Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Nazira névről?

Mit gondoltok a Nazira névről?

Figyelt kérdés

Hogy becéznétek, milyen kislány jut eszetekbe róla?


Nem ezt akarom adni, csak kíváncsi vagyok.



2019. júl. 19. 07:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy új orrspré, vagy orrszívó márkànak tűnik nekem.


Fura hangzása van.


Biztos meg lehet szokni ennek ellenére.


Nem becézném

2019. júl. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Embernek nem adnám. Jó, nem kell mindenkit Marisnak, meg Julisnak hívni, de nem kell belefeszülni abba, hogy az utónévkönyv legelborultabb nevei közül válogassunk!


Persze ha apuci, vagy anyuci arab (nem néztem utána, de nekem ilyen beütése van ennek a névnek), akkor nyugodtan.


A névadásban az a nehéz, hogy úgy adj egyedi nevet, hogy az ne legyen izzadságszagú. Legyen egyedi, legyen jó hangzású, de ne is legyen idegen az adott kulturkörtől.

2019. júl. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan állatkertes kisoroszlán hangzású. Nazinak becézném.
2019. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Tök őszintén azt gondolom, hogy nagyon gáz név ez is, meg az összes többi ma divatos hülyeség (Hanga, Kira, Noel és társai). A gyereked nem attól lesz különleges, hogy fura neve van, hanem az egyéniségétől.
2019. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is orrcsepp jut eszembe róla :D

Egyébként Afrikában elfogadható, de itt Magyarországon kicsit olyan erőltetettnek, különcködősnek gondolom.

2019. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

4: akkor szerintem legyen mindenki Bence meg Lili hiszen úgyis a személyiség különböztet meg minket egymástól nem?

Szerintem nincs vele gond de nekem nem tetszik, az Oroszlánkirályból Zira jut róla eszembe és ő nem volt jófej. :D Nazinak becézném, szerintem ez adja magát (vagy Zirának haha).

2019. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Hát, nekem is egy orrspray, a nazális beszéd jut eszembe.

Másrészt, ha nem az asszociációkból indulok ki, szerintem elég “gonosz” hangzású. Olyan, mint egy távol-keleti irodalmi alkotásban egy negatív szereplő, valami gonosz boszorkány vagy mágusnő neve.

A Nazi becézés elég idióta, főleg, hogy többen is élcelődhetnek a “Nózi”-val.

A Zira releváns lenne, de ez pedig az Oroszlánkirályból a gonosz nőstényoroszlán neve.

2019. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem első gondolatom az volt, hogy ez vajon fiú vagy lány név? Soha nem hallottam. Egzotikus de nem adnám a saját gyerekemnek.
2019. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek az utolsóval, kb ugyanez jutott eszembe.

Egyébként valóban lehet különlegesebb neveket választani, hogy ne mindenki, Anna, Lili, Noel meg Bendegúz legyen. De én nagyon sok mindent figyelembe vennék. Pl hogy passzol a vezetéknévhez és azt is, amit kérdeztél, hogy hogy lehet becézni. Nekem pl nagyon tetszik a Rebeka név, de a párom azt mondta nem jó, mert a Rebit Ribinek is becéznetik. (Nincs még gyerekünk.)

Amúgy volt 1-2 fura, ismeretlen nevű ismerősöm már. És mindig olyan kellemetlen volt, hogy 2-3x is visszakérdeztem a nevükre meg hogy hogy kell leírni. Szerintem ezek sem mellékes szempontok.

Én másikat választanék :)

2019. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Orrspray jutott eszembe róla elsőre.

Magyarországon picit fura a hangzása, bár nekem jobban tetszik, mint a mostani tucat nevek: Hanna, Hanga, Panka...és társaik.

2019. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!