Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hány hónapos kortól használhat...

Hány hónapos kortól használható a kenguru?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 12:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mei tai, Hordikendő, csatos (de ezt inkább ülni tudóknak), de szerintem a legszuperebb a karikás kendő. Iszonyat kényelmes, nem bonyolult, jó kicsinek és nagynak.


[link]


Mamami.hu - itt sok eladó, áron aluli, betört kendő eladó. A betört, használt, természetesen jó állapotú kendő, hordozó hasznosabb lehet.

2013. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%

Örülök, hogy a lepontozóbajnokok ismét nem tudtak egy fia cáfolatot sem felvonultatni - nincs új a nap alatt :) Ültessük az újszülötteket, állítsuk, járassuk őket, hajrá, biztos meg fogják köszönni, ha felnőnek!! Tényleg baromi káros a fekvés!! :))



Fő a divat!!! :) Csak az számít! Na sziasztok.

2013. aug. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%
nyugodtan megsértődhetsz, bár te magad írtad, hogy népszerűtlen leszel, de ha valamivel nem vagy tisztában, akkor arról ne akarjál tudományos értekezést írni.
2013. aug. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

Ezzel azt akarod mondani, ha azt írtam volna, hogy népszerű leszek, akkor felpontozol?? :) Valóban, ehhez épp ugyanannyi ész kell, mint ültetni egy kisbabát. Engem ez valamilyen szinten máig megdöbbent, hogy mennek az emberek, tanult emberek is, az éppen tomboló divathóbortok után, mint a birka, hajtogatják gépies módon, amit a fejükbe sulykotak, az értelem meg hol marad...?

Kérdező: bocs az offért.

2013. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az tekinthető megfelelő hordozóeszköznek, amiben a fej és hát a baba korának és fejlettségi szintjének megfelelő támaszt kap, valamint a lábak csípőfejlődés szempontjából optimális helyzetbe hozhatók.


Nem mindegy, hogy újszülöttnek, már ülni tudó vagy járó kisgyermeknek választunk hordozóeszközt. Minél kisebb babáról beszélünk, annál szigorúbb feltételeknek kell egy hordozóeszköznek megfelelnie.


Ha nem ülő pozíciót használunk - és nyilván nem használunk, ha nem ül még magától - fontos, hogy a hordozott teljes testfelületén támasztva legyen (pl rugalmas kendő). Az általános, anatómiailag helyes hordozótartás úgy érhető el, ha a baba térde enyhén magasabban van a popsijánál, és közben széles terpeszben ül (terpesztő-guggoló tartás), vagy pici babák esetében, térdük egészen felhúzva, ún. békatartásban van.


De tényleg, abszolút a trendek határoznak meg mindent, és csak azért veszek valamit, mert a szomszédon is láttam.


Peace.

2013. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az én babám még nem tud magától ülni,viszont igényli azt,hogy ne fektetve legyen,mert abból már elege lett 4 hónap alatt :) Ha fektetjük sír,ha ölben ,,ül,, akkor tökre el van.Ezért is gondoltam a kengurura,de ha az annyira káros akkor inkább a csatos hordozóban gondolkodnék.Az jó már egy 4 hós babának??Az tud olyan támasztást adni a gerincének meg végül is mindenének,hogy nem lesz tőle baja???

A hordozókendőt tuti,hogy én utálnám,nem is tetszik egyáltalán,úgyhogy az kilőve.

2013. aug. 23. 10:03
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kendő kilőve, akkor válassz mei tai-t, 1 perc alatt fel lehet vele kötni a babát és azt nyugodtan használhatod már.

Csatosat még nem ajánlok, csak ha már tud mászni, vagy ülni a baba.

Hidd el, a kötözős mei tai semmivel sem bonyolultabb felvenni mint egy csatosat.

2013. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Még nem jó a csatos. Sem a kenguru, bár ez sosem lesz a megfelelő hordozóeszköz...


Karikás kendő, vagy mei tai, amit igazán könnyű feltenni. Mindkettő szuper találmány, még klubba sem kell menned, hogy megtanuld. Szívesen küldök videót, segítséget, ha ezeket választod.


egy ortopéd szakorvos anyuka:)

2013. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!