Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adtok rongyit a babátoknak?

Miért adtok rongyit a babátoknak?

Figyelt kérdés

Oké, ha a baba kinézi magának a feje alatt lévő textilpelust, vagy ilyesmi, azzal sok mindent nem lehet mit kezdeni.

De aki szándékosan alvós rongyit tesz be a kiságyba, hogy az a baba kedvencévé, nélkülözhetetlen alvótársává váljon, miért teszi ezt?

Csak hátrányát látom:

1. A baba nem tud elaludni nélküle, ez gondot jelent, ha elveszik, szétszakad, túl koszos, otthon hagyjátok utazásnál stb... Miért jó ez? :D

2. Ha beletúrja a fejét, megfulladhat... Jó, a textilpelus enged át valamennyi levegőt, de ezek a plüss állatos rongyik kevésbé és sok baba simán a fejére teszi vagy belefúrja a fejét...


A bölcsőhalál megelőzése szempontjából is az a legjobb, ha nincs semmi "felesleges" dolog a kiságyban.


Akkor miért adtok neki direkt rongyit, ha csak a baj van vele? Mi az előnye? Oké, hogy csak azzal tud elaludni, de azért, mert ti odaadtátok neki. :D


2019. máj. 29. 17:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy alakult, hogy pici korában, textil pelussal takartam be, nyári gyerek. Mindig belekapaszkodott, két kézzel fogta. Pár hónaposan a kezébe adtam egy plüss játékot, pont azért mert féltem, hogy megfullad a pelusban. Nem rongyi, egy plüss méhecske. A csápjaival cirógatja magát. Ettől függetlenül altatni kell, nem helyettesít engem az alvóka.

Én nem látom hátrányát. Erről is le fog szokni, mint minden másról.

2019. máj. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Speciel pont azért adtam neki rongyolót, hogy legyen mivbel elaludni, ha nem vagyok ott, nem tudok ufógrani, éjjel megébred, legyen ott a "biztos pont" ami megnyugtatja, tudja bögyözgetni, visszaalszik.

Volt rongyoló, textil pelus, plüss, kics, nagy, vettem, kaptunk, varrtam, tettem fejéhez, kezébe, takaró alá, fölé... soha semmi nem kellett neki csak én.

Tudod, néha jó lett volna, ha képes úgy elaludni, hogy nem vagyok ott mellette. Néha nekem is jól esett volna az alvás.

Most már megszoktam, hogy nem alszom.

2019. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ha tudnám,ide posztolnám a fotót,milyen édesen alszik vele a fiam.


ha álmos, már fogja a rongyit, ( mintás textil pelu) odahúzza az arcához,hozzábujik és alszik is.

( 4 hónapos)


Ha szülő leszel,majd rájössz. :)

2019. máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ajándékba kapott születésekor egy plüss állatos szundikendőt. Persze sokáig nem érdekelte, de azért ott volt a kiságyban. Nem rég vette igazán észre (3 hónapos) és mivel csörög is, nagyon szereti gyűrögetni, de nem mindig avval alszik el, inkább csak játszik vele. Amúgy bármilyen textil anyagot adok neki, mindegyiket gyűrögeti. Lehet, hogy nem minden baba ilyen, de ő igen. Anno nekem is volt gyerekkoromban rongyim és megnyugtatott, avval aludtam el. Szóval szerintem a legtöbb babának van vmi, amitől el tud aludni, megnyugodni. Vki cumizik, vki az ujját szopja, vki rongyizik...
2019. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!