Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mindig rend van?

Nálatok mindig rend van?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 6 hónapos babánkkal és most a nyár miatt a nagyobbal is. Mindennap el van mosogatva, fel van porszívózva, meleg étel az asztalon, tiszta ruhák, és nagyjából próbálok is rendet tartani, de két gyerek mellett nehéz. Az alap dolgok megvannak, nem esz meg minket a kosz... Mostanában a férjem apróságokért szokott baszogatni, hogy ez meg az miért nincs elpakolva, biztos nem értem rá egész nap... Elég szarul esik ez, de mindegy.

Nálatok mindig minden a helyén van? Rend, tisztaság, stb?


2019. jún. 26. 18:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%

Hű ha látnád most a nappalit...

Tényleg egy tahó a férjed, vagy kiáll az magadét vagy tűrsz ezt neked kell eldöntened.

2019. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%
Igen, rend és tisztaság mindig. Viszont én csak 2 naponta főzök. Elég megterhelő egyébként. Persze a gyerek szobája szanaszét a játékokkal, de ha befejezte egyből pakolok össze. Nem egyszerű, nagyon nem, de az én férjem rend és tisztaság mániás. Azért igyekszek mindennel mert ő soha nem szól, hogy ez miért vagy az miért, hanem egyszerűen haza esik munkából és esik neki a meg nem csinált dolgoknak. Nekem kellemetlen, amikor este 10 - 11kor elkezd pl feltörölni. Most terhes vagyok, szerintem ez tarthatatlan lesz 2gyerekkel. Próbálom mondogatni, hogy majd meg kell szoknia, hogy nem mindig minden lesz patyolat és nem is bánnám, ha hazaesik nem a seprűt és a mosogatószivacsot fogja meg hanem inkább mellénk bújik ha úgy van. Ez az 1 idegesítő tulajdonsága van, de még mindig jobb mintha szanaszét hagyna mindent.
2019. jún. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
31%

Nálam az a szabály, hogy a szobájuk többé kevésbé csatater lehet, de a nappalit rendben kell tartani.

Így én is komfortosan érzem magam, meg ők is.

Nálunk az én dolgom a ház, férjem a kert.

Most például egész nap medenceztunk, ruha, pelenka, játék minden volt kint ezt szó nélkül osszerakja, cserébe bent "rend" van.


Kivéve a szobájukban, ott este kell tarolokba pakolni.

Naponta felmosok (amerikai konyhás nappali) és főzök is naponta, max kétnaponta.

3 gyerekünk van 6-3-1

2019. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk még nincs gyerek, szóval egyelőre rend van, bár így is előfordul, hogy csak este mosogatok el, vagy pakolom ki a mosogatót. A párom rendmániás, azt sem viseli el, ha véletlenül valami kiborul a konyhapultra, vagy a padlóra. Már most mondogatom neki, hogy ha majd egyszer gyerekünk lesz, ő bizony nem fog törődni ezzel: össze fogja kenni a szép bézs kanapét csokival, szét fogja szórni, ami a keze ügyébe akad. Majd ha ténylegesen érkezik a gyerek, még többet kell majd erről beszélnem vele úgy érzem. Annyi változás van jelenleg, hogy már nem akad fenn annyira, ha kiborul valami.


Kérdező, a te férjed viszont bunkó. Én lépnék a helyedben, mert ez se neked se a a gyerekeknek nem jó.

2019. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy van... 2 gyerek (2 és 4 évesek), 10 perc alatt kipakolnak egy szobát. Tisztaság van, de hogy kupi is sokszor, az fix.
2019. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%
Jó bunkó férjed van. Az enyém segít is, de nem várja el a rendet. Első a gyerek. Azért minden nap megy a mosogatógép, konyha viszonylag rendben, van tiszta ruha. De azért naponta porszívózni nekem sok. Nem szivatom magam, hetente kB kétszer szoktam. A gyerek játékok szanaszét a nappaliban, de őszintén, mit szenvedek vele h este elrakom, ha reggel ugyanúgy szétszorja... Egy kupacba tuszkolom őket, aztán jólvanazúgy. Ilyen téren lazák vagyunk. Azt ha valaki jön, mivan? Tisztaság van, de azt ne várja senki egy gyerekes házban h minden a helyén, játék sehol, patika rend legyen.
2019. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk tisztaság van, rend nincs. Mondjuk az én férjem hazaér és megkérdezi, hogy gyerekezzen vagy takarítson. Általában a takarítást választom, elmosogatok, felmosok minden nap, mert a gyerek most csúszik-mászik és főzök ilyenkor este. De közben ők porszívóznak (a gyerek imádja, simogatja a porszívót) teregetnek, elpakolják a játékokat. Nekünk ez így bevált. A gyerek 11 hós, szepa a maximumon, olyan mint a sajtkukac, és nappal igaz kétszer 1,5 órát alszik, de elég éberen, így alvásidőben olvasni szoktam.
2019. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem egy jó takarítási rutinnal kisgyerekek mellett is tisztaságot lehet tartani, d egyrészt nem 24 órában, mert csak becsörtet sáros cipővel sürgősen pisilni, csak leszórja az étel részét az asztal alá, stb. De mondjuk, hogy egy alap tisztaságot meg lehet oldani estére, ha már jó alvók, és nem órákig tartó ringatásban dől ki az anyuka a gyerekkel együtt. Viszont ahol kisgyerekek mellett 24 órában rend is van, ott nagyon boldogtalanok a gyerkeke, ezt hidd el. Persze, meg kell tanítani nekik, hogy egyszerre egy-két játéknál ne legyne elöl több, és utána zat is el kell pakolni,de ez is addig megy flottul, amíg nagyon kicsik, és együtt vezsitek elő a dobozokból a játékokat. Amikor már kicsit nagyobbak, megvannak a saját kis kincseik, holmijaik, előveszik, nézegetik, ide rakják, oda pakolják, itt találsz egy csillámpónit meg ott egy kisautót, és ez így természetes, nyilván nem kell hagyni, hogy a kupi eluralkodjon, de belefeszülni sem érdemes a patinás rendbe, mert akkor az nem otthon, hanem múzeum.
2019. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
2019. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ilyen tapló meg tisztaságmániás pasival tutira nem tudnék együtt élni ha van gyerekünk, ha nincs.

Meg lehet próbálni zsonglőrködni a gyerek kontra házimunka téren, pláne ha nem olyan a picúr hogy lerakod és elvan... A mi fiunk születésétől fogva nagyon rossz alvó, 2 évesen sem alussza át még az éjszakát, picinek is sokat volt kézben mert sírós baba volt, 3 hónaposan jöttek rá az orvosok hogy van egy kis izomerő átcsoportosulása, C-tartása és dévényezni kell, ettől olyan nyugtalan meg hasfájós. Főztem neki a teát, kipróbáltam kb a fél gyógyszertárat, népi gyógymódot, masszázst, csodapárnákat amiket melegíteni kellett, fektetési pózokat, 600x mellre tettem egy nap, diétáztam, majd tápszereztem, már épp csak sámánt nem hívtam hozzá..... semmi nem vált be. Ezek után a szakmai tanács: majd kinövi... Se éjjelünk, se nappalunk nem volt nyugodt, kb zombi üzemmód... Közben még a szoptatással is kínlódtam stb. Örültem ha az alapvető dolgokat meg tudtam csinálni- gyerek dolgait rendben tartani, kifőzni, valami könnyű kaját összedobni kb minden másnap, mosni, mosogatni, felmosni, pakolni kicsit. Törölgetni ilyesmi már nem fért bele a napba, az udvar meg teljes mértékben apáé. Ha ekkor ilyet benyögött volna a férjem mint a tied, kb. a világ másik végére küldtem volna, de legalábbis javasoltam volna hová menjen és mi célból és milyen felmenőivel... Szerencsére ő nem ilyen, kivette a részét miután hazaért a munkából és volt olyan hogy hajnali 2-kor még dajkálta a pár hetes gyerekünket mert kb már felkelni nem bírtam a fáradtságtól meg a fájó császármetszés hegemtől, pedig délelőttös volt- tehát fél 5-kor indult dolgozni. Nemhogy beszólt, de azt mondta hogy amikor alszik a fiunk, pihenjek - őt az sem érdekli ha kaja nincs kész meg semmi, majd csinálja!

Tesóm babája egy nyugodt, jó alvó, keveset síró bébi volt, ő meg tudta csinálni a házimunkát meg főzést.

Viszont amikor már mászós-tipegős-pakolós korba ért, nála sem volt akkora rend...

Tehát nem, nincs mindig rend és makulátlan tisztaság, bár nagyon sokat pakolok. Pláne hogy most nagyon "segít" a kisfiam... 1 dolgot a helyére teszek, ő jön és 3-at szétszór, meg hozza a seprűt vagy veszi ki a kezemből a porszívót - ez a kedvence egyem a szívét.

2019. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!