Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsit hány éves korig...

Babakocsit hány éves korig használtok?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 19:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

tegnap 21:52 vagyok.

Mi is most készülünk venni. Nem terveztük, de a régi tönkrement (mondhatnám, szegény kocsi halmozottan sérült:-D), amit meg vettünk utána, az sima esernyőkocsi, nem dönthető.

És mint írtam, szeret a kocsiban aludni nappal, így valami egyszerűt, de fektethetőt szeretnénk venni, hiába 3 éves lesz...

2012. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Ikreim vannak, igaz csak másfél évesek és nem szupergyerekek, akik már fél éve csak sétálnak mellettem. Az egyikük amúgy is csak 2 hónapja jár, tehát lehetetlenség lenne bárhová eljutni. Ráadásul 2 gyerek után nem is olyan könnyű ám rohanni, szóval ha ciki,ha nem, hát én addig vagyok nyugodt, amíg bírják a babakocsit. Persze ez nem azt jelenti,hogy soha nem sétáltatjuk őket, de még kizárólag csak akkor, ha apa is velünk van.
2012. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

A fiam két éves szülinapján már letettük a babakocsit, az előtt is már csak akkor használtuk, mikor a bölcsibe szokott be, és ebéd után még hazajöttünk, mert abban elaludt. Aztán még a nagy hidegben a gyorsabb bölcsibe jutás miatt használtuk, de amint lehetett motorral, futóbicajjal menni, már egyáltalán nem. Meg is lepődtem, hogy egyszer elővettük két éves kora után, még hideg volt, mert dokihoz kellett mennünk, beteg volt, és alig fért már bele abban a nagy hacukában.....


Én egy kicsit pontosítanám az első válaszoló kijelentését: én sem szeretem, ha már egy nagy gyereket látok babakocsiban, de csak olyanokra "néznék hülyén", akiket ismerek, itt laknak ugyanolyan környezetben, mint mi, és tudom, hogy semmi baja nincs a gyereknek, és mindig, de mindig babakocsiban látom.....

Főleg, mikor arról beszélnek a babakocsis anyukák, hogy milyen jó nekem, hogy a fiammal kézenfogva tudok menni vásárolni a boltba.... hát persze hogy nem fog tudni viselkedni, ha mindig babakocsival mennek már 2-2,5 évesen is. És itt nincs szó arról, hogy ki mikor tanult meg járni, mert azt persze, hogy nem tudhatjuk. Egyébként a fiam is 15 hónaposan kezdte meg a járást.

Mi ha sietnénk most már visszük a motort vagy futóbicajt, azzal legalább haladunk.

Nyaraláskor meg nem tervezünk városnézéseket, mert az egy gyereknek nem program (tapasztalat). Azt meghagyjuk majd ha nagyobb lesz, vagy majd ha kettesben megyünk apával....

2012. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok, van egy 4 és egy 1,5 éves gyerekem.Ma is buszoztattam őket, kilómétereztünk a városban. Ők ezt szokták meg!!!

Nem vagyok hülye!Kikérem magamnak!

És még mindíg az a véleményem (főleg Pesten,ahol a gyerek panelba van zárva),hogy igenis lehet, és kell is akár órákat sétálni a gyerekkel, ha azt igényli.Az enyémek nem benti gyerekek, reggeltől estig az udvaron munkálkodnak,ennyi a mozgásigényük.

2012. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Ezért van annyi számítógép, meg tv előtt ülő gyerek, mert anyuka túl fáradt,hogy órákig cipelje (pedig egész nap otthon van és ráér...)
2012. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát,bakker,tényleg igaza van az egyik válaszolónak,aki leh_lyézett.Tudod,én azért nem cipelem órákig,mert 8. hónapos terhes vagyok.Na,ehhez mit szólsz?Te meg legyél "szuperanyu"...habár,ez édes kevés ahhoz a titulushoz.És ha lehetne,ne okoskodj bele mások életébe,ne tudd jobban,hogy ki, mit, miért csinál.Kösziiiiiii!
2012. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg hülye vagy, azt írod, kell sétáltatni a gyereket, HA IGÉNYLI.

Na és ha nem igényli? mert az enyém baromira nem, és nem tudom egyszerre a bevásárlást meg a 14 kilós gyereket meg a kismotort cipelni, miközben tolom a húgát...pont most van egy "nemjárós" időszaka, mit csináljak vele, húzzam magam után a földön?

2012. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

A fiam már 8 hónapos terhesen tudta, hogy nem cipelem, és nem is kérette magát. Ha motorral, futóbicajjal mentünk, már rég nem engedtem neki, hogy én cipeljem a járművet, kivéve az úttesten, mert abból nem engedek. Ha nem akar azzal jönni, akkor ott marad az út közepén és kész.

Kedves 8 hónapos anyuka, ez igazán szoktatás kérdése, mint az is, hogy kényelmesebb a babakocsiba tologatni a gyereket, mint megtanítani közlekedni, boltban viselkedni, járdán-úttesten átkelni stb. Ebből jönnek azok a kérdések, hogy "mit csináljak, ha a 3 évesem kiszalad az úttestre?" stb.


És én hangsúlyozom (az első válaszoló ezt nem tette meg, de szerintem ő is így gondolja) hogy olyanokról van szó, akiknek semmi oka nem lenne a babakocsiztatásra. Én személy szerint terhesen legalább annyit sem emelgetném a fiam, amíg be meg kirakom a babakocsiból. Akkor már inkább jöjjön velem "gyalog". És érdekes: a lépcsőn is hang nélkül jön, sőt élvezi, hogy milyen nagyfiúsan tud már lépcsőt járni. Pedig lift is van. Ok. elsőn lakunk, de ha magasabban laknák, max akkor felmennénk a másodikig, és onnan lift, szóval ez is szoktatás kérdése.

Ugyanúgy ahogy nálam egy hangja nincs már régóta, hogy vegyem fel, az apjánál annál inkább célt ér vele. De az apja csak cipelje, engem nem érdekel, ő erősebb :o)


Egyébként meg nem is erről szólt a kérdés, nem szoktam vitázni, most sem ez a célom, csak próbáljunk már a sorok közt olvasni...

2,5 éves anyukája 39 hetes kismama

2012. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Nekem kényelmesebb volt terhesen tologatni a nagyot, mert nem volt 1 éves, mikor kiderült, jön a testvérke. Egyrészt muszáj volt emelgetni, másrészt akkor tanult meg járni, csak én nagyon nehezen viseltem a második terhességet. Nyár volt, egész nap ájuldoztam, volt hogy szinte kapaszkodnom kellett a babakocsiba, úgy toltam. Képtelen lettem volna még a gyerek után is rohangálni.


Na,de akkor valaki mondja már meg, mit csináljak a 2,5 évesemmel, ha nem és nem jön? cipelni nem akarom.

2012. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
A 16. válaszoló vagyok,és a 18.-nak írnám:Te se ítélkezz,pláne,ha nem tudod mi van a dolgok mögött.És hidd el,az én kisebbik fiam(ebből következik,hogy van még egy,aki ugyan nagyobb) is hozzá van szoktatva a sétához,soha nem szaladt ki az útra,a boltban,mindenhol tud viselkedni.És azt is megérti,hogy jön a kistesó(bármilyen hihetetlenül is hangzik).Ám nagyon nem erről szólt a kérdés!Attól,hogy valakinek a gyereke igényli-vagy igényelné,ám a szülő másként látja jónak-a babakocsit 3 éve korában,nem következik egyenesen,hogy a szülő lusta,nemtörődöm!Ám az gusztustalan,hogy azért,mert valaki ezt nem így látja,a többi szülőt lenézi!Semmi,se semmi joga ehhez,és köze sincs hozzá!Azért,mert nem fejtették ki a válaszolók,hogy ki miért tologatja a nagyobb gyerekét is,minden bizonnyal megvan az oka!
2012. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!