Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 éves a lányom, oviba nem...

2,5 éves a lányom, oviba nem veszik fel, vigyem el magán oviba/bölcsibe?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a 2,5 és 1 éves gyerekeimmel. A nagyot nem veszik fel oviba, mert novemberi, csak 2020-ban. Van a közelben egy magámovi, de valahogy fenntartásaim vannak. Nem a hellyel, az tetszett nagyon, hanem hogyha a kicsivel úgyis itthon vagyunk miért adjam be? Sok érvet olvastam mindkettő mellett és ellen is. Nektek mi a véleményetek, ha egy gyerek csak majdnem 4 évesen megy közösségbe?
2019. máj. 22. 13:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mi a fura? Tényleg érdekel?
2019. máj. 22. 17:38
 12/18 A kérdező kommentje:
Mi a fura? Tényleg érdekel!!
2019. máj. 22. 17:38
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező csak azért írtam hogy fura, mert a fiam négy éves két hónaposan kezdte Angliában az iskolát, ilyenkor már van túl vannak több évi óvodán.
2019. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

13-as!

Eleg baj az, hogy 4 evesen mar iskolas!!

Milyen gyerekkora lehet egy ilyen orszagban egy gyereknek? Nekem meg ez a fura!

Ha olyan sokat toltott oviban, akkor viszont a szulei nelkul toltott el egy csomo idot!😓 es ez eleg szomoru

2019. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem novemberben töltötte a 3 évet. Kötelezö volt beadni oviba. Azt momdták abban az évben mikor tölti a 3 évet be kell adni. Aki tavaszi gyerek azt ráér feladni oviba év végén is. Egy hétig sírt de már nagyon szeret menni.
2019. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nekem tetszik a magyar rendszer, hogy ennyit maradhat az anya otthon a gyerekeivel. Itt nálunk viszont nincsen egyáltalán lehetőség beadni állami oviba, csak 2020 szeptemberében. Beszéltem az illetékes szervekkel. Van egy olyan törvény valóban, hogy 3 évesen el kell kezdeni az ovit, de a helyhiány miatt nem kőtelesek felvenni (augusztus 31-ig nem tölti be a 3 éves - ez a fő vesszőparipájuk az oviknak), illetve szülői kérésre, lényegében bármilyen indokkal lehet később is kezdeni, amire mindig rábólintanak.
2019. máj. 22. 22:42
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez van, ki fogja bírni, hogy csak 4 évesen megy oviba. Az én lányom 3 évesen fog menni, júniusi, testvére nincs, szerettem volna bölcsibe adni, de túl messze van, így marad itthon. A gyerektársaság miatt jó lett volna, hetente egyszer jön át az 1 éves unokatesoja, nálatok ez adott minden nap, szerintem jó lesz ez így.
2019. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha úgy látod jót tenne neki, vidd heti pár napot a magánbölcsibe. Vagy félnapokra is mehet, ebédig. Ha amúgy sokat jöttök mentek, van időnként társasága, szerintem nem probléma az sem, hogy otthon van. Nem marad le semmiről, ez lehet az utolsó éved vele otthon, ki is használhatjátok.


A jogszabályt a kérdező tudja jól, valóban nem kötelesek évközben felvenni egy nem óvodaköteles gyereket, legfeljebb felvehetik, ha van hely. (Amúgy az iskolakezdés miatt szerintem egyáltalán nem marad le semmiről, hogy nem megy most oviba.)

Az angol rendszer pedig teljesen más, iskolának hívják, de olyan mondókás könyvből "tanulnak", mint amiket az én 3 éves lányom is nézeget.... Meg kb a számolás is inkább ovis szintű, szóval csak a neve iskola(előkészítő).

2019. jún. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!