Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő, orvos minden babát...

A védőnő, orvos minden babát dicsér?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, nem dicsekedni jöttem, noname oldal, nem lenne értelme.

Fél éves a kislányom, tényleg gyönyörű.

Oké mindenkinek a sajátja a legszebb, de azért vak nem vagyok, én is mindenkinél látom kinek szép a babája kinek kevésbé.

A kicsim nagyon szerencsés, mert apa jó testalkatát örökölte, nyúlánk- formás "sportos" nem kicsi dagi mint én :D És az én mások szerint gyönyörűnek mondott arcom-szemem-orrom-szám örökölte. Szóval pont szerencsés mert mind a kettőnktől azt örökölte pont ami az erőssége.

A védőnő akármikor meglát minket azonnal mondja neki hogy "hát de gyönyörű vagy hihetetlen" meg ilyeneket mond neki, meg hogy "hihetetlen, de minden alkalommal mintha szebb lennél". Legutóbb a múlt héten a másik védőnőhöz is átkopogott hogy nézze már meg a kicsit.

Tegnap meg a helyettes gyerekorvos is mondta, mikor meglátta hirtelen, hogy "hű de szép vagy, ilyen kedves bájos babát rég láttam".


Szerintetek másnak is mondanak ilyeneket?

Vagy csak akinél tényleg komolyan gondolják?

Másrészt:

Boltban is mindig mondják idegenek meg utcán zebránál pl az emberekek hogy hú de szép.

De én erre nem tudom mit kellene mondani bárkinek is? Nem vagyok a bókokhoz szokva. Mondjam hogy köszi? De olyan furán hangzik erre. Vagy mosolyogjak csak?


2019. máj. 30. 16:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Igen, minél kisebb a gyerek, annál biztosabb hogy agyon dicsérik.
2019. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Az én fiamat is mindig dícsérik, és más anyuka gyerekét is. Csak meg kell köszönni és ennyi.
2019. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Igen, a nem kirívóan csúnya gyerekekre ezt mondja mindenki. Én mondani szoktam, hogy nagyon köszönjük. Ha olyan a viszony, akkor hozzáteszem, hogy az egyetlen panasz az lehet, hogy pici, de hát jóból keveset adnak.


És de, te is elfogult vagy a saját gyerekeddel. Nem baj, csak szerintem nem kellene letagadni.

2019. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Az én védőnőm a férjemet dicsérte mindig... :D

Biztos cuki a lányod, de ne szállj el a dicséretektől, a babákat mindenki ajnározza nyakra főre.

2019. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Múlt héten 2 ilyen kérdés is volt....mi van mostanában? Mindenkire rájött a "miért dícsérik a gyerekemet" hepp? :)


Az egyik kérdés arról szólt hogy ki milyennek látja a gyerekét. Írt kb. 40-45 nő, kivétel nélkül mind azt válaszolta hogy az ő gyereküket vadidegenek is csak dicsérik nap mint nap hogy milyen álomszép.


Nem vicc, olyan szavak meg mondatok repkedtek hogy a boltban naponta odamennek hozzájuk hogy milyen csodaszép baba.

2019. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Egy ilyet se olvastam, de lehet volt, ritkán olvasok minden újat végig.

Van egy enyhe Aspergerem szerintem, én amúgy annyira nem szeretem ezt, mert olyan bárgyún mosolygok meg mondom hogy köszi, de olyan hülyén érzem magam :D

2019. máj. 30. 16:29
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Én megköszönöm és ennyi. Mi mást kéne, visszadicsérni, hogy "Köszönöm Ön is nagyon szép!" ?
2019. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

"A kicsim nagyon szerencsés, mert apa jó testalkatát örökölte, "


Ez nagyon cuki, de azért egy 6 hónapos babánál ezt kijelenteni...


6 éves a fiam. Ahogy nő, úgy "fogyatkozik" a dícséret. Még ma is kap, de nem olyan tömegesen, mint babaként...


Minden babát dícsérnek, tényleg csak a "nagyon csúnyákat" nem, de az nagyon ritka.


SZóval annyira ne vedd magadra, nem kimondottan a lányodnak szól, hanem inkább a kisbaba mivoltának.

Egyszerűen köszönd meg egy mosoly kíséretében, és lépj tovább.

2019. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
11%
Attól még lehet, hogy a te babád az átlagnál szebb. Ilyen reakciókat azért nem szoktak minden gyerekre mondani, nem szokták a kollégáknak mutogatni! Ne hagyd, hogy az irigyek elvegyék a kedvedet! Mosolyogsz,vagy bármit mondhatsz rá, ami spontán jön, pl hogy 'igen, tényleg szép', vagy 'szerencsések vagyunk', vagy a gyerekhez is gügyörészhetsz, hogy 'Hallod, mit mondott a védő néni? Hogy szép vagy!'.
2019. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekápoló vagyok, több ezer kisbaba megfordult már nálunk. Igen, mindet megdicsérjük, még a nem szép babákat is. Mert lehet, hogy nem mindegyikük szép, de az összes baba cuki :)
2019. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!