Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nehéz lesz az életünk?

Nagyon nehéz lesz az életünk?

Figyelt kérdés

Másfél éves lesz a "nagy" mire születik a kistesó. Vele nem könnyű most sem, és míg kicsi volt is zombi módban éltem.

Nagyon félek ettől is illetve, hogy hogy fogom bírni a terhességet mellette. Mi lesz ha bármi miatt kórházban kell lennem, apa 12 órában dolgozik, de ettől függetlenül sem tudja ellátni. Nagymama szintén aktív még, ő is dolgozik.

Szóval segitségem sem lesz.

Nem terveztük a babát, de nem fogom elvetetni.


2019. júl. 6. 17:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
Én nagyon rosszul èltem meg, de ez főleg a nagyobb gyerek borzasztó nehéz természete miatt volt. Ahogy ő kezdett egyre kezelhetőbbé vàlni egyre könnyebb lett, bár azér nyugalmat szerető emberként még most is azt mondom hogy bolondok háza van itthon (másfél és 3). Az viszont nagy könnyebbség volt hogy a kicsit nem kellett szórakoztatni, csak nézte a nagyot. És most már játszanak egymással (na meg veszekednek is..) Túlélhető, ha lemondasz a nyugalomról:)
2019. júl. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekünk mondjuk tervezett volt a kis korkülönbség,ugyanígy másfél év van köztük. Voltak nehezebb időszakok, mikor a kicsi kb 3 hónapos volt, akkor jött egy kis testvérféltékenység és a bátyus adott egyszer-egyszer a huga fejére csak úgy (szerencsére nem erősen). Ez aztán 2-3 hónap után csökkent és mára már nagyon összenőttek, a kicsi augusztusban lesz 2 éves és nagyon sokat tanul a bátyjától, persze néha összevesznek játékokon vagy piszkálják egymást de nagyon jól tudnak együtt játszani is.

Nekünk nincs rokonunk a közelben, anno anyukám utazott 1200km-t hogy segítsen, szerencsére ő már nyugdíjban van, de mikor ő hazautazott akkor nem volt senki más segítségünk, és pont akkor váltott a férjem munkahelyet, ami nem könnyítette meg azt az első évet.

Amúgy ha véletlenül kórházba kell vonulnod terhesség alatt, na meg aztán a szülés miatt akkor a férjed kénytelen lesz megoldani egyedül, túlélik, de szerintem is egyre több dologba kezd el bevonni,mert hát ketten vállaljátok a gyerekeket.

2019. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Egyik legjobb barátnőméknél volt így, bár ott a nagy kicsit nagyobb volt már (21 hónapos). Sosem hazudott, mondta, hogy az első 5-6 hónap embert próbáló volt. Főleg, amíg nem állt össze a két napirend, és mire az egyik elaludt délután, kelt a másik. De most a nagy 3 éves, a kicsi másfél, és igazából szinte a legjobb testvérek, borzasztóan aranyosak. Mostmár könnyebb sokkal, azt mondják. Főleg, hogy eljátszanak ketten is, a kicsi mindig megy a nagy után.


Viszont úgy, hogy minden rád szakad, mert a férjed nem tudja ellátni a gyereket... Hát készülj fel szerintem a legrosszabbra.

2019. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!