Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van-e valami íratlan szabály...

Van-e valami íratlan szabály arra, hogy milyen életszínvonalhoz milyen babakocsit kellene venni?

Figyelt kérdés

Gondolkodom egy Stokkén, mert nagyon tetszik, itt is több kérdésben írják. Nálunk nem kell terepen mennie és valahogy beleszerettem a dizájnjába. 280.000-be kerül kb., ez egyikünk egy havi fizetése.


Szerintetek ez olyan kérdés, mint az eljegyzési gyűrű, hogy a férjem kéthavi fizetését "illett" ráköltenie a gyűrűmre? A babakocsiból, ha 40 ezreset veszünk, akkor "fillér....-k" vagy "garasoskodók" vagy "álsznobok vagyunk"?


Ti mit gondoltok? Akkor is vesztek olcsó babakocsit, ha megtehetnétek, hogy drágábbat vesztek?



2014. máj. 30. 16:42
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
És miért vannak lepontozva a válaszok?
2014. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem terveztek több gyereket, akkor a kocsi csak két évig kell, és egy éves korára úgy is vesztek egy könnyebb esernyőre csukható kocsit is. Tehát a drágább csak akkor kell, ha több gyereket is kiszolgál, de akkor sem a legdrágább, lehet, hogy a gyerkőc utálni fog kocsizni és csak a hordozót szereti majd, erre is gondolni kell. Feleslegesen csak a buta ember dobja ki a pénzét, ja és a pózőr. :)
2014. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

nem tudom, utolsó, én az utolsó mondatodban nem hiszek így.

igazából meg fogom venni a Stokkét, hiszen az tetszik:) csak kíváncsi voltam, ki hogy látja a helyzetet:)

2014. jún. 3. 12:32
 24/53 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ugye majd azért elmondod nekünk, hogy hogy érzi magát a Stokke-ban a gyerek? Nem újszülöttként, hanem mondjuk már 4-5 hónaposan. Nem gonoszságból, hanem kíváncsiságból kérdezem. Mert eddig ahány Stokke kocsit láttam, úgy tűnt, mintha nagyon kicsi hely lenne a babának, kényelmetlen és hamar kinövik.
2014. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
68%
annyi már kiderült, hogy ez számára nem szempont. A dizájn a lényeg, a gyerek kényelme nem annyira.
2014. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
82%
Ha úgyis bevásárlókocsit akarsz tolni az úton akkor egyszerűbb, ha a pennys/sparos/tescos/auchanos kocsiba dobsz 100ft-ot és hazatolod. Az is lesz annyira kényelmes a kicsinek, mint a Stokke. Ja, de bocsi, nem kerül annyiba, ez is szempont nálad :)
2014. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

Igen, elmondom:) Egy kollégáéknak van, konkrétan vele merült fel ez a téma, eddig csak láttam ezeket az ufó-szerű bébikocsikat, és NAGYON megtetszettek:)


Itt sokan írják, hogy elfér benne a gyerekük és szeretik a kocsit. Nem kell terepen használnunk igazából, ez azért előny. Kétlem, hogy amíg babakocsiban lesz, hirtelen veszünk egy családi házat...


A bevásárlókocsi akár jó poén is lehetne...még dolgozni kell rajta:D

2014. jún. 3. 14:35
 28/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell terepen használnotok, az azt jelenti, hogy nem mész bevásérolni vagy hosszabb utakra, nem lesz fél óránál többet benne a gyerek? Mert ha így van, akkor igen, jó lesz ez a kocsi. Elférni elfér, de nem kényelmesen. A kettő között azért van különbség.

(A családi háznak meg vajmi kevés köze van a babakocsihoz. Vagy, aki panelben lakik az nem vehet kényelmes kocsit? Kicsit nem értem az összefüggést)

2014. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

Nem kell terepen használnotok, az azt jelenti, hogy nem mész bevásérolni vagy hosszabb utakra, nem lesz fél óránál többet benne a gyerek?


Szerintem nem, mert a belvárosban lakunk, így hordozni fogom őt, legalábbis most így gondolom. Aztán ki tudja, itt nem tudsz felszállni villamosra vagy buszokra vele, legalábbis ahhoz nagyon tervezni kell.



"A családi háznak meg vajmi kevés köze van a babakocsihoz. Vagy, aki panelben lakik az nem vehet kényelmes kocsit? Kicsit nem értem az összefüggést"


Hajjaj, de nagyon messziről indulunk:D Nem, csak úgy értettem, hogy pl. nem kell kertben kitolnom, vagy füves részen tolni vagy rossz betonon vagy ilyesmi. Nem lakunk panelben amúgy.

2014. jún. 3. 15:32
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell terepen használnotok, az azt jelenti, hogy nem mész bevásérolni vagy hosszabb utakra, nem lesz fél óránál többet benne a gyerek? "


Én pedig ezt az összefüggést nem értem. Mi sem használjuk a kocsinkat terepen, de órákig tolom benne a gyereket. Csak terepen lehet sokáig tolni? Bevásárolni is aszfalt úton megyek...:)

2014. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!