Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babát nem merem...

Két hetes babát nem merem kivinni még sétálni. Várjak még vele vagy mégis megpróbáljam?

Figyelt kérdés

Két hete született, védőnő, gyerekorvos, anyukám és mindenki azzal jön már, hogy vihetem ki sétálni ha jó idő van, de őszintén szólva rettegek tőle, hogy egyedül kivigyem. (úgy volt hogy anyukám átjön segíteni és megpróbáljuk ketten, de lebetegedett) Egyszerűen sosem tudom mikor jön rá az, hogy éhes (ez nála tök random lehet 1 óra is és 4 óra is..) és mikor fog sírni emiatt, volt hasfájós időszaka is, már talán jobb, de attól is félek... meg úgy egyáltalán... Síró babával nem szeretnék kint sétálgatni, annak meg nem sok értelmét látom hogy kimegyünk és jövünk is vissza, gondolom egy 15 percet legalább kint kéne lenni hogy értelme legyen.

Nem tudom hogy vegyem rá magam, hogy ki merjek menni...terhesség alatt úgy voltam vele hogy majd viszem mindenhova, de most elképzelni sem tudom...

Van csatos hordozóm is, még nem próbáltuk, de esetleg az is sétának minősül ha azzal kiviszem? Azt egy fokkal "szívesebben" kipróbálnám, bár abban is lehet, hogy sírni fog, de legalább nem bénázom közben egy baromi nagy babakocsival. (ja igen, és ciki, de iszonyatosan béna vagyok a babakocsival, üresen próbálgattam már, nulla érzékem van ezekhez a dolgokhoz, a jogsit sem tudtam megcsinálni..jó, vicces a jogsihoz hasonlítani a babakocsit, de számomra ugyanaz a bénázó érzés, hogy nem érzem a járművet, nehezen irányítom, stb..)


2019. máj. 29. 12:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer el kell kezdeni. Később is ugyanúgy sírhat (még hetekbe telhet, mire beáll bármiféle rendszer, hogy mikor lesz éhes), később is nehéz lesz irányítani a babakocsit. De nem tarthatod örökké a lakásban. :)

Próbáld meg, vidd ki, szerintem sokkal könnyebben megy majd, mint most gondolod. Utána megkönnyebbülsz, rájössz, hogy nem olyan nagy dolog ez, és legközelebb már szívesebben indulsz el. :)


Tanácsok:

- először csak a házatok körül körözzetek, így hamar haza tudod vinni, ha elkezd sírni. Hidd el, nem lesz ciki az a pár perc, sok baba sír az utcán, és a babád sem fog éhen halni, míg beértek a lakásba. :)


- Olyan utcákat válassz, ahol kényelmesen elférsz a kocsival, és nincs nagy tömeg, sok járókelő.


- Ha még bizonytalan vagy a kocsi irányításával, egyelőre ne menj át úttesten, ha lehet, nehogy a zebra közepén akadj el valami kátyúban és bepánikolj.


- Ha lesz megfelelő kendőd, természetesen abban is kiviheted, de a csatos tényleg nem újszülöttnek való.


Szerintem nem lesz semmi baj, hajrá! :)

2019. máj. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az miatt ne aggódj, hogy sírni fog. Kislányom is ilyen volt de a levegőn, babakocsiban mindig aludt.

Nekem most ciki a sírás mert már 8 hónapos, ha elunja magát ordítani kezd.. Ha kiveszem leszakad a kezem mire hazaérünk. Ha kicsit is hagyom sírni rögtön úgy néznek rám mint egy gyilkosra... Ez akkor a legjobb mikor vásárolok, fel vagyok pakolva és sírni kezd. Visszasírom még azt az időt mikor végig aludt 😂

2019. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"etetés után rögtön megpróbálom levinni, akkor hátha kevesebb eséllyel lesz "problémája" :)"


Ez aranyos.

Lesznek még nagyobb problémák is, minthogy síró babakocsival sétálsz... ;-)

Ilyen dolog a gyerek. Sajna nem programozhatóak, és bármennyire rákészül a szülő, mindig tud valami meglepetést okozni...


Szóval ezen ne görcsölj, mások is nevelnek gyereket, max megmosolyognak, hogy egy cipőben jártok...

Aki meg rosszallóan néz, azt hagyd figyelmen kívül. Nyilván nem volt gyerekszobája.


Bele fogsz rázódni, ne aggódj!

2019. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Utolsó: hát igen, tudom hogy össze kell szedni magam, mert ez még semmi...remélem idővel jobb és talpraesettebb anyuka leszek.

2019. máj. 29. 16:16
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is tökre féltem..Elsőnek

El se mertem babakocsival indulni magam. Ugyanez mint te. Jogsim se sikerült..Én is féltem hogy úristen babakocsival én?? Paragép vagyok.

Eljött a férjem párszor velünk elsőnek, aztán elmúlt, már fura belegondolni, hogy nem mertem kimenni :D


4 hónapos múlt a pici, már megyek vele bárhova gond nélkül magam is.


Első pár alkalommal kísérjen valaki.

2019. máj. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!