert amúgy kapaszkodik a hajamba, a ruhámba és úgy sír, h a lélegzetvételt is kihagyja... :(
2014. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit több, mint 2 éves (1-es válaszoló).
2014. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Én most is eltudom látni a dolgomat! Mindenbe bevonom 18 hónapos! Mindenbe segít, így sem sokkal végzek később a munkával! Nem idegesítem magam rajta, ha 1 órával később végzek, mert segített bepakolni a mosógépbe, meg mert adogatta a csipeszeket. Nagy butaság ha ez így felbosszant és azt érzed hogy láb alatt van. Inkább élvezd ki, amíg még igényli, hogy foglalkozz vele és "láb alatt" van. Épp, hogy észbe kapsz és az arcodba csapja az ajtót, tojik a házimunkára, mert kamasz lesz...
2014. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Jajj, nem minden napos, hogy "felbosszantana", mert ő is segít mindenben, amiben tud (teregetés- csipeszek, mosógép be-ki pakolás, stb.), ezeket én is mind alkalmazom, csak vannak napok, mikor sok munka gyűlik össze, én gyorsan összecsapnám, hogy menjünk ki a szabadba vagy játszóterezni, erre pont akkor jön rá az unalom, nem tudok se főzni, se felsöpörni, se semmi....na akkor kell a nagy levegő. :)
2014. aug. 15. 13:46
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
2 hétig segített anyukám szülés után, onnantól egyedül csináltam, de sose szaladt a lakás, volt tiszta ruha és mindig friss ebéd a férjemnek :)
2014. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!