Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni egy pici...

Mit lehet tenni egy pici babával ebben a melegben?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a kisfiunk, panelban lakunk, iszonyatosan felmelegszik a lakás. Albérlet sajnos. Van egy légkondi, de a baba szobájában, így azt nem használnám, de így meg lehet bolondulni konkrétan. Tervezzük hogy beszereltetünk egy másikat valahova, ha egyáltalán lehet, de nem két perc és nem kevés pénz...


Hogy nekünk szar a helyzet, az egy dolog, de a kisbaba is iszonyatosan szenved. Izzad, meleg, egy szál pelenkában van, ennél lejjebb nem tudom öltöztetni. Egész nap cicizne, gondolom szomjas folyamatosan, ez megoldható persze de a szoptatás is baromi gusztustalan így összeizzadva és már semmi intimet nem érzek... Eddig sem volt jó alvó, de ma gyakorlatilag semmit nem aludt, csak 10-15 perceket rajtam, gondolom zavarja a meleg ebben is.

Úgy összességében kezd kiborítani, hogy elkezdett mosolyogni az utóbbi időben, de amióta bejött a full kánikula max naponta egyszer-kétszer pár pillanatra mosolyog megint, mert kínlódik, sír, fáradt, minden baja van, én meg már kikészülök hogy nem tudok rajta segíteni és nincs kiegyensúlyozott babám...


Mi a fenét tehetnék amíg a légkondi helyzet rendeződik (ha egyáltalán rendeződik)? Szoptatom, vetkőztetem, sétálni csak korán reggel tudunk (ha sikerül úgy alakítani a napirendet, de nem mindig sikerül).


2019. jún. 12. 17:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Előző, tudnál írni bővebben a naptejről? Nekünk gyerek naptej van, nincs rajta korhatár. Igaz, az én babàm picit idősebb

Ettől függetlenül babakocsiban, árnyékban nem süti a nap, de nyilván vigyázni kell fokozatosan.

Én viszont a napi 2-3 fürdetést sokkallom, árt a kemény víz a bőrüknek.


Kérdező, ne viccelj a fürdetéssel, velem kb 1x fürdetett a párom, amikor megmutatta, hogy kell. Ha nem használsz semmit, csak megmeríted kicsit, akkor végképp simán lehet egyedül. De lehet kapni ilyen kis műanyag tartót v mit, amit ha beleteszel a babakádba, akkor nem ér le a feje. Nekünk nincs, így nem tudom, mikortól lehet használni, de nézz utána esetleg.

2019. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ilyen kánikulában az anyatejes babáknak is kell vizet adni. Azzal oltsd a szomját!
2019. jún. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell nekik vizet adni, ha tényleg igény szerint szopnak, azaz bármikor cicit kérnek, kapnak. Akkor is, ha 5 perce szoptak utoljára
2019. jún. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ventillátorokat beszereztünk végül, 3 db van, nem a picire irányítva mennek, talán jobb lesz így mára.

(persze azért a klímát kitisztíttatjuk)

Kereszthuzatot sajnos nem tudunk csinálni, egy irányba néz a lakás, de a folyosóra néha kinyitjuk az ajtót, onnan jó hűvös jön be.

Sétákat igyekszünk megoldani.

Naptejet még nem használtam nála, én sem tudom mikortól lehet, orvos még nem mondta.


A fürdetés: igaz, meg tudnám csinálni egyedül ha nem kell mosdatni, de nagyon nem szereti, csak ha hason lógatjuk bele... van babatartónk a kádba, próbáltuk már párhetes korától, de nagyon nem szerette, mindig kapálózott benne meg ijedezett, mintha félne hogy beesik (pedig nem, nagyon biztosan tartja a babát), próbáltam hogy aláfogtam a tartóban, de úgysem nyugodott meg, úgyhogy abbahagytuk a használatát, kézben még valamivel jobban bírja, de úgy is sír. Azért megpróbálom, hason hátha tetszik neki néha.


Vizet próbálok neki adni, de nem fogadja el. Cumisüvegből egyáltalán nem hajlandó inni, kanálból nagyjából lemegy neki valamennyi, de azután is tiltakozik (meg hát az nem mennyiség). Tudom, van vmi svédpohár is, de nekünk az nincs, de szerintem a víz ízével van a baja, nem a módszerekkel (kapott cumisüveget a kórházban és kap cseppeket kanálból, úgyhogy alapvetően elfogadja ezeket).

Szoptatom igény szerint többször, csak hajlamos szomjoltás után is rajtamaradni a cicin, sokat eszik (mérjük) és fáj a hasa utána... De talán mintha most már kezdene beállni és okosabban enni, mert van hogy csak 5 percet iszik és elég neki, ma így csináljuk és legalább az evés-ivás jobb így neki.

2019. jún. 13. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!