Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek hogy belefullad a...

Félek hogy belefullad a bukásába, mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hónapos és nagyon bukós lett mostanában. Védőnő szerint nem vészes, mert csak kis mennyiséget bukik vissza és nem is minden evés után, de nekem így is félelmetes, mert sose tudom nyugodt szívvel letenni evés után. Miután evett, büfiztetem (sikerül is) és sokszor bukik egy kicsit, akkor leteszem az ágyába, de sokszor még órákkal később is jön büfi vagy akár bukás is. A múltkor is 2 órával később láttam, hogy csurog a szája szélén. Máskor meg hallani a légzésén, nyelésén még sokáig, hogy bizony nyeli vissza a tejet és küzd vele, néha egészen félelmetes hangokat ad ki, köhög... de szerencsére levegőt kap közben.


Ez napközben még oké, mert ott vagyok, hallom, ha köhög felemelem, ha látom hogy csurog oldalra fordítom, stb.

De rettegek attól, hogy éjszaka álmában is bukik és én nem veszem észre, és belefullad...

Háton alszik, mert szakértők szerint minden szempontból az a legbiztonságosabb. A védőnő szerint nem kell aggódnom, mert álmában nem bukik a baba, ha kell akkor felébred és elfordítja szépen a fejét. Amúgy is úgy fekszik hogy hiába van hanyatt, a fejét oldalra hajtja. De én akkor is nagyon aggódom emiatt. Hiszen amikor a büfiztetés fontosságáról van szó, akkor is az az egyik szempont, hogy ne fulladjon bele a bukásába, nem? Én büfiztetek, de sosem tudom, eleget-e, ahogy mondtam, órákkal később is képes bukni, hiába sikerült előtte több büfizés is...


Ti nem aggódtok emiatt? Mit tehetek azért, hogy biztonságosabb legyen az éjszaka és én is kevésbé rettegjek?

Légzésfigyelőnk van, de attól is félek, hogy ha megszólal már nem tudnék rajta segíteni (voltam baba-elsősegély tanfolyamon, de akkor is félek, hiszen az orvosoknak sem sikerül mindig minden, hát még egy laikus, pánikoló szülőnek vészhelyzetben)


2019. máj. 24. 05:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Persze, 100%ig biztonságos, ha tudod, hogy kell újszülöttet újraéleszteni.
2019. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekdoki mondta, hogy mindig oldalt hajtják a fejüket, nem tudnak megfulladni, én ettől megnyugodtam, illetve vegyél légzésfigyelöt.
2019. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, az összeset hasznosnak tartottam!

Viszont sokan írtatok olyasmit, hogy fektessem nyugodtan hason. Azt hiszem, ti kicsit félreértettétek, amit a háton alvásról írtam, vagy persze lehet hogy én nem fogalmaztam egyértelműen. :)

Nem azért aggódom a bukás miatt, mert háton alszik a kisfiam. Alaposan utánajártam, ahogy írtam, minden szempontból ez a legbiztonságosabb póz a szakértők, legújabb tanulmányok szerint. Az csak tévhit, hogy háton kockázatosabb a bukás. A hason alvás viszont egyértelműen növeli a bölcsőhalál kockázatát, ezért ha hason altatnám, akkor még jobban aggódnék, mert akkor nem csak a bukás miatt. :)

Keressetek rá, főleg külföldi oldalakon, az orvosok, kutatók a háton alvás mellett kampányolnak, az a legbiztonságosabb. Amerikában volt a bölcsőhalál csökkentését célzó "Back to sleep" kampány a háton alvás mellett, amióta ezt terjesztik, drasztikusan csökkent a bölcsőhalálban meghalt csecsemők száma, viszont a bukásukba belefulladt babák száma egyáltalán nem emelkedett... Szóval az az álláspont, hogy a háton alvás nem növeli a bukás általi fulladás kockázatát.

Az oldalt alvást sem tartják jónak, majdnem ugyanannyi a kockázat a bölcsőhalálra, mint a hason alvásnál. Egyébként az elején én is altattam oldalt, kitámasztva, de kétszer is úgy találtam reggel a kisfiamat, hogy "eldőlt" hanyattfekvésbe (pedig amennyire tudtuk, stabilan kitámasztottuk), és a fejét a támaszték felé fordította és belefúrta (ami ugye a bölcsőhalál egyik gyakori oka). Ekkor kezdtem utánaolvasni, hogy világszerte melyik póz ajánlott, és kicsit meglepődve olvastam, hogy oldalt is sokkal veszélyesebb, mint háton, és nem csak a csípője miatt.


Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy ti rosszul csináljátok, vagy hogy egyáltalán nem kellene hason altatni a babákat. Mivel így is nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy baj lesz, ha ti nyugodtak vagytok így és a babátok is szeret hason, akkor hajrá! :) Én csak azért nem fogom hasra tenni, mert nagyon parázós vagyok, és ha ennyivel is csökkenthetem az esélyét a tragédiának (a statisztikákra alapozva), akkor egy picit megnyugtat. Ahogy írtam, van légzésfigyelőnk és tanultam az újraélesztést, de az sem nyugtat meg teljesen, hiszen nem garantált, hogy éles helyzetben sikerülne.

Az én babám amúgy jókat alszik háton, nyugisan, csak egyszer ébred enni éjjel, nem is forgolódik. Ha rossz alvó lenne, valószínűleg én is megfontolnám a hason alvást, ha neki úgy lenne jobb. :)


Köszönöm még egyszer mindenkinek, és remélem senki nem veszi magára, amit a hason altatásról írtam. :) Csak tisztázni akartam, hogy nem a háton alvással van bajom, hanem hogy még így is rettegek, hogy megteszek minden tőlem telhetőt a baj elkerülésére.

2019. máj. 24. 16:55
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

Háttőőőö.... Erre csak azt tudom mondani, hogy túlparázod. Én soha nem néztem utána ezeknek az altatosdiknak, megmondom őszintén azért nem akartam háton altatni, mert a legtöbb háton alvó babának lapos volt a feje hátul. (Tudom, ennek is utánanéztél és nincs összefüggésben)

Amúgy elavult dolog ez a háton altatás király dolog, kb 5 év múlva majd megint a hasonalvás lesz a menő, ahogy a nagyfiamnál is így volt.

Én erről azt gondolom, ha biztosan fordítja a fejét hason alvás közben, abból nem lesz bölcsőhalál. Plusz nem kell 85 plüsst, ilyenolyan rácsvédőt betenni, plusz szopipárnán altatni, és akkor nincs gond egy egészséges csecsemőnél.

Nálunk míg háton aludt 3x kelt éjjel, és nem aludt olyan mélyen, mert a moro reflex felriasztotta. Hason viszont kb 1hét utan átaludta az éjszakát. Persze nem beszéllek rá semmire.

Amúgy meg ezt az egész dolgot tulparázod. Ha elolvastál 26millió tanulmányt, beszéltél kismillió orvossal, akik szerint igy biztonságos altatni, akkor mitől parázol?

Én a hátonalvástól paráztam, de nem ilyen szinten amúgy.

2019. máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
42%
Az oltásellenes téziseket is pont ennyi, pont ilyen minőségű tanulmány szokta alátámasztani, és az ugyanilyen paramamik nyalják be.
2019. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Olvasd el a kommenteket is légyszíves! [link]
2019. máj. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!