Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám születésétől fogva...

Kisbabám születésétől fogva sírós, nyűgös, nappal keveset és rosszul alvós. Volt valakinek ilyen természetű babája? Később változhat még ez?

Figyelt kérdés

Első hónapjában rengeteget sírt, hasfájós volt, és napi szinten alig alig aludt.. aztán jobb lett, babakocsiban, hordozókendőben altattam. 3 hónapos korától viszont kb egész nap nyűgös. Csinál mindent, amit kell, de közben az ébrenlétek 80%-ban nyűglődik, “vergődik”. Most tölti a 4.hónapot. Sokszor már alig alszik napközben. Bar ejjel már 3 hós kora óta nem kel fel. Most ott tartunk hogy kb 1,5-2 órát alszik napközben, azt is babakocsiban és ejszaka 9-10 órát, plusz reggel még 1-2-őt maximum.

Hasától nyűgös még mindig? Mindenki azt mondta 3 hónap utan elmúlik.. néha aggódom hogy ez valahol nem normális. Annak ellenére hogy szerintem amúgy szépen fejlődik, csinálja amiket kel. Mit tanácsoltok? Próbáljam többet altatni babakocsiban? Esetleg sötétítsek be, hátha az majd segit? Ragja a kezeit, de nem hiszem hogy fogzastol lenne nyűgös, mert azt mondta az orvosunk hogy bár vastag az ínye de a fogak még nem jönnek. Bevallom így azért nagyon fárasztó.. meg aggódom, hogy rendben fejlődik majd-e ennyi nyűgösség és ilyen alvás mellett.



2019. jún. 4. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen volt a nagyfiam. Kb 1 eves koratol javult, mikor egyedül jarkált ossze vissza. Bár a nyugossege a mai napig megvan hideg frontoknál... 6 éves
2019. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is 1éves kortól változott a helyzet. Addig úgy éreztem, hogy a túlélésre játszunk. Utána persze a fogzás, de legalább ez nem mindennapos egész napos sírásokkal és nem alvással társult. A babakocsit kipróbálnám az én fiam nagyon szerette. Toltam a házunkban miközben pl csináltam a hazimunkát aránylag elvolt benne.
2019. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt tudom írni, 1 éves koráig volt ilyen. Azóta se mondom hogy túl könnyű eset, de 1 évesen hirtelen sokat javult. Addig nekem is folyamatosan nyűglődött, sírt, sőt hányásig sírta magát, 5 percre sem tudtam letenni.
2019. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk! A kislányom 14 hetes, nappal alig alszik valamit. 2 napja már reggelente nyűgösen kel, mint aki nem is aludt. Dél körül sikerült elaltatni 2 órát aludt, de megint nyűgös volt. Gyanakszom a fogára, mert mindent rág, folyik a nyála, több, hígabb a széklet...

Olvasva a hozzászólásokat, akkor kB 9 hónapom még van😀

Neki még fáj a hasa.

2019. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szintén , 1 év körül kezdett javulni.
2019. jún. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14 hónapos és még mindig ilyen.

Én már idegileg tönkrementem, pánikbeteg lettem, alig bírom túlélni a napokat összezárva ezzel a gyerekkel :(((

2019. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ! Akkor türelemmel leszek vele. Szerintem ő is hasfájós még + csak szélcsővel kakil..gondlom ez se javit sokat a helyzeten.

Utolsó, nagyon rosszul hangzik amit írtál.. :-( Úgy sajnálom!!! Az ember azt hiszi, hogy a gyereknevelés csupa öröm és boldogság, sajnos valójában azért ettől eleg messze áll. Fel a fejjel! A fb-on van egy csoport, Hasfájós-több emberes babák anyukájival, ha nem vagy, és van kedved keress rá, felvesznek bárkit! Jó tanácsokat lehet kapni, vagy néha csak panaszkodni egyet ;-)

2019. jún. 6. 18:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, tag vagyok ott :)))
2019. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!