Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mondjam meg finoman a...

Hogyan mondjam meg finoman a férjemnek, hogy ne az ő nevét adjuk a születendő gyrekünknek? Már utalt rá, de nekem nem tetszik az ő neve.

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 20:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy neked nem szimpatikus, ha ugyanúgy hívják a gyereket, mint az apát.
2010. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, ha mondjuk az ő neve Bodnár,a Tied meg Kovács, hogy legyen a gyerek neve Kovács B. Attila például :)
2010. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mondd azt neki, hogy "király. Mikor mondom, hogy *Pista*, gyere segíts teregetni, akkor mindketten ugrani fogtok?"
2010. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
ne sertsd meg,legyen az a masodik neve az nem jó!
2010. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Kereszt- vagy vezetéknévről van szó? Mert azért az nem mindegy. Szeritnem vezetéknévnél nem lehet kíméletesen megmondani, keresztnévnél viszont én is azt mondtam, hogy a mi családunkban ez nem szokás, de elő lehet jönni azzal is, hogy te más természetnek érzed magadban, mint akihez ilyen név dukál. Egyszerűen javasolhatsz is neveket, hogy mit szólna hozzá...
2010. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
igen, mondd meg, h nem tetszik, az hogy ugyanaz a neve egy családban két embernek, legyen mindenkinek külön neve.
2010. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mond meg neki haz igazat, úgy tisztességes. Amúgy nekem nem tetszik, hogy ugyanaz az apja neve, mint a fiáé, férjeméknél ez van. Tök béna, ő mindig csak Öcsi. :(

Még csak az kellett volna, ha a mi gyerekünk (az unoka) is azt a nevet kapja. Amúgy nekem sem tetszik a neve, de szerencsére a férjemnek sem a sajátja, így nálunk nem volt ilyen gond.

Ha viszont szerette volna, akkor megmondtam volna neki, hogy nem tetszik és el sem tudom képzelni, hogy úgy hívjam a babámat, mert erről a névről ő jut eszembe (meg az apja).

2010. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A ferjem is ezzel nyaggatott.Lanyunk lett igy megusztam a vitat :D

De ha a kovetkezo babank fiu lesz tuti megint elokerul a tema :S

Nem csunya a neve(Andras) nem arrol van szo, csak nekem nem tetszik ha a szulo utan kapja a nevet.

Viszont a lanyunknak ugyan az a monogramja mint Nekem....de ezi csak veletlen :D

2010. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
szia ez nálunk is téma volt nagy nehezen meggyőztem róla h más legyen, de mikor a szülőszobán felsírt a pici és kérdezték a nevét reflexből az apja nevét nyögtem be=)úh már két tamásunk van (a babának még senki sem mondta szegényem nem is tudja h hívják) 20napos babóka anyukája
2010. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a családi béke érdekében hagyd rá. Ha neki ez fontos, miért nem tudod elfogadni? Még a legbénább nevet is lehet aranyosan becézni. Na, meg lehet imádkozni, hogy inkább kislány legyen. Anyu így volt a második férjével. Gyula nevet akart, anyunak nagyon nem tetszett. De nem akart vitát, szerencsére kislány lett. Bár úgy, hogy Gyuszi szerintem aranyos ez a név.
2010. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!