Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek be van oltva a gyermeke...

Nektek be van oltva a gyermeketek bárányhimlő ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Babám 11 hónapos. Nem tudom, hogy mikor adható neki a védőoltás, vagy az kötelező?

Szeretném beoltatni, olvastam, hogy egy 4 éves kislány meghalt a szövődménybe.


2019. jan. 20. 11:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%
Nincs. Az en gyerekorvos aszisztensem azt mondta folosleges. Mi is atestunk rajta. Ritka amit irtal, nem hallottam meg rola h barki meghalt volna a szovodmenyeben. En fel evesen kaptam el anno. Az idesebbekre veszelyes, illetve arra akinek kb nincs immunrendszere.
2019. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
Nalunk nem volt kotelezo, nem tudom, most az e. 4,5 eves a lanyunk, beadattuk neki. Dokidat kerdezd, mikor lehet.
2019. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%
Nincs beoltva, másfél éves, nemsokára be fogom oltatni, a mi gyerekdokink ajánlotta, csak arra vártunk, hogy ingyenes lesz, de most azt mondják, hogy már ideje igérgetik az ingyenességet, amíg nem jár közösségbe nem fontos beoltatni.
2019. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%

Beoltattam, nem kockáztatom a szövődményeket. Ha el is kapják, sokkal enyhébb lefolyása lesz, szövődményektől mentes.

Bármikor be lehet adni, azt hiszem 2 hónapnak kell eltellnie az ismétlő oltásig. Idén már ingyenes lesz, talán 15 hónaposan adják majd. Ezt hallottam.

2019. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
52%

Január 1-től ingyenes az oltás és míg nem teszik be a kötelezők közé, addig is érdemes oltatni. Én csecsemő és gyermekápoló vagyok, láttam már jó pár bárányhimlőt. Ez már nem ugyanaz amin mi átestünk gyerekkorunkban. Sajnos nem csak az időseket veszélyezteti. És egy dolog, hogy a szövődményeibe bele lehet halni, de azokkal együtt élni sem leányálom. Vakság, bénulás, idegrendszeri tünetek stb. A hegeket meg sem említem.


[link]

2019. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
41%
Nem vagyok oltás ellenes,de bárányhimlő ellen az orvos is azt mondta felesleges. Sőt azt is mondta nem 100%,hogy nem kapja el max. lassabb lesz a lefolyása. Plusz azt sem tudják hány évig véd ténylegesen es nen szeretném,hogy idősnek kapja el,amikor veszélyes... Én 2x meggondoltam,hogy ezek mellett megéri e.
2019. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, az oltások általában 5 évig védenek. Ez igaz mindegyikre. Szóval 5 évente érdemes emlékeztető oltást adni.
2019. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%
Barátnőm kislánya egy hétig volt intenzíven miatta, nem tudták, megmarad-e. Szerencséjük volt, végül némi látásromlással megúszták.
2019. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

15. Héten oltják


Választható



Az előzetes tervek valóban kötelező oltások közé kerülz volna januártól.


Jelenleg a tendert írták ki.. Ősztől várható



A lányom épp kérdéses beleesik-e ...


Beoltatom akkor is ha nem..mert ma már sokkal szövődményesebb mint a mi időnkben volt

2019. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%
Számomra az a megdöbbentő, hogy aki be akarja adatni, az egyelőre nem adatja be addig, ameddig nem ingyenes.
2019. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!