Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » A kisgyermekes anyukák miért...

A kisgyermekes anyukák miért versengenek egymással?

Figyelt kérdés

Mindenhol olvasom - itt is -, hogy a rendesen szült anyukák fikázzák a császáros anyukákat, hogy a császáros gyermekek puhányabbak/félősebbek/fóbiásak/stb.?


A kendős hordozós anyukák miért ennyire biztosak abban, hogy a babakocsi a legrosszabb dolog, ami egy gyerekkel történhet?


Az én gyerekem császárral szült (túl nagy volt), és babakocsitban sétáltunk (néha cybex hordozóban, de a kendős anyukák azt is fikázzák). 1 éves korában már elkezdett beszélni, 2 évesen folyékonyan beszél, hamar kúszott-mászott, nem fél a játszótéri alagutakban, sőt egy percig nem cumizott soha, stb.


Szóval a felvágós anyukák szerint mindent a legrosszabbul csináltunk, a gyerek mégis mindenben "veri" a normálisan szült / kendőben hordozott / mittudoménmilyen milyen társait.


Komolyan, mikor hagyják már abba a kismamák/anyukák ezeket az egetverő előítéletes baromságokat?



2014. aug. 24. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Úgy látom nagyon kivagy élezve a "normálisan" szült, hordozós anyukákra...

Minek foglalkozol vele? Mindenki abban hordoz/tologat, amiben akar. Az pedig, hogy ki hogyan szül, végképp nem vitatéma.

2014. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Te is beálltál közéjük.

" a gyerek mégis mindenben "veri" a normálisan szült / kendőben hordozott / mittudoménmilyen milyen társait. "

Ugyan miben "veri" egy gyerek a többieket?

2014. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
"1 éves korában már elkezdett beszélni, 2 évesen folyékonyan beszél, hamar kúszott-mászott, nem fél a játszótéri alagutakban, sőt egy percig nem cumizott soha, stb. " - nekem ez tűnik a felvágásnak. Üdv: egy szintén császáros, és babakocsis anyuka.
2014. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha? Szerencsetlen okoskak mindig lesznek. Csak azt tudom mondani, hogy engedd el ezeket. Tedd azt, ami a te kicsidnek szerinted jo - hiszen nyilvanvaloan ezt tetted eddig is, szepen fejlodik, minden rendben van.

Egy csaszaros, kendos, babakocsis, hordozos, babakocsis, nem cumis, valogatos, viselkedesi problemakkal kuzdo hyper kisfiu edesanyja. - azert irtam le mindezt, mert a bezzeg anyukak kapasbol rafoghatjak, a gyermekemnek azert vannak problemai mert csaszaros volt. Ja, hogy elfelejtettem odairni, hogy miert? Mert 2 napig vajudtam es nem sikerult 4cm-nel nagyobbra tagulnom...ugyhogy ennyi ido utan rohanva vittek a mutobe. Gyermekem lassacskan 4 eves, nagyon sokat fejlodott elonyere es ki fogja noni a zizi-t (is). Baratsagos, sosem volt agressziv. az, hogy valaki nem birja vele a tempot...? Hat hja nem mindenkinek adatik meg a sarokba rakom gyerek!

Engedd el!!! Soha nem fogjak abbahagyni!

2014. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem unatkoznak...

en siman szultem(ezt jobb esetben nem mi dontjuk el hanem a helyzet hozza) babakocsizik a kisfiam.van kendonk de nem hasznaljuk,6honapos,egy honapja kuszik-maszik.es cumizik is.ja es tapszeres 3,5honapos koratol.na es akkor mi van?sztem mindenki jot akara sajat gyerekenek es mindenki ugy csinalja ahogy neki es a babanak is jo.nekem is kismamakent meg olyan nevelesi elveim voltak h huha...aztan lett egy ket honapig hasfajastol uvolto babam...na ott minden atertekelodott.csak rajtunk aludt ejjel nappal...a szobajaba meg most sem vagyok hajlando attenni.a haloban van a kisagya.es az is elofordul h velunk alszik.engem nem erdekel ki mit gondol meg h ki mit h csinal a gyerekevel...csinalja...az ove:-):-):-):-)

2014. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1, 2, 3: nem felvágni akartam, csak a saját magam tapasztalatát, egyben ellenpéldáját leírni a fent leírt baromságoknak. Talán nem voltam elég érthető?
2014. aug. 24. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Dehogynem. :)
2014. aug. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt gondolsz, amit akarsz, okostojás :)
2014. aug. 24. 22:13
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocs, rossz helyre ment az üzenet :)
2014. aug. 24. 22:14
 10/10 Julie S ***** válasza:
100%

De nagyon altalanositasz...

En csaszarral szulettem 1 honappal korabban, mint kellett volna es nem is hordoztak. Elegge ugy tunik, hogy ezek negativan hatottak az edesanyamhoz valo kotodesemre. Egyebkent en sem voltam lemaradva, hamar jartam, hamar beszeltem.


A hordozas a legtobb babanak jo, de fel lehet noni enelkul is. A termeszetes szuletes is jo, hiszen ezer meg tizezer evek ota igy szulettek az embergyerekek a mi korunk elott. Manapsag az elet termeszetes menetebe, ha nem is olyan siman, de igyekszunk beleszolni, ami nemkivanatos kovetkezmenyekkel jarHAT. Es nehez ugy elkotelezodni valamilyen nezet mellett, hogy idoszakosan ne essen egyik-masik vegletbe az ember. Te is epp ezzel talalkoztal/talalkozol, de a visszavagasod is ugyanilyen vegletes. Legy inkabb empatikus es nyitott. Hallgasd meg mas tapasztalatat es meseld el a tiedet. Nincs egyetlen helyes ut, mindenki maskepp eli az eletet, maskepp alakitja a dolgait. Ha zavar a versenges, maradj ki belole. A kerdeseddel pont az ellenkezojet tetted. En azt tanacsolom, hogy legy bolcsebb es a versengesre, kritikakra, eloiteletekre higgadtan, partatlanul reagalj.


En hordozom a lanyom, termeszetesen szultem, egyutt is alszom vele. Nem "veri" a tobbi kortarsat kulonosebben semmiben, viszont kellemes osszhangban vagyunk. Szerintem ez az, ami igazan fontos. Ha nalatok is megvan az osszhang, akkor felesleges magadra venned a kritizalast. Ha nincs meg, akkor sosem keso valtoztatni.

2014. aug. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!