Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért döntöttél a hordozás/bab...

Miért döntöttél a hordozás/babakocsi mellett?

Figyelt kérdés

Hordozókendősök és babakocsisok, miért pont úgy "szállítjátok" a babaátok, ahogy? :)


Elvből? Praktikussági, pénzügyi meggondolásból?

Esetleg csak így alakult?

Vagy esetleg helyzet függő, hogy melyiket használod?


(Csak kíváncsiságból :) )


2013. szept. 2. 12:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat (jöhetnek még).


A kérdés amúgy úgy született, hogy bár terveztem, hogy nagyritkán majd magamra kötöm esetleg, alapvetően babakocsizni akartunk, meg is vettük a jó drága babakocsit és kaptunk kölcsön egy hordozót (olyan mint a rugalmas kendő, csak egyszerűbb használni :) )


És pont tegnap gondolkodtam el rajta mekkora pénzkidobás volt a (külön vehető) mózeskosár, amit kifejezetten utál a babám. Ha hárman megyünk valahova apa ragaszkodik hozzá, hogy rá legyen kötve a picur és én is csak ritkán használom a kocsit.

2013. szept. 2. 15:06
 12/14 anonim ***** válasza:
Egyelőre 1 gyerek van, aki babakocsizott, ill. még a mai napig is teszi. 2 éves, hosszú sétákra inkább beleültetem a kocsiba, maximum kiveszem, és akkor tud járkálni is. Viszont, amíg kicsi volt, baromira idegesített, hogy egy nyomorult patikába, papírboltba, boltba nem tudok bemenni a babakocsival. Így ha lesz még egy gyerkőc, be fogok szerezni hordozókendőt, és egy hordozót is, hogy ha esetleg buszozni kell, vagy olyan helyre megyünk, akkor ne legyen akadály a babakocsi.
2013. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy jóóóóó régi, amolyan hintázós fajta babakocsink, nagy gumikerekekkel. Abban szoktak aludni a gyerekek kint az udvaron, illetve nagyobbacska korukban, amikor már járni tudtak de hosszú távra nem vállalkoztam velük, akkor azt toltuk, néha beleültek, beleülnek még most is (3, és 1,5 évesek). Emberek közé nem mentünk vele soha, szerintem be sem férne az autóba, szóval az ilyen tanyasi eszköz, ami elmegy a kukoricatarlón is.


Amúgy alapvetően hordozás-párti vagyok, a fiamat főleg karikás kendőben vittem, ha kocsiból ki/be ugráltam vagy csak rövidebb távra mentem. Hosszabb utakra egy Nandu kendőnk volt meg egy Didymos Indio, aztán vettem egy mei-tait is, de azt nem szerettem.

A lányommal főleg a Nandut és az Indiot használtam, aztán vettem másodkézből egy Manducát, és onnantól kezdve gyakorlatilag csak az lógott rajtam, mondhatom, hogy reggel a bugyi és a melltartó után a Mandit csatoltam fel automatikusan a derekamra, este meg ugyanúgy vettem le. Elképesztő sokat használtam. Most hogy már jár a kicsi is, pár hét alatt elhagytuk a hordozóeszközöket, gyalog jön és ha elfárad, felveszem pár percre a csípőmre.

2013. szept. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam utálta a babakocsit. Amikor az első pár alkalommal beletettük, végigordította a sétákat. Úgyhogy pár héttel a születése után vettünk egy hordozókendőt. Mint akit kicseréltek! Az első alkalommal 3 órát aludt! A babakocsiban 1 percet ki nem bírt. Most már nagy fiú, elmúlt egy éves, úgyhogy háton hordozom csatos hordozóban, illetve mei-tai-ban. A babkocsit nagyon néha engedélyezi használni. :D De csak akkor ha a parkba megyünk és ott sétálgathat. Vettünk még egy hordozós kabátot, ami nagyon szuper, mert nem kell kínlódni a kis kabáttal. Csak felcsatolom babókát és jöhet a kabát!:) PErsze azért normálisan felöltöztetem előtte meg van rajta kis puha talpú cipellőcske is. :)

Egyébként én sokkal praktikusabbnak találtam a hordozást. Főleg repüléskor!

A babkocsi meg maradt lom tartónak. :D Abban bízok, hogy ha a következő babu jön, akkor a fiam már megül a kocsiban és a kicsi meg mehet a kendőbe. Bár akkor meg már tuti sétálni akar a nagy. :D

2013. dec. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!