Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is így rendezi az...

Más babája is így rendezi az alvást/ébrenlétet? Aggódjak?

Figyelt kérdés

7 hetes ma a baba, és alapvetően rengeteget van ébren szerintem más babákhoz képest... Éjszaka egyszer alszik egy kb. 6 órát mondjuk, aztán etetés után még 2 órát, de van, hogy utána csak 1-2 órát nappal (azt is néha összevissza, fél óra-negyedórákat, nem összefüggően). Sőt, pár napja volt hogy konkrétan szerintem fél órát aludt napközben (igaz, aznap brutál hasfájós napja volt, és összességében biztos nagy szerepet játszik a fennlétében a hasfájás néha, de nem mindig...)

Viszont vannak napok (ma is, tegnap is) amikor meg mintha "bepótolná" és kb. egész nap alszik. Enni felkel mindig 2-3 óránként, de már alszik is tovább, max 10 percet "játszunk", nézelődünk, és már csukódik is a szeme...


Orvost, védőnőt kérdeztem, szerintük ez így normális, ő egy ilyen gyerek, amíg a súlya szépen gyarapodik és a hangulata jó addig ne aggódjak, de őszintén szólva én még ilyet sosem láttam/hallottam, hogy egy baba így aludna/lenne ébren...

Van bárki, akinek hasonló volt a kisbabája? Vagy azért kérdezzek még rá más orvosoknál?


2019. júl. 2. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasfájós babám az első 3 hónapban alig aludt valamit. Volt olyan hogy estétől reggelig csak akkor nem sírt mikor evett, aludni nem aludt. Nappal is keveset. Mikor adtunk neki hasfájós "gyógyszereket" valamennyit aludt éjjel de min. 3x-4x felkelt enni, nappali alvásra kaotikus volt. Ahogy ez lecsengett, olyan lett mint egy kisangyal. Nappal 3x aludt 1-másfél órát, este 9től-reggel 7ig,8ig aludt(1-2 éjjeli evéssel, majd az is elmaradt) szóval most behozza. Nem lesz baj, biztos neki is be fog állni, csak ki kell bírni. Kitartás...
2019. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém ilyen volt. 22:00-06:00-ig aludt (kêtszer felkelt kajálni és aludt tovább) nappal meg semmit. Nem is jelezte, hogy álmos. Ha sikerült is valamennyit csak pár perc volt. Kemény időszak volt... 4 hónapos korában jobb lett. Három és fél hónaposan elvittem magánorvoshoz, kiderült, hogy refluxos és tejfehérje allergiás. Ahogy hatottak a gyógyszerek úgy javult minden. A saját eokink meg mindenki más is csak azt hajtotta, hogy ez teljesen normális, minden a legnagyobb rendben van... Ne hiddj, csak magadnak! Ha úgy érzed, hogy nem normális a dolog vidd el másik dokihoz. Akár többhöz is. Én is megkaptam, hogy túlaggódó anya vagyok, egy fenéket... Én is a születéséig csak azt hallottam, hogy a babák csak esznek meg alszanak. Most 8 hónapos, 18:00-05:00-ig alszik, enni sem ébred fel. Nappal 3-szor alszik 45 perc-másfél órákat és jelzi ha álmos!!!
2019. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi , normalis !
2019. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális. Nálunk is így volt kb. 3 hónapos koráig nappal keveset aludt etetések között volt hogy nem aludt vagy ha igen 15 percet vagy fel órát. De aztán hirtelen magától felvett egy ritmust és elkezdett szinte ugyanabban az időben enni és az alvások hossza is megnő délután csinál egy hosszabb alvást 2-3 órát amúgy délelőtt kb 1 órát alszik. De amúgy így is vannak változó napjai amikor felborulnak az alvások hosszai. De ez így normális.

Persze ha extrém sírós nyűgös stb... akkor érdemes orvossal erről konzultálni.

2019. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem mondanám extrém sírósnak azért, lefoglalható, érdeklődő, sokat mosolyog...mondjuk egy idő után mindenre ráun és nyűgösködni, újabb "látnivalót" igényel, de ez talán ebben a korban még normális...gondolom én... szóval kizökkenthető a nyűgösködésből, kivéve mikor nagyon kell kakilnia vagy pukiznia, de az meg idővel megoldja önmagát...

Adok neki egyébként co-lactaset és infacolt is...a semminél jobbak de azért csodát nem tettek. Kicsit gyanakszom a refluxra én is egyébként.


Összességében megnyugtató, amit írtok, de azért lehet hogy megkérdezek másik orvost is.

2019. júl. 2. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!