Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is azért íratta...

Szerintetek is azért íratta be a doktornő? *részletek leírásban*

Figyelt kérdés

Egy hónapos a babánk, ma vittünk az orvoshoz egy hónapos státuszra.

Sajnos az utóbbi pár napban azt csinálja a pici, hogy az alkarját szopkodja, rendes szopómozgással, és pirosra-lilára szopkodja a kis karját... Nyilván gyorsan elterelem róla, meg megetetem ilyenkor, de van, hogy nem sikerül elég gyorsan cselekednem (lehet, hogy korábban is csinálta volna ezt, csak akkor hosszúujjú volt rajta, ugye a meleg miatt váltottunk rövidujjúra így most hozzáfér az alkarjához).

Szóval nagyon csúnya véraláfutásos az alkarja, ki is vagyok miatta borulva, hogy hogy tud ilyen fájdalmat okozni magának..

Megkérdezte a doktornő, hogy mi történt, és én elmondtam amit most is leírtam. Erre összenézett az asszisztenssel, és mondta neki, hogy írja be a gépbe hogy van egy ilyen folt a karján...

Később mondtam a páromnak, hogy vajon miért íratta ezt be, azt hiszik talán hogy mi bántottuk? És a párom is mondta, hogy neki is rögtön ez jutott eszébe...

Érdekes, mert utána találkoztunk a védőnővel, ő is meglátta a karját, és csak annyit mondott mosolyogva, hogy "ezt ő szopta meg? ilyen erősen szopizik? nem semmi" mintha ez tök természetes lenne, és már látott volna sok ilyet.

Szóval nem tudom, szerintetek is azért írták be mert gyanakodnak hogy mi okoztuk? Elég kellemetlen érzés ez így, persze valahol megértem, mert ha valaki tényleg ilyet tesz a gyerekével azt jelenteniük kell, de azért kellemetlenül érint a dolog, ha emiatt volt...

Plusz akkor a védőnő miért kezelte olyan lazán dolgot, és miért tudta már rákérdezés nélkül is hogy mi lehet az oka? Ez mennyire gyakori jelenség lehet?


2019. jún. 11. 17:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
92%
1,5 éves volt a lányom, amikor be kellert menni egy fejsérüléssel a sürgősségire. 2 oldalas ambuláns lapot kaptunk, mert minden apró sebet, foltot feljegyeztek az egész testéről. És bőven volt rajta ,(kivakart szúnyogcsípések, térden horzsolások, könyökön kék foltok stb). Én örülök neki, hogy mindent megnéztek rajta. Úgyhogy örülj neki, hogy figyel a babádra.
2019. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Persze, örülök neki. gondoltam is hogy megnézik majd, elég látványos. csak az eszembe se jutott, hogy gyanúsnak tűnhet.


Köszi a válaszokat

2019. jún. 11. 19:52
 13/13 anonim ***** válasza:
fontos lehet a folt, pont azért, amit a védőnő kérdezett: ennyire erősen képes szívni? mert ha nem, akkor bizony utalhat arra, hogy gyengék az érfalak, vagy van valami véralvadási rendellenessége. Ezt ezek után figyelni fogja az orvos, van-e új folt, az előző megvan-e még, mennyire gyorsan tűnik el, stb.
2019. jún. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!