Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Önálló elalvás tanításakor,...

"Önálló elalvás tanításakor, ha sír a baba,5 percenként megyek csak be hozzá módszer" ha bevált, hány nap alatt?

Figyelt kérdés
6 hónapos kisfiam, hasfájós volt, nagyon nehezen alszik el a mai napig. Esküszöm, már mindent kipróbáltam, ringattam, felvesz-leteszeztem a suttogóból, extra szuper altatási rituálénk van, de most már sem az idegeim, sem a derekam nem bírja és majd megszakad a szívem, mikor sír. Eddig sosem hagytam magára, de ezt már nem bírom sokáig... :(( Egyre többen javasolják ezt az 5 perces módszert, állítólag pár nap alatt egyre könnyebben elalszik majd. Kérlek segítsetek, hogy tényleg kipróbáljam-e?
2010. júl. 9. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a suttogóban, nagyon nem. Vedd magad mellé a fiadat, bújjatok össze az ágyikóban, simogasd és énekelj neki! Így nem fájdul meg a derekad és nyugodtan fogja álomra hajtani a fejét a fiad is.
2010. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekünk nem vált be.
2010. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos lesz aki mást fog írni, hiszen ahány gyerek annyi féle..

Nekünk 6 gyermekünk van és joggal írhatom h van e téren tapasztalatom. :-)

Vannak ilyen olyan könyvek akik szerzői nagyon értenek a gyerekneveléshez..

de azért nem kell ezeket nagyon komoylan venni!

Hallgass a megérzéseidre, a szívedre.. figyled a babádat és Te magad alakítsd ki a rítusokat, szokásaitokat.

6 hónaposan még ritka az aki elalszik egyedül. (Ha csak nem 1 órás bömbölés után) van aki bírja hallgatni, én nem.


A babák szokásai szakaszonként változik: van a jó evő-jó alvó, mosolygós periódus, aztán jön egy rossz evő rossz alvó sírós időszak, de előbb utóbb mindegyik megtanulja hogyan működik Ő saját maga és ügyesen menni fog minden.

A legkisebb lányom most 2 éves, Ő 1 éves kora óta tudja elaltatni magát. beteszem a kiságyba , jóéjt puszi és kijövök úgy h Ő még fent van,. eljátszik a babájával, dödörög a mackájának, énekelget és álomba szenderül.


6-9 hóig nagyon megszenvedtünk vele: hol az apja ringatta hol én, a vállunkopn aludt el.Elmúlt 9 hós és másik szakasz jött: akkor már ágyikójában feküdt de úgy aludt csak el ha ültünk az ágy amellett. Aztán újabb 3 hó telt és már mi sem kellettünk ehhez.


Türelem, nyugalom, megértés, kitartás!

Meg fogja Ő is szépen tanulni, csak segíteni kell neki, de ne bőgetéssel. Nem fog bevállni. Lehet h kitikkad és eájul a fáradtágtól, de van-e olyan szülő aki jó érzéssel fekszik le ezekután? Ne kínlódjon szegény. Nem örökké lesz ez így..csak most még nem tud egyedül.

Minden jót Nektek!

2010. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Megerősítettetek abban, hogy nem szabad kipróbálnom. Az én segítségemre van szüksége és én azért vagyok, hogy segítsek neki. Eddig sem hagytam egyedül sírni, ezután sem fogom. Azt hiszem az lesz, hogy a kiságyában altatom, de mellette maradok, simizem, dúdolok, amíg el nem alszik.
2010. júl. 9. 14:26
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem bevált. 4 nap alatt egyedül aludt lányom.

Ha igazán elhatároztad magad, akkor állj neki, mert nehéz, ideg kell hozzá, és nem szabad abbahagyni.

A legfontosabb, hogy a gyerek érezze, határozott vagy, és ezt akarod!

Megvan a könyv, ha kéred, elküldöm

2010. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem szintén bevált az ikreimnél. Már másnap könnyebb és jobb volt a helyzet, 3 nap után már minden ment (és megy azóta is), mint a karika csapás.

Az viszont tény, hogy én max. 2-3 percenként mentem be a szobájukba, az 5 percet soknak tartom.

Dönts belátásod és anyai megérzéseid szerint, sok sikert és kitartást hozzá!

2010. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves 14:08-as Anyuka! Nagyon tetszett,amit irtál! Teljesen így van! És így a természetes, ez a dolgok rendje. Gratulálok a 6 csemetéhez! Tiszteletreméltó!

Sok örömöt és minden jót kívánok hozzájuk!

2010. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

15:18-as köszönöm! :))))

Neked is minden jót kavánok!

14:08 as :)

2010. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

14.08-asnak: nekem is nagyon tetszett a válaszod és gratulálok a 6 gyermekhez!


Kérdező: én sem vagyok sírni hagyós... nálam félig-meddig suttogó vált be. vagyis miután sikerült valamit kitalálnom, azután olvastam a suttogót és hasonló. Annyit tettem, hogy miko álmos lett magamhoz öleltem, dúdoltam, simogattam, ágyához vittem és letettem, dúdolás maradt. Ha nagyon sírt kivettem, dúdoltam, simiztem, de nem ringattam, letettem.... gyakorlatilag ezt játszottuk... kis pityergés volt, de nagy ordítás nem. kb 4 napba tellett. Az utolsó napon már nem is vettem ki, csak visszafektettem és simogattam a hátát egy ideig.

2010. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*mikor
2010. júl. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!