Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő, orvos minden babát...

A védőnő, orvos minden babát dicsér?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, nem dicsekedni jöttem, noname oldal, nem lenne értelme.

Fél éves a kislányom, tényleg gyönyörű.

Oké mindenkinek a sajátja a legszebb, de azért vak nem vagyok, én is mindenkinél látom kinek szép a babája kinek kevésbé.

A kicsim nagyon szerencsés, mert apa jó testalkatát örökölte, nyúlánk- formás "sportos" nem kicsi dagi mint én :D És az én mások szerint gyönyörűnek mondott arcom-szemem-orrom-szám örökölte. Szóval pont szerencsés mert mind a kettőnktől azt örökölte pont ami az erőssége.

A védőnő akármikor meglát minket azonnal mondja neki hogy "hát de gyönyörű vagy hihetetlen" meg ilyeneket mond neki, meg hogy "hihetetlen, de minden alkalommal mintha szebb lennél". Legutóbb a múlt héten a másik védőnőhöz is átkopogott hogy nézze már meg a kicsit.

Tegnap meg a helyettes gyerekorvos is mondta, mikor meglátta hirtelen, hogy "hű de szép vagy, ilyen kedves bájos babát rég láttam".


Szerintetek másnak is mondanak ilyeneket?

Vagy csak akinél tényleg komolyan gondolják?

Másrészt:

Boltban is mindig mondják idegenek meg utcán zebránál pl az emberekek hogy hú de szép.

De én erre nem tudom mit kellene mondani bárkinek is? Nem vagyok a bókokhoz szokva. Mondjam hogy köszi? De olyan furán hangzik erre. Vagy mosolyogjak csak?


2019. máj. 30. 16:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
23%

Nem takargatom, csak nem csinálok neki szép csajos frizurákat sem hajcsatok, egyebek nincsenek a hajában. Rövidre van vágva, az öltözködése pedig inkább fiús, kényelmes, nem pedig csipkés-fodros, habos-babos.

Én a kérdezőnek válaszoltam, hogy megértem milyen az, mikor mindenki azzal jön, hogy milyen szép a gyerek. Ezzel egy idő után nem lehet mit kezdeni, mert oké én is látom, de attól nem fogom szépségversenyeztetn, megköszönni hülyén hangzik ha egy gyerekre mondják és most még inkább az a fontosabb, hogy milyen cuki :) Várom, milyen lesz nagylánynak.

Nektek sem elhinni, sem kiakadni nem kéne egy válaszon, ha nem tudtok érdemben hozzászólni. Nem a babák topikban kéne trollkodnotok.

2019. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Ja igen ez az pontosan :D

A gyereket dicsérik, nem engem, olyan hülyén jön ki, hogy én köszizek mindenkinek.

Meg mindig azt mondják neki milyen értelmesen néz, meg milyen figyelmes. Ezt már vagy 6-8 ember mondta egymástól függetlenül. Ez kb nekem olyan mint mikor a kutyákra mondják milyen értelmesen néz 😂 Legalábbis én mindig azokra szoktam mondani mikor tényleg úgy néznek.

És erre se tudok mit mondani, kb csak ilyen: -igeeen nézelődik- vagy hasonlókat mondok, de hülyén érzem magam. 😁

2019. máj. 30. 21:40
 23/28 anonim ***** válasza:
79%

Na akkor én leszek a kivétel. Nekem nincs álomszép babám. Mármint persze nekem ő a világon a legszebb, de tudok objektív lenni és a hosszúkás kis fejével biztos nem nyerne baba szépségversenyt. De ez kit érdekel? Ettől függetlenül őt is dicsérték már meg boltban, utcán. De szó sincs arról, hogy azert mert olyan álomszép lenne. Egyszerűen csak pl az időseket kifejezetten feltölti egy baba látványa, ha mosolyt is ki tudnak belőle csalni akkor meg pláne.

Az pedig hogy értelmesen néz az teljesen normális, nem egy maga elé bámuló újszülött már a lányod. Érdeklődő a tekintete nyilvánvalóan ahogy minden egészséges fél évesnek, sőt sok nem egészségesnek is az.


Amúgy nem, nálunk a védőnő, sem a gyerekorvos nem dicsérget. Nem csak az én fiamat sem. Mást sem, azért tudom mert az egészséges rendelés nálunk futoszalagon megy. Valós dolgokkal dicsérnek: "de megnőttél" "hogy megnőtt a hajad" "szép a szeme" illetve a "jaj de cuki vagy" mondatot kb mindenkinek ellövik aki babával érkezik.


Ettől még a lányod lehet átlagon felüli szépség. De ezzel nem kell semmit kezdened, megköszönöd és haladsz tovább. Ahogy már más is írta én is láttam már csodaszép kisgyerekből rosszul kinéző kamaszt.

2019. máj. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
10%
A teféléd az, aki miatt nem hangsúlyozom feltétlenül a szépségét. Nincs szüksége a hozzád hasonlók irigykedésére, rosszindulatúságára. Amit idézőjelbe tettél, te fröcsögtrd és nem én írtam. Segítségre itt neked van szükséged. Szövegértésed pont annyi, mint a minősíthetetlen stílusod...
2019. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
38%
25, könyörgöm, minden anyuka hangsúlyozza a gyereke szépségét, nézd meg az efféle kérdéseket, az összes gyerek Mona Lisa és Cindy Crawford keveréke, pont ez a lényeg! Nem kell hogy hangsúlyozd, így is tudja mindenki hogy 100 anyukából 98 csodaszép gyerekkel rendelkezik csak hát mindenki irigy ezert nem ismerik el a masok gyerekeinek földöntúli szépsegét.
2019. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
42%
Közben 24 lett, mert kitöröltettek pár választ. De a lényeg: minden gyereket dicsérnek és mindenki gyereke csodaszép. Aki nem így gondolja az nyilván irigy kutya.
2019. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%

Az én babám is álomszép. Úgy képzeljétek el, mint az alkonyatban volt, amikor a vámpórokra rásüt a nap, akkor ellenálhatatlanul gyönyörűek. Tömegszerencsétlenségek elkerülése végett úgy döntöttünk a férjemmel, hogy csadorba visszük utcára, nehogy komolyabb balesetet okozzon, mert persze levegőznie kell. Persze így is elkerülhetetlen, volt már a szépsége miatt egy két koccanás, de semmi komoly. Gyorsan letakartuk egy pelussal, aztán elszaladtunk.

Ha valakinek még szüksége van ilyen tippekre, hogy hogy rondítsa el a gyerekét, nyugodtan írjon privit. Vannak trükkjeink.

Aki meg nem hiszi el, az csak irigy kutya, vessen magára, nem tudhatjátok nekünk milyen nehéz.

2019. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
35%
24, nyugodtan hangsúlyozd hogy szép! Ezért egyetlen kislányt sem piszkálnak. Te azt nem érted meg, hogy ezekben a sztorikban mindig a nagyképű anyuka a gázos, aki el van szállva magától hogy a gyereke szép...a te írásaidban sem a gyerekkel van a gond. Te írsz akkora ostobaságokat hogy az ember fejcsóválva sajnálja a szegény kislányodat. Nem kell túllicitálnod senkit. Pici korban kb. mindenki tojik a szépségre, mert ekkor még nem fontos! Ráadasul mindenki a magáét tartja legszebbnek, az óvónők meg úgyis cuki személyiség és szófogadó okos viseljedés alapján kedvelnek meg gyereket. A SZEMÉLYISÉGE a fontos, ami most alakul ki.
2019. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!