Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan etetitek a 4 hónapos...

Gabri.ella kérdése:

Hogyan etetitek a 4 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés
Azt a 3 kanál almát mire megette összekent mindent. Az ölembe fogtam, szakállkát kötöttem fel... 🤔

2019. júl. 1. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Pihenőszékben. Ha kiköpi az 2 dolog miatt lehet. 1 nem izlik neki

2. Nem érett rá, meg kell tanulnia kanalból enni. Ne sürgesd. Ha most próbáltad elöször, akkor nyugi. Probald meg holnap is es utana is.

2019. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Dönthető etetőszék, előke. Nekem mind a 4 fogzott 4 hónaposan, szóval néha a kezüket le kellett fogni, hogy ne túrjanak a szájukba, persze, csak szolidan. 😊
2019. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem jó technikával eteted. Ők még nem tudják úgy használni a kanalat, mint mi, nem jó, ha csak simán teszed a szájába mint amikor te eszel. Két variáció van: vagy éppen csak odateszed a szájához és hagyod, hogy "becumizza" róla vagy pedig kicsit hátrébb teszed, a nyelve hátsó részéhez, ahonnan már csak nyelnie kell, így nem tudja kilökni a nyelvével. Ezt így elmagyarázni nehéz, elég hülyén hangzik még nekem is, de tanítottam meg már barátnőmet annak idején etetni, amikor ugyanezzel a problémával küzdött.
2019. júl. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

A másfél éveseim úgy esznek, mint a malacok, minden étkezés után székmosás, söprés, felmosás. Leeszik magukat, az előkén kívül is, ölbe is potyog. Egy éves koruk óta önállóan esznek kézzel falatkásan, evőeszközzel most kezdenek próbálkozni.Gondolhatod... Mellémegy, szétkenik, szétdobálják. Az ovisom úgy 3 év felett kezdett vállalhatóan enni, de még a mai napig utána is többet kell takarítani, mint egy felnőtt után.


Szóval ez még sokáig lesz ilyen. Eleinte azért, mert szokatlan a szilárd étel + fekve eszi, aztán meg azért, mert még ügyetlen, illetve játszik (ismerkedik) az étellel.

2019. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
#4-es vagyok, egyébként 5 hónapos kortól (mi akkkor kezdtük) pihenőszékben etettem + előke még a szék hátulja is tiszta kulimász volt mindig... Belemarkoltak a kanálba, csapkodtak, köpködtek...
2019. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dönthető etetőszék, előke és egy kanál az Ő kicsi kezébe is 😄 néha cserélünk kanalat, de nyilván kicsit maszatos lesz a végére meg az etetőszék tálca is.
2019. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat.

Második alkalommal etettem almával. Szerintem túl mohó volt. Nem úgy tűnt, hogy nem ízlik neki. Még sirdogált is mikor befejeztem. Gondolom várta volna még, hogy adjam. Azóta nem adtam neki, mert vártam a végterméket. Volt is két nap múlva és elég rostos...

Azért elárulom, hogy ő a harmadik baba 😆A nagy 14 a középső 12 éves. Olyan régen volt, hogy már alig rémlik.

2019. júl. 2. 08:19
 8/9 anonim ***** válasza:
tapszeres a babad ?
2019. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van tejem, imád szopcsizni, de nem elég neki így muszáj pótolni tápszerrel.
2019. júl. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!