Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Az elmúlt napok forróságában 2x is kivittem a 4,5 hónapos kislányomat babakocsival. Nagyon kipirult mindkétszer, nagy bajt csináltam?

Ma olvastam egy cikket, hogy a csecsemők hőháztartása csak később alakul ki, ezért a nyári melegben fokozottan figyelni kell rájuk. Nem is ajanljak napkozben a babakocsit, csak reggel vgy estefelé. Én hülye meg 2x is kivittem a szokásos delutani 14.00 körüli sétánkra. Plusz tegnap a ferjem 16.00 körül megint eltologatta kint a teraszon. Annyira hirtelen jött a meleg..bár megremitett hogy kipirult, de bele se gondoltam hogy egy ilyen picinek ez a meleg ennyire megterhelő. Nagyon mérges vagyok magamra😢 persze mindig kinaltam vizzel, de anyatejes baba révén nem igazán fogadta el..nem is sirt, inkabb bagyatag lett. Itthon is kellett 10-15 perc mire az arcpir lement róla. Nyugtassatok meg, hogy nem lett baja😔

Keress kérdéseket hasonló témákban: babakocsi, nyár, időjárás, baba, hőháztartás, kipirulás

jún. 10. 21:43  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Ugyan mi baja lenne? Nem kell ennyire elhinni minden hülyeséget!

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont jún. 10. 21:54 Privát üzenet
Azt nem tudom hogy lett e baja,de azt tudom,hogy egy kisbabánál lázt okoz a nap.Nem szabad napon lenniük.A sétával várj este kb.6-7 ig.Szerintem ha bágyadt marad vidd dokihoz.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont jún. 10. 21:56 Privát üzenet

Áprilisi a fiam. Nem ültünk a szobában egész nyáron, hidd el.

Nyilván nem vittem ki, amikor számomra is elviselhetetlen volt a hőség, meg nem tűző napon volt, de azért kivittem sokszor. Kertes házban élünk, sokat volt a kertben velem.

Gondolom le van árnyékolva a babakocsi, nem égette a nap a kicsit.

Ennyire ne legyél paramami.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont jún. 10. 22:00 Privát üzenet
Hát örülj neki, ha nem lett baja. Nem visszük ki a csecsemőt olyan kánikulában, amikor mi se szeretünk kimenni!

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont jún. 10. 22:03 Privát üzenet
Ja,persze,mert bezárva kellene tartani..Pont akkora hülyeség,mint télen agyonöltöztetni. Simán kiviheted,arra figyelj,hogy árnyékban legyen és csak a legminmálisabb ruhában. Napszemüveg és fizikai faktoros fényvédő. Eszedbe ne jusson letakarni a babakocsit! 20 fokkal nagyobb meleg van a letakart,nem szellőző babakocsiban. Én ekkora gyerekkel már hónapokat voltam-a fent említett védekezések mellett-tengerparton, nyáron.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont jún. 10. 22:19 Privát üzenet

Szia!Nyugi semmi baja nem lett,

legközelebb jobban oda fogsz figyelni az biztos 😊

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont jún. 10. 22:32 Privát üzenet
Próbáld meg áttenni reggelre vagy estére a sétát. Hiába nincs letakarva a babakocsi, a tűző nap akkor is nagyon felforrósítja. Minimedencét állítottam fel neki, annyira élvezte, én fogtam ő meg vigyorogva, nevetve pancsolt mint a nagyok <3 4 hónapos :) 1 alkalomtól nem hiszem hogy baja lesz, szoptasd gyakrabban ilyenkor..

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont jún. 10. 23:10 Privát üzenet
Jaj már, ennyire azért nem kell hisztérikusnak lenni. Kipirult az arca, na bumm, semmi baja nem lesz ettől. Felnőtt emberek vagytok, nyilván van annyi eszetek, hogy nem mentek ki ha túl meleg van, az nektek sem esne jól.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont jún. 10. 23:48 Privát üzenet
Árnyék, napvédelem, mehet ki a baba.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont jún. 11. 09:39 Privát üzenet
Remélem max egy rövid body vagy napozó volt rajta...

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont jún. 11. 09:40 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Terhesség elején vagyok eddig 6mm-es petezsák van. De most hirtelen elmúlt a mellduzzadásom, ugye ez nem azt jeleni hogy nem fejlődik tovább az embrió? :- (Jövő 7-en néznek szívhangot
3 hónapos babák anyukái, hogy vagytok? Milyen a napotok? Hízás hogy megy? Napirend van már? Hasfájás elmúlt?
2 hónapos Kislányomnak 37.7 a testhője szájban mérve cumislázmérővel. Ezzel mi a teendő? Oltás után vagyunk egy nappal. Hozzáteszem tüsszentgetett az elmúlt napokban és így kapta...
6 hónapos elmúlt a fiam és már annyit se képes hason lenni, mint eddig, mit tudok tenni?
Nem tudom, hogy probléma -e? A kislányom 5hónapos elmúlt. Forog nagyon szépen hasról a hátára, illetve vissza fele is, a hátáról a pocakjára. Viszont mindig csak a bal oldalon....
Van itt olyan, akinek a babájának volt zsírcsomó és magától elmúlt?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!