Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan baba aki fél...

Van még olyan baba aki fél évesen nem ül magától és mászik?

Figyelt kérdés
Kezdem úgy érezni le vagyunk maradva,6,5hós.Nem ült fel még,és előre nem kúszik csak forog mind2 irányba,es maga körül körbe,nyújtott karral támaszkodik, és Nem érti még amit mondok neki. Mindenkitől azt hallom az övé már tapsol,mászik,felkapaszkodva áll,odamegy ha hívják 😮 Most aggódnom kéne?? Vagy ők koraiak? Miért lehet ez h mostanában ilyen gyorsan fejlődnek? Pedig enyém is szinte mindig hason van,szeret is úgy lenni. Rengeteget énekelek,mondókázunk,játszunk, mesekönyvezünk,beszélgetünk stb. 🤷‍♀️ Nem akarom siettetni, csak aggódom h v.mit rosszul csinálok.

2019. máj. 25. 09:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az en kisfiam most 8 honapos, meg mindig nem maszik, felulni is kb. ketszer sikerult eddig neki, pedig mar 3 honaposan forgott oda-vissza. O is a tengelye korul forog es hason nyujtott karral tamaszkodik. Most probal meg csak kapaszkodni folfele, felterdel es ennyi. Nincs lemaradva, ne aggodj!

De egyebkent megertelek, en is sokszor elgondolkozom, hogy jol csinalom-e, mert hala a social medianak, mindenhol csak ezt hallani... peldaul en egyaltalan nem kovetem Kulcsar Edinat (10 nap van a gyerekeink kozott), megis allandoan latom, hogy a kisfia mar 6 honaposan allt, sot konkretan tegnap posztolta, hogy kimondta az elso szavat... 🤦🏽‍♀️ Biztos tudatosan mondta, hogy Mickey 🤦🏽‍♀️ nyilvan az egerre gondolt a gyerek...

2019. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a fele vagy nem igaz, vagy pl a Facebook csoportokban csak dicsekedni járnak, hogy nézzétek de jó, 6 hónapos és ezt csinálja, de közel sem ez az átlagos sztem.

Az én babám 8 hós elmúlt de se nem mászik, se nem ül, csak kúszik, meg kutyázik, meg nyújtott lábbal négykézláb leseget. Voltunk dévényesnél az ég világon semmi baja, még ő is teljesen időben van. Az hogy valamelyik baba 6 hósan mászik, meg ül tök jó, ügyes, de minden baba a maga ütemében fejlődik. Ezért is kerülöm ezeket a csoportokat egyre jobban, mert egy két anyuka csak dicsekedni jár. Hogy kB 7 hónapos és késsel villával eszik, meg még el is mosogat maga után.

Személyes kedvencem amikor valaki tanácsot kér, hogy hát hónapos baba nem fordul még, erre ő "tanácsként" ennyit ír, hogy az én lányom ennyi idősen már állt...

Szóval ne foglalkozz ilyenekkel. Amíg orvos, védőnő rendben talál mindent, nem kell aggódni, és igyekezni kell elkerülni az összehasonlítást.

2019. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam egy 5 hós babát kúszni, féloldalasan csinálta, meg furán is nézett ki egy ennyire kicsi babától, az anyja nagyon félt, hogy hiperaktív lesz, szerintem egyáltalán nem jó, ha egy gyerek túl korán megy át a mozgásfejlödési szakaszokon, inkább örülj neki, hogy fél évesen nem mászik, nem is lenne normális dolog.
2019. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Lányom is 6,5 hós, forog, mást nem csinál. Ne aggódj, nincs elmaradva. Épp tegnap volt védőnői státusz, mi annyival vagyunk csak elmaradva hogy lányom hason nyujtott karral nem sokat támaszkodik még.

Csodaanyukák csodagyerekei mindig lesznek :)

2019. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg később a kutyát nem fogja érdekelni, hogy ki mit csinált 6 hónaposan. Ovis korukra (de lehet, hogy még hamarabb) már minden gyerek nagyjából ugyanott tart.

Ja, és az egyáltalán nem a szülő érdeme, ha egy baba korán kezd valamit. De nem is a szülő hibája, ha valaki később.

2019. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Most lesz het honapos a fiam, kb 2 hete kuszik elore es terden, nyujtott karral hintzik elore-hatra. Valamint par napja huzza fel magat homoritva annyira, hogy alsobb polcokrol mar lepakol.

Ket hete kb epp azt csinalta, amit a tied, forgott minden iranyba, illetve hason a tengelye korul iranyt valtoztatott. Kuszni probalt, csak nem sikerult, tolatas lett belole, azaz elore akart menni, de hatra ment.

Nem tapsol, nem integet, de gyakoroljuk mar egy ideje, mint sok mast. Majd egyszer fog, de meg nem jott el az ideje, nem kell ilyen koran csinalnia.

Nekem o harmadik baba, mozgasfejlodes tekinteteben kb kozepmezony.

A nagyobb gyerekem csinalt mindent koran (6 honapos kora elott kuszott, 6 honapos mult, amikor felult, 7 honaposan felhuzta magat allasba, 11 honaposan stabilan jart egyedul). A masodik gyerekem ehhez kepest honapokkal kesobb csinalt mindent, de igy sem megkesve, hanem hataridon belul. Szoval most a pici kb kettejuk atlaga.

Es tudod mit? Honapos kulonbsegek ide, vagy oda, elmondanam, hogy 2-3 eves korukra kb ugyanott tartott mindket gyerek, ahogyan a kortarsaik is szinte kivetel nelkul.

Attol, hogy valamelyik korabban kezdi, a masik meg kesobb, attol kb ugyanoda jutnak el.

Szoval nyugalom. :)

2019. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, 10 hónaposan ült.
2019. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Azért most megnyugodtam. Persze a védőnő mindig kérdezi mit tud, és még semmi nem volt amit ne tudott volna,csak tényleg olyan nem jó érzés h más babák már miket csinálnak,az enyém még nem és h biztos az én hibám. Pedig hát belegondolva a mozgásfejlődés nem rajtam múlik.
2019. máj. 25. 19:15
 19/19 anonim ***** válasza:
Sose törődj azzal, hogy mit mondanak mások! Az a lényeg, hogy mi a normális! Nekem a kislányom, aki már 2,5 éves mindent későn csinált. 8 hónaposan kezdett forogni, 10 hónaposan kúszni, 11 hónaposan ült önállóan, 12 hónaposan mászni, 13 hónaposan állt fel és 15 hónaposan indult el egyedül. Én gyógytornász vagyok, járt egy barátnőmhöz, aki gyerekekkel foglalkozik és az ég világon semmi baja se volt, egyszerűen ilyen. És iszonyú jó volt ez így!! Akkor indult el, mikor már rá tudtam szólni, hogy valamit szabad vagy nem. Nekem is van barátnőm, akinek a kislánya 6 hósan felállt, most szintén 2,5 éves és most hetente járnak gyógytornászhoz, mert a korai felállástól-elindulástól el van deformálódva a kislány lába. Félre ne értsd, nem azt mondom, hogyha a baba korán kezd el mozogni baj lesz belőle, de olyan gyorsan elszáll az egész és hihetetlen mennyire nincs ennek jelentősége. Kicsifiam meg mindent időben csinál és csak nézek, hogy milyen nagyfiú már (8 hónapos😅). Jelzem, hogy még Ő sem mászik és nem is ül!
2019. máj. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!