Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti osztotok meg képeket a...

Ti osztotok meg képeket a babátokról közösségi oldalakon? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés

Előre írom, nem ítélkezni szeretnék, vagy elítélni bármelyik tábort, nekem az sem furcsa vagy ellenszenves, ha valaki kitesz sok képet a babájáról, és az sem, ha soha semmit nem oszt meg a gyermekével kapcsolatban. Ez mindenkinek az egyéni döntése.

Ezért kíváncsiságból kérdezem, hogy ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Osztotok meg képet kisbabátokról Facebookon, Instagramon? Ha igen, milyen gyakran teszitek ezt? A profilképeteken, borítóképeteken (ami ugye mindenki számára látható, nem csak az ismerősöknek) szerepel a babátok? Ha beszólnak, hogy nem kellene (babának is vannak személyiségi jogai és hasonlók), mi a válaszotok? Aki nem tesz ki semmit, miért döntött így?


Mindenkinek szívesen olvasom a válaszát, akármelyik oldalon is álltok. :)


2019. jún. 12. 13:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#9 ezt én sem értem. Engem egy ismerősöm bombázott hasonló képekkel a gyerekeiről, hogy hogy néznek ki nyakig szarosan. Baromira nem érdekelt.


Mikor a saját fiam telibe fosott újszülött korában, akkor nagyon jót röhögtünk a férjemmel, de eszembe sem jutott volna lefotózni és mutogatni. Arról nem is beszélve hogy ezek a gyerekek felnőnek és akkor hányan látták a szaros feneküket...

2019. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát ha még direktben kapnám a fosós képet...
2019. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Hát én pocakos képből annyit raktam ki, amennyit egyébként, meg azokat amik a fotózáson készültek. A lányomról 1 éves koráig 2-3 havonta posztoltam képet, egy éves kora után pedig évente egyet, a szülinapján. Ilyenkor jól esik, hogy megdícsérik, hogy mennyit nőtt, ilyesmi. De amúgy nem szoktam többet róla. A kisfiammal egyenlőre ugyan így vagyok.


4 éves a lányom, és 8 hónapos a fiam.

2019. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

9.


Én a meztelen fotókat nem tudom hova tenni. Jön a nyár és sokan simán kirakják a gyerek pancsikálós, pucér képeit. Ha csak az ismerősei látják már 400-2000 ember, mert eddig én sem családi privát csoportokban találkoztam vele, hanem a falamat görgetve

2019. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Semmilyen képet, de én magamról sem. Ahogy más is írta, az családi albumot sem mutogatom mindenkinek, az internet pedig pláne nem felejt. Én nem szeretnék mémmé válni, a gyerekem pedig majd, ha 13 éven felüli lesz és regisztrálhat közösségi oldalakra, eldöntheti, hogy mit oszt meg magáról és hol. Most még nem tud dönteni, én pedig a lehetőségét is ki akarom zárni, hogy olyasmi történjen a képmásával vagy az adataival, ami később gondot okozhat neki, vagy nem szeretné.

Hát, én ezért nem.

2019. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29%

#9, én viszont ítélkezem, és kimondom, hogy szerintem ezek a szülők nem megfelelően gyakorolják szülői kötelességüket, mert nem biztosítják a gyerek személyiségi jogainak megfelelő megvalósulását. A gyerek még nem tud dönteni, de nem kéne ezt így kihasználni.

Ha ez nem tetszik, akkor alternatív javaslatom, hogy az ilyen megosztogatós szülő minden pucér vagy üvöltő vagy összefosott kép után tegyen ki saját magáról egy ugyanolyat.

2019. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
32%

Nem rakok ki soha olyat, amin látszik. Megmondlm őszintén engem nem érdekel más gyereke, sem insta sztoriban, sem akármilyen képen, ezért nem gondolom, hogy mást meg érdekelne az enyém.


Mivel külföldön élünk, egy csomó ember otthon szerintem nem tudja azt sem, hogy gyerekünk született, de ez sem érdekel. Igaz a facen kiselejteztem pár éve az ismerőseimet, 100db maradt, de azok közül sem vagyok mindenkivel állandó beszélő viszonyban. Instán eleve kb 50 ismerősöm van. Ott is szívbaj nélkül törlöm az embereket, ha úgy érzem kéretlenül osztja meg a sok babás képet. Lehet túl utálatosnak tűnök, amúgy elég szociális vagyok, sokat eljárunk ide-oda, de az ilyen interneten való tetszelgés engem csak fáraszt és én is mindig arra gondolok, hogy ezzel mit kompenzál. Képeket szoktam készíteni amúgy, elküldöm privátban annak, akiről tudom hogy érdekli és akinek a képei engem is érdekelnek és ő is küld

2019. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%
Én módjával, 3 hónapos múlt. Azt hiszem 3 kép van fent róla nálam, ebből kettőn együtt szereplünk. Az apjának 1 fotó, igaz az profilkép, ketten vannak rajta. Két nagyszülőnél 1-1 fotó, az egyiken háttal szerepel, a másikon is alig látszik az arca. Én néha insta storyba teszek ki aranyosabb fotót ha mondjuk utazunk. A meztelen fotóktól pl. rosszul vagyok, van egy családi csoportunk, oda sem töltök fel olyan képet, amin a gyereknek kint van a feneke, stb, ha fürdés előtt fotózom akkor is csak derékig, deréktól lefelé csak pelusban.
2019. jún. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány kép van fent a 2 gyerekről összesen. :) Egyik 4 éves, másik 3 hónapos.
2019. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%
Szokásos, ha valaki rászánja az időt és válaszol, pontosan a kérdésre, hiszen arra volt a kérdező kíváncsi, hogy ki hiygna látja ezt, akkor jönnek a más véleményen lévők és lepontozzák...ettől nem fog senki véleménye megváltozni és nektek nem lesz jobban igazatok
2019. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!