Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz egy kicsit több...

Mikor lesz egy kicsit több énidőm a kisfiam mellett?

Figyelt kérdés

1 eves a kisfiam, egész nap figyelmet igénylő baba, nincs el magában, kb csak perceket.

Elvileg kétéves korától majd újra dolgozni fogok itthon, de jelenleg nem tudnék mellette semmit csinálni.

Ez változni fog? És ha igen, mikor?

Vagy majd csak akkor varjam, hogy dolgozni vagy például könyvet olvasni tudok, mikor már ovis? :D


2019. jún. 17. 19:23
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
De én nem panaszkodtam. Ez a beszélgetés nem ebből indult részemről.
2019. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Te nevezted magadat baleknak. De ha neked elég ennyi, hogy minden nap csak a házimunkát nyomod, akkor nincs is gond. Nem neked szólt a megjegyzés, csak úgy általában, mert sok ilyet hallani.


A kérdező gyereke is csak szokott aludni, akkor lehet egy kicsit magunkkal foglalkozni. Ha hazaert a férje, akkor ő jatszik kicsit a gyerekkel, a kérdező meg megcsinálja azt a házimunkát. És máris van egy kis én ideje.

2019. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Nem értem, mért írsz vakami tökmást rólam, mint amit leírtam. Hogy sportolok, tanulok, dolgozom a csecsemő mellett, azt írtam. Komolyan az Neked a világvége mártíromság, ha valaki minden nap tesz valamit az otthonért, ahol él? Az, hogy hetente áthúzom az ágyat, ez Neked annyira furcsa, hogy kiemelted.

A "balekség" nem állítás volt, hanem felvetés, és még úgy sem nélkülözte az iróniát.

De még mindig érdekel, ha annyira piszlicsáré dolog a házimunka, akkor mért is kell hozzá az amúgy a munkáját végző apuka?

2019. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Épp azt írtam, hogy nekem nem gond, ha valaki csak takarít, az sem, ha nem takarít. Mindenki döntse el, hogy jó, csak azt tartom furának, aki állandóan takarít, aztán panaszkodik.

Azt sem mondtam, hogy a házimunka semmi, hanem hogy ha én időt akar az illető, akkor hagyja az állandó takarítást. Szerintem a kettő nem ugyanaz. Mondtam is, hogy én nem takarítok annyit, nincs is rend, de azért van ez, mert ha valaki állandó rendet akar, akkor az összes ideje erre megy rá. Én meg nem akarok úgy élni, hogy csak a munka van meg a takarítás.

2019. jún. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Jó értem. De sztem én pl nem takarírok sokat, ami viszi az időt, az a gyerek. Ezzel viszont nincs mit tenni, sem nekem, sem a kérdezőnek. Nyilván vannak adott faktorok, hogy pl apja mennyire van el vele, van-e nagymama stb. De alapvetòen amíg bölgyis nem lesz egy gyerek, addig azért a nap nagy részét elveszi. Takarítással együtt pláne. Ez ilyen játék.

Nem mondom hogy pár oldal olvasás nem fée bele vagy kis dolgozás vagy vmi, de sok nem.

2019. jún. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
"amíg nem lesz bölcsis a gyerek, a nap nagy részét elveszi"...hogy mi van?! Ez most komoly??? Mi a francnak vállal az ilyen gondolkodású ember gyereket...bocs ezt nem tudtam szó nélkül hagyni, kb úgy hangzik, hogy a gyerek miatt nem tudsz takarítani, házimunkát végezni... holott Ő kellene legyen az első! De neeeem dobjuk egyből a bölcsibe,mert ott milyen jóóó!
2019. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mit értettél fèlre vagy min háborodtál fel, de nem szándékoztalak felzaklatni, viszont kicsit unalmas már nekem ez a vita, ahol mindenki azt magyaráz bele a kommentjeibe, amivel èpp hergelni tudja magát.

Szóval kiszállok, bocs.

2019. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Kommentjeibe = kommentjeimbe.
2019. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!