Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák veszenk körül,...

Olyan anyukák veszenk körül, akik szoptatnak és tele vannak problémákkal. Más is tapasztalt ilyet? Bővebben lent

Figyelt kérdés

nekem sajnos nem volt elég tejem és adnom kellett születésétől Izának tápszert, aztén 3. hónapra már csak azt itta. Soha nem volt semmi problémánk azután hogy csak tápszert ivott, de előtte amikor anyatejes volt minden elő jött. Barátnőim is zsoptatnak és folyamatosan probléma van a kicsivel, szopási technika, nem alvás, kólika, kiütés stb. Tudom hogy a legjobb az anyatej a kicsinek, de akkor miért van ez így. sokkal kiegyensúlyozottabb a babám mióta tápszeres csak és most elkezdtem a hozzátáplálást. valakinek hasonló gondolatok?

kérem ne támadjatok hogy mit képzelek, tudom hogy az anyatej a legeslegjobb csak ez egy megfigyelés részemről.

köszönöm

5 hós baba anyukája


2010. júl. 9. 21:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Én még szoptatom az 1 éves fiamat, amiket leírtál azok közül nálunk csak az éjszakai alvással van gond sokszor fel kel szopizni.Én is gondoltam rá hogyha tápszeres lenne valószinűleg már rég átaludná az éjszakát.
2010. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%
Azt én is megfigyeltem,hogy a szomszéd baba aki a lányommal egyidős tápszeres a lányom anyatejes.A kisfiú még egyszersem volt beteg.A lányom egy csomoszor.
2010. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én babáim is tápszeresek sajnos. De én is megfigyeltem hasonlót. Viszont én arra gondoltam, hogy sokszor a lelki dolgok okozzák a jproblémákat. Lehet, hogy annyira rágörcsöl az anya, hogy legyen teje, hogy minden étkezés előtt ezt meg is érzi a baba. Lehet ő összeköti az evéssel anya idegességét és valahogy nála is kijönnek ezek a dolgok, pl. hasfájásként. Persze lehet ez hülyeség... Nálunk is volt hasfájás, amikor még volt anyatej is. És persze kiütés is. Mióta csak tápszert kapnak, szerencsére nem volt probléma.
2010. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Elöző vagyok,igen azt is észre vettem a tápszeresek jobban átaludják az éjszakát.
2010. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: viszont az enyémek hiába tápszeresek, még nem volt egy átaludt éjszakánk sem!!! Pedig már elmúltak egy évesek. :(
2010. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Kedves anyuka! Nekem is Izabella a lányom, ő már 25 éves. Jó egészséget kívánok nektek!
2010. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%

lehet, hogy nincs az anyatejben annyi vitamin, stb., amennyi kéne, emiatt betegesebbek a szoptatott babák.

hiszen az élelmiszerekben is alig van ma már.

2010. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
na egy kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én látom így. sok hátránnyal jár a szoptatás de ugyanakkor a tápszer is. gondolok itt a cumisüveg fertőtlenítés, előkészítés stb. remélem a későbbiekben sem lesz beteges a babám.köszönöm a válaszokat és jó egészséget mindenkinek!
2010. júl. 9. 21:43
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Minden anyához egy szoptatási tanácsadó kellene az első babánál, már a kórházban, aki nagy türelemmel megmutatná, odaigazítaná a babát, segítene tanácsokkal, fejési technikákkal stb.

Én is ott álltam, mint egy kis béna anyuka, kellett vagy 1 hónap mire elkezdtem "hozzászokni", és szó szerint akkor kezdtem el tényleg szoptatni.(szerencsém volt hogy a gyerek nagyon akarta a tejcsit szívni)

Nézd, én nem vagyok tápszer ellenes, főleg ha apad a tejcsi és nincs más megoldás. Sokszor nyugalmat ad, főleg akkor ha tudja az anya, hogy "na 80ml az adag, a ciciből meg max. 20 ml jön."

Csak a szoptatási technikákat kellene inkább "erősíteni" egy anyánál, nem pedig elméletben leírni, hogy "így szoptasd" meg "ennyiszer rakd cicire" meg "ezt edd/ne edd" stb. Ezt annyira hiányolom. De se a védőnő, se senki nem teszi oda a picit. Pedig nem mindenki lát szoptató anyát, vagy ül ott mellette, vagy kap segítséget családon belül....

2010. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van így, mert az anyatej mindig változik, ha az anya olyat eszik, amire a baba allergiás, lehet, hogy fájni fog a hasa, vagy rosszul lesz. Pl. tehéntej allergia. Az én kisfiam a tejszaporító bogyóktól volt fent egész éjjel. Egyébként én mind a két gyerekemet szoptattam (szoptatom), a lányom tényleg elég sokat volt beteg. A kisfiam most 5 hónapos, eddig még szerencsére nem. Az anyatej pontos összetételét egyébként még most sem ismerik, kutatják. Az biztos, hogy legenda, hogy az anyatejes babák nem lesznek betegek. A védőnőm is szentül állítja, pedig a lányommal kórházban is voltunk, annyira elkapta egy hörghurut.

Azért én nem gondolkodtam sosem a tápszeren. Ez egyszerűbb, meg olcsóbb is nekem. De szerintem akkor sincs baj, ha tápszeres.

2010. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!