Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem miért akarja az exe...

A férjem miért akarja az exe nevét adni a gyerekünknek?

Figyelt kérdés
Én megmondtam hogy nem fogjuk azt a nevet adni az biztos..Azt mondja nem azert akarja mert úgy hivjak az exet is neki az tetsziik aza nev. Hat nekem meg nem tetszik mit csinaljak?
2019. jún. 4. 21:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
4db lány név van, ami mindkettőnknek tetszik. Végül pont az tetszett a legjobban, ami a férjem exének is a neve. Nem jut róla eszünkbe, de egyébként én csípem az exet, aranyos csaj.
2019. jún. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát az exe engem zaklatott hogy én elvettem tőle a pasiját meg ilyeneket talalgatott.. Ők szakítottak és mi csak utána ismerkedtünk meg egy buliban.
2019. jún. 4. 23:36
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
7es, akkor mivel benned növekedett a gyerek, gondolom ahhoz is ragaszkodsz hogy te tartod el egyedül és te csinálsz mindent körülötte igaz? Vagy ilyenkor már jó a gyerek apja?
2019. jún. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is egyik fiamnak az a neve, ami az általános iskolás szerelmemnek. De eszembe se jut egyszer sem.
2019. jún. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%
Kedves 13as :) veletek ellentétben én nem vagyok egy eltartott ingyenélő, ha úgy alakulna sem lenne szükségem az anyagi stb támogatására.
2019. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Elméletileg, nem érthető, ha minden rendben, akkor mi bajod... Gyakorlatilag viszont, de nagyon is érthető. Az embereknek azok a nevek nem tetszenek, akikkel valamilyen negatív tapasztalatunk van, ez ilyen. A furcsa az, hogy itt a gyerekének kell nevet választania, nem egy kutyának, macskának. Ez nagyon fontos, és erre neki a legkedvesebb, legjobban tetsző név az exe neve. Oké, lehet, hogy csak ennyi, hogy nagyon de nagyon tetszik neki. De abból a rengeteg női névből, miért pont az az egy tetszik neki ennyire, hogy akár a gyerekének is adná? Szerintem jogos, hogy nem tetszik. Ezek szerint neki ő egy pozitív figura maradt, ami nem gond alapvetően, de ezt el kell fogadnod, és a kérdés az, hogy el tudsz-e majd ettől vonatkoztatni, vagy szeretnéd azt, ha a lányod nevét kimondod, hogy ez jusson eszedbe. Nem mondom, hogy róla nevezi el. De az exnek is ez a neve, ez azért jelent valamit. Mégha nem is tudatos. Én nem akarnám.
2019. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, hogy miért nem tetszik neked a férjed által választott név, valami szeretet vezérelte közös nevezőre kellene jussatok, ahelyett, hogy csak a saját igazatok tartjátok jónak. Általában működik az a módszer ha végigolvassátok az MTA hivatalos listáját a neten, és mindketten kiírjátok (mondjuk tűzzétek ki, hogy legyen minimum 10 fejenként), ami kicsit is elfogadható számotokra - aztán reménykedtek, hogy lesz egyezés. Érdemes megnézni az adott nevek jelentését, eredetét, névnapját, statisztikai gyakoriságát is, tuti segít a döntésben.

[link]

2019. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
9%
15ös, jó hogy ismersz és sajnállak hogy olyan rettenetes életed van hogy egy anonim oldalon személyeskedve keresel önigazolást, amit otthon nem kapsz meg a családodtól :-( Persze persze tudom, a férjed a tenyerén hordoz csak neked van havi 4 milliós bevételed, a gyereked sosem sírt, négy bébiszitteretek van, emellett tavaly te nyerted meg a Miss Universt...
2019. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves 18as nem kell irigykedni :) jó, hogy engem szedtek szét ahelyett, hogy a kedves kérdezőnek valaki megírná az igazat amit gondol. Ha KÖZÖS a névválasztás, akkor apuka miért döntheti el, hogy a lányát a "régi" szerelméről nevezzék el? Valószínűleg ha KÖZÖS lenne a döntés a "kedves" kismama nem tette volna fel ezt a kérdést. A többi véleményem már leírtam. 18as, tudod vannak határozott nők, akik tudják mit akarnak és sikeresek az életben. Valószínűleg kést nem tartottam a párom torkához, hogy de igenis ez lesz a neve a gyereknek. Volt egy név ami évek óta tetszett, és neki is megtetszett ahogy kimondta a vezetéknevével. Drága kérdező ezen is gondolkozhat, mi passzol a családnévhez. Sok boldogságot a kicsihez.
2019. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mikor az elsőt vártam, volt fiúnév is a tervezetben, de lányom lett. Az apjával szétmentünk, majd 2 exem hívták úgy, amit a gyereknek szántam volna...

És végül összejöttem a párommal, akinek SZINTÉN EZ A NEVE... Tudott az exekről is, meg az előzményekről, és igen, ő is benne lett volna, ha fiú születik. De lett még 2 lányunk, így ez tárgytalanná vált.


Viszont a te helyedben ebbe így én se mennék bele.

2019. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!