Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van-e valami íratlan szabály...

Van-e valami íratlan szabály arra, hogy milyen életszínvonalhoz milyen babakocsit kellene venni?

Figyelt kérdés

Gondolkodom egy Stokkén, mert nagyon tetszik, itt is több kérdésben írják. Nálunk nem kell terepen mennie és valahogy beleszerettem a dizájnjába. 280.000-be kerül kb., ez egyikünk egy havi fizetése.


Szerintetek ez olyan kérdés, mint az eljegyzési gyűrű, hogy a férjem kéthavi fizetését "illett" ráköltenie a gyűrűmre? A babakocsiból, ha 40 ezreset veszünk, akkor "fillér....-k" vagy "garasoskodók" vagy "álsznobok vagyunk"?


Ti mit gondoltok? Akkor is vesztek olcsó babakocsit, ha megtehetnétek, hogy drágábbat vesztek?



2014. máj. 30. 16:42
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

"hogy milyen sznob emberek vannak, és általában pont azok, akiknek nem is kellene annyira verni magukat... szánalmas!"


mondja ezt az, aki a párja fizetését említi meg csak:) nálunk mindkettőnkét számításba tudjuk venni.


utolsó, köszönöm, persze, hogy nem sznob, csak valami baja van az előtted szólónak (pl. hogy kamuzik:D)

2014. jún. 5. 15:25
 42/53 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:


"Én tisztában vagyok az anyagi lehetőségeinkkel. Ha lenne rá keret sem vennék 100 ezernél többért,mert máshogy vagyok nevelve,ami a pénzkezelést illeti. " Ezt elmagyarázod? Nem értem.


Te is ugyanannyiért veszel arányaiban babakocsit, mint én, csak az összegek mások. Akkor én szórom a pénzt, te meg spórolsz?


# 6/41 Időpont 05-30 17:12"


"Ha lenne rá keret sem vennék 100 ezernél többért..."

Nem azt írtam,hogy most a 180 ezres bevételünkre veszek 100 ezres babakocsit,hanem HA annyit keresnék,mint a Te párod, vagy még többet,AKKOR SEM vennék 100 ezernél drágábbat. Tehát igen, én hozzád képest spórolnNÉK, HA...


"mert máshogy vagyok nevelve,ami a pénzkezelést illeti." Úgy neveltek hogy tudjak különbséget tenni lényegtelen, szükséges,fontos, és nagyon fontos dolgok között. Csak azért venni egy drága ruhát/autót/órát/babakocsit,mert az a divat, az a menő, az a valami,mert "megtehetem"...na, az nevetséges. Ahogy már fentebb említettem, luxus, drága holmik nélkül is felnőtt már az emberiség java.


Tudod a babakocsi szükséges -bár tudnád a kezedben is vinni és nem halna bele senki sem.

A gyógyszer fontos,mert nélküle a kisebb betegségeket túl élnéd,de a súlyosabbakat már nem biztos.

Az étel/ital nagyon fontos,mert nélküle meghalsz.

2014. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
90%
az eljegyzési gyűrűhöz nem hasonlítható, mert az életre szól, a babkocsi meg jobb esetben a jófogáson végzi.
2014. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Én azt gondolom, hogy leszarom a babakocsit, csak egészséges gyerekem szülessen, vagy más téma, hogy bárcsak megszületett volna 1 hónap múlva.

Ennyi. Ezen elgondolkozhatnál a nagy gondjaidban,hogy Stokke vagy mittoménmi, amilkor más nők sokkal nagyobb gonddal birkóznak meg...

2014. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

44es őszintén sajnálom, tényleg!


De! Mindenki problémájánál van nagyobb. Hála a Jóistennek, hogy a kérdezőt most ez foglalkoztatja. Így nem lehet élni, hogy megrekedek egy szinten, mert más elvetél, meghal, nyomorban él stb. Mindenkinek más problémái vannak. Törődnünk kell egymással, odafigyelni, pont én vagyok az, aki ezt igen komolyan veszi, de mások vagyunk, más gondokkal, dolgokkal.

2014. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

köszönöm, utolsó. igen, szerencsés vagyok, mert mindig first world problemjeim vannak/voltak. bár én is elvetéltem már korábban, de még az elején volt, ez most mindegy.


Szerintem sem kell a fenekünket a földhöz verni, amiért pl. folyik a víz a csapból, mert azért mindenkinek lehetnek kérdései. nem azt mondom,hogy ez életem legnagyobb gondja, de jelenleg foglalkoztat.

2014. jún. 5. 16:33
 47/53 anonim ***** válasza:
Pontozzál le, rohadtul nem érdekel! :)
2014. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Én csak a stokkéhoz szólnék hozzá: nem nagy durranás, igazából van olyan típusú gyerek, aki utálja, de ha érdekel, tudok mutatni olyat, ami pl. nálunk sokkal jobban bejött. :)


/nehogy már ne lehessen egy várandós nőnek az az egyik gondja, hogy milyen babakocsit vesz.../

2014. jún. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
az foglalkoztasson már, hogy a gyerekednek jó legyen. Ezt kellene egyszer felfognod. Nem a dizájnvilágodnak, sznobériádnak, külsőségkényszerednek.
2014. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
dehogynem érdekel, hiszen akkor nem írtad volna. De ezt most hagyjuk:) Viszont szerintem menj el pszichológushoz, mert nem tudod feldolgozni azt a traumát a vetélés miatt, hiszen egy egyszerű babakocsis kérdésnél is azzal a sztorival oktatod ki a kérdezőt...Szerintem érdemes lenne eljárni, ha még nem jársz.
2014. jún. 5. 16:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!