Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarja tartani a fejét?

Nem akarja tartani a fejét?

Figyelt kérdés

Kisfiam június 6-án lesz 3 hónapos és hason fektetve nem akarja magát vagyis a fejét emelni sőt hason lenni is utál ahogy hasra rakom ordít de viszont Ha fekvésből ülésbe húzom nagyon szépen tartja magát meg ha tartom is ( büfi közben is állandóan tartsa a fejét)

5-én jön a védő nő addigra szeretném ha tartaná szépen nem szeretném orvosokhoz vinni.

Mit lehet tenni?


2019. máj. 22. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Persze, hogy nem akarja, miért is akarná? Olyan izmot kell megdolgoztatnia érte amit azelőtt sosem használt. Ez baromi fájdalmas, te sem szeretnéd.

Érdekes dolgokkal kell ösztönözni és akkor egyre tovább tudja majd tartani, ahogy edződik az izom. Pl a pocakpárnát pont erre találták ki, de ha a saját mellkasodra teszed fekve és játszol vele, akkor az is hatásos tud lenni.

Mindenesetre ez ez folyamat, úgyhogy ne várd, hogy pikk-pakk menni fog.

2019. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én babámnál pont fordítva van. Hason gyönyörűen tartja magát, fekvésből felhúzva nem. Ma jön a védőnő, majd mond valamit.
2019. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lányom se szeretett/szeret hason lenni, de mondták, hogy napi szinten többször (akár fél percre) fordítsam pocakra és szórakoztassam amíg lehet, de nyilván nem szenvedtettem ekkor volt 2 hónapos. Most 3,5 hónapos már gyönyörűen tartja magát akár 5-6 percig is és nyúl az elé rakott csörgöért. Hajtogattam takarót a hónalja alá párszor így tovább el volt illetve sokat van kólika tartasba ez a pocakjának is jól esik és nézelődni is tud.
2019. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pokrócpárnát probáld ahogy írták....de sose a védőnőnek vagy másoknak akarj megfelelni.Ha probálja emelni hason a fejét,nem csuszik szét oldalt a keze?ha igen akkor tedd oda a kezed,segits neki hogy ne menjen ki oldalra a kéz,nekünk ez segitett.Ha pedig nagyon nem akarja lehet tul feszes valamelyik izom,akkor dévényessel érdemes lenne megnézetni,mindig a baba érdekét nézd ne azt h nem akarod orvoshoz vinni(miért nem akarod amugy?)
2019. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk izomfeszesség és aszimmetria volt az ok hasonló esetben. Járt hozzánk gyógytornász, és már szépen tartja. 4 hóbapos, de már pár hete megy.

Most se szeret sokat hason feküdni. Nem olyan nagyon kènyelmes póz a legtöbb babának, amíg nem tudnak feltámaszkodni.

Szerintem mutasd meg gyógytornásznak.

2019. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg úgy tudsz neki segíteni, ha a saját testedre hasaltatod, úfy hogy Te közben félülő helyzetben vagy. Azt szeretik.
2019. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha magamra rakom szépen emeli a fejét

Ha le rakom az ágyra ordít...

Jövő hónapba megyünk a fejlődés neurológiára nyaki hipotémiával ( kórházba ajánlották amikor megszuletett és haza engedes előtt megvizsgálta az orvos)

2019. máj. 22. 10:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy gyógytornász addig is jó lehetne. De rendbe fog ez jönni, ha amúgy szépen fejlődik a baba. Nekünk is úgy kezdte hogy rajtam emelte a fejét.

Ha nem tudja jól forgatni és emelni akkor bazi rossz neki hason. Próbáld ki jogy lefekszel mint egy béka, arccal lefelé...

Teljesen érrhető hogy utálja!

Baba jóga, masszázs, sok szabad földi játèk, hordozás egy-egy sétán (megfelelő fejvédelemmel), karban hintáztatós mondókák, höcögtetős játékok mind jók! Ha szeret fürdeni, csináljatok nagy kádas együttfürdést vele néha. Megtamasztva de azért kelljen neki minél többet használni a törzsizmait.

2019. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én lányom is hipotón, dévényezünk, már sokkal jobb a helyzet. Most már hason elvan, játszik, felemeli a fejét, karjával kiemeli magá, de sokáig most se birja, elfárad. 6 hónapos.
2019. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, hogy papírod van róla, hogy hipotón? Hát akkor nem is kérdés, szükség van gyógytornára. A módszer kiválasztásában segíthet a védőnő. Én a magam részéről a dévényt javaslom.
2019. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!