Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz egy kicsit több...

Mikor lesz egy kicsit több énidőm a kisfiam mellett?

Figyelt kérdés

1 eves a kisfiam, egész nap figyelmet igénylő baba, nincs el magában, kb csak perceket.

Elvileg kétéves korától majd újra dolgozni fogok itthon, de jelenleg nem tudnék mellette semmit csinálni.

Ez változni fog? És ha igen, mikor?

Vagy majd csak akkor varjam, hogy dolgozni vagy például könyvet olvasni tudok, mikor már ovis? :D


2019. jún. 17. 19:23
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Mi a baj a varrással, de komolyan? Tök kreatív dolog, egyik barátnőm művészi szinten csinálja. Én terhesen tanultam tanfolyamon egy csomó fiatal anyuka között! Táskát, plüsst, ajándékot, mindent meg lehet csinálni, ha van rá idő.


Pelenka. Nem hallottál mosható pelenkáról és arról, hogy milyen környezetszennyező az eldobható?


Igen ez a 21. század, 100 èven belül összeomlik a civilizáció, ha a fogyasztás a mostani ütemben halad. Nem akarom Rád erőszakolni a mosható pelenkát, de ennyire azért ne lepődj meg rajta.


És nem vagyok mártír, tényleg, csak vagy gyakorlatlan vagyok (évekig egyedül éltem panelban, most meg egy kertes házat, csecsemőt és kutyát látok el), vagy ez tényleg ilyen nehéz.


Az ellentmondást Nálatok abban látom, hogy ha tényleg ilyen apró és könnyű munka, sőt, vki rendel főzés helyett, akkor mi ez, hogy ha "a férfi megfogja a gyereket, hogy tudjak mosogatni, akkor az nem is segítség?"...

2019. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

#30 a mosható pelenkának elég sok előnye van az eldobhatóval szemben, és 2-3 naponta beindítani egy mosást igazán nem nagy többletmunka. 21.század ide vagy oda, egyszerűen nem tesz jót a gyerek bőrének, ha vegyszeres műanyagban aszalod. Pláne a kisfiúl heréjének.

Kérdező, olyan nincs, hogy egy háztartásban minden feladattal kész legyél. Mindig van mit csinálni. A Te döntésed, mikor szállsz ki a mókuskerékből, letojsz mindent, és ha fene fenét eszik is, elolvasol 10 oldalt a könyvedből. Az én időt is ugyanùgy be kell építeni a napirendbe, mint a bevásárlást, főzést, egyebet. Amíg nem döntöd el, hogy pl.este 7től 8ig magaddal foglalkozol, addig nem lesz egyetlen perc én időd sem.

2019. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a többség túlzásba viszi ezt az egész házimunka kérdést. Minden nap végigtakarítja a házat, plusz főz, mos, két naponta lecserél mindent. Minek?

Ti vagytok a lakásért vagy a lakás értetek?

Én nem stresszelem magam ezen. Nincs rend. És? A lakásban lakunk, nem múzeum. Elalszik a gyerek, ülj le olvasni. Nem kell rögtön nekiállni padlót sikálni.

Ha állandóan rendet akarsz, az egész életedet takarítással töltöd, aztán majd visszagondolhatsz, hogy milyen jó is volt, mert a gyerek első pár éve abból állt, hogy anya állandóan a lakást suvickolta.

2019. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Én évek óta csak járműveken engedem magamnak az olvasást, gyerek és ház előtt sem fért bele, akkor a munkahelyi dolgok miatt.

Masrészt nálunk így is kupi és retek van, hogy sokat takarítok, de igazatok van, átgondolom a logisztikát.

Az a baj, később a gyerekek is ki-behordják majd a cuccaikat mindenhová. De en mondjuk nem szeretném, ha gyerekholmik lennének a nappaliba csak annyi és addig, amíg ott játszik/ játszanak.

2019. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%
Azért az, hogy ilyen órarended van, egy kis mániára utal. Az én férjem minden vasárnap elviszi a gyereket az anyjához 13-19 óráig kb. Akkor van az én énidőm. Vasárnap délelőtt kicsit rendet rakok, és délután már csak olvasni kell.
2019. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Azért van az órarend mert szétszórt ember vagyok, és egy évvel ezelőttig egy lakásban éltem egyedül és cs..tem a rendre. Egyszerűen nem tudtam, hogy kell egy háztartást ellátni. És félek az összefolyó időtől, egyedül vagyok nagyon sokat. Így tudom, milyen nap van.

Nekünk vigyázós segítség talán lesz később, amikor már nagyobb a kisbaba, most nincs. De egyelőre nem is hagynám az apján kívül másra.

2019. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
Áruld el nekem hogy a több napra főzés miért melósabb, mint minden nap főzni? A több napra főzés nem azt jelenti, hogy többfélét csinálsz, hanem hogy egyféle kajából többet. Pl. 1,5kg húsból is lehet pörkölt ugyanannyi idő alatt, mint 70 dkg húsból. Akkor másnap délre is jut nemcsak vacsira.
2019. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

Hát igen, van olyan kaja, amit lehet így variálni, de ugyanazt nyilván nem akarja tálalni az ember. Meg én még nem tudom annyira a mennyiségeket. Ha marad kaja, a párom elviszi melóba, vagy az apósomat is megkínáljuk belőle.

De tény, ha egyedül vagyok, néha én is rendelek, hogy tudjak valamivel haladni főzés helyett.

Értem, hogy mért gondoltok bolondnak, de nem vagyok az. Egy félkész házba költöztünk, kint a bozótot és a gazt is hóbapokig irtottuk, ami meg van művelve, azt én ástam és ültettem. Szóval még itt azért is kell dolgozni, hogy egy alapállapot legyen, amit utána fenn kell tartani.

2019. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Sok család van így, ahogy mi (nem vagyunk csokosok vagy ilyesmi, csak ezt hozta az èlet. Van, ahol a nagyszülőket is segíteni kell, nekünk is, de szerencsére csak kis dolgokat (fűnyírás, nagytakarítás), de van, aki beteget ápol otthon.

Szóval én nem akartam vitát, de olyan nagyzolósnak éreztem 1-2 kommentet. De persze, nem a házimunka az élet, csak évek, mire kialakul egy otthon. Másrészt nem tud mindenki bejárónőt fizetni.

2019. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs bejárónőnk, ez meg is látszik. Nincs rend, soha nem is állítottam. Viszont nem is töltöm az összes időmet takarítással és mosással. Nekem fontosabb az, hogy jól érezzem magam a bőrömben, minthogy állandó rend legyen. De ezt mindenki el tudja magának dönteni.

Nekem csak az fura, aki állandóan takarít, mos, vasal, ágyneműt cserél, utána meg panaszkodik, hogy nincs ideje magára. Ha kell idő magadra, hagyd a francba a takarítást. Nem szalad az el, másnap vagy egy órával később is meg lehet csinálni. Ha meg egy nap nincs rend, nem dől össze a világ.

2019. jún. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!