Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan szoktattátok babátok...

Ti hogyan szoktattátok babátokat a pohárból ivásra? Milyen poharat használtatok? Műanyag vagy üveg? Mekkora volt a pici?

Figyelt kérdés
2019. júl. 2. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Kb 1,5 évesen műanyag pohárba nagyon kicsi víz. Így kezdtük...nem emlékszek pontosan, lehet egy kicsit kisebb volt. De nem sokkal.
2019. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Kifele görbülő szélű pohárból. Az a régi üveg kávéspohár.

Fél éves kortól, ahogy a hozzátáplálást megkezdtem.

2019. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Olyan 9-10 hónapos kora körül kezdtem itatni pohárból. Naponta egy alkalommal (általában ebédnél) töltöttem kevés vizet az ikeás kis műanyag poharába, és abból itattam. Az elején nem nagyon ment még neki, aztán sokáig csak rágta a pohár szélét, így egy jó része kifolyt. Ahogy javult a technikája, egyre többször adtam neki így vizet. Másfél évesen már simán tudta kezelni, felvette, lerakta, tartotta a poharat, megdöntötte ivás közben, csak ritkán ment mellé. A poharát azért még nem merem teletölteni, inkább többször adok neki.
2019. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
4 hónaposan kezdtem mindkettőt pohárból itatni. Másfél évesen egyedül iszik a nagy, sosem önti magára. 😊
2019. júl. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Kb. hat hónapos korában kezdtem, a hozzátáplálással együtt. Összehajtott törülköző az álla alá, füles műanyag pohárban kevés víz. Az elején még bőven folyt mellé is, de másfél évesen már szépen ivott egyedül pohárból és kis méretű műanyag parackból. Persze ha inkább játszott vele ivás helyett akkor voltak balesetek.
2019. júl. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

6 hetesen a lefejt tejet azzal adták neki ( pár órára otthon kellett hagyjam,)


Amúgy azzal iszikha nem baj, hogy leönti magát 6 hós kora óta ( ht kezdete)

2019. júl. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

6.

Üveg


Amúgy anyósom ezelőtt 25 évvel csecsemőotthonban dolgozott ők ott sem mindig használtak cumisüveget

A saját gyerekeinek sem cumija,sem cumisüvege nem volt, pedig tápszeres babák lettek

2019. júl. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Felespohárral tanult meg inni, kb másfél évesen már mindegy volt milyen pohár vagy üveg/flakon van a kezébe csak a súlyát kell figyelnem (egy fél literes vizes flakon még nehéz neki ahhoz hogy stabilan tudja tartani és még döntse is)
2019. júl. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Szintén hozzátáplálás kezdetével kezdtük a pohárból ivást is. Cumisüvegből csak akkor ivott anyatejet vagy tápszert, ha másra bíztam. Vizet és teát soha nem ivott cumisüvegből, azt mindig pohárból adtam.
2019. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és én aventes műanyag tejtároló poharakból adtam inni neki :)
2019. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!