Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit válasszak?

Milyen babakocsit válasszak?

Figyelt kérdés

Teljesen tapasztalatlan vagyok, ezért szeretném a tanácsotokat kérni. Olyan babakocsit szeretnék, ami nem túl nehéz, és több funkciós, hogy újszülött kortól egészen nagyobb babakorig használni tudjuk (szóval, olyanra gondolok, ami átalakítható és esetleg van hozzá még mózeskosár is).

Április közepén érkezik hozzánk a gólya, még bőven van időm eldönteni a babakocsi kérdést, de elkezdtem nézegetni használt eladó babakocsikat, és rá kellett jönnöm, hogy fogalmam sincs mi alapján válasszunk, melyik márka és típus a legjobb a fenti szempontok alapján.



2014. nov. 17. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is elveszett voltam, egész addig, míg el nem mentünk a Brendonba és ott végigtaperoltuk, tologattuk, emelgettük a babakocsikat, rögtön ki is választottunk egyet és megvettük pár hét múlva. A személyes kipróbálás után rögtön látni fogod mi kell neked.
2014. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is a praktikussági szempontokat kell átgondolnod. Én belefutottam egy rossz vásárlásba az elején, úgyhogy már nagyon tudom, mire kell odafigyelni :D

1. Zömében hol fogod használni ?(sík vagy göröngyös terepen). Ez a kerék-méret szempontából nagyon fontos!

2. Fogsz-e vele tömegközlekedni ?(ha igen, könnyű és viszonylag keskeny kocsit válassz).

3. Autózol-e vele (összezárva mekkora lehet a maximális mérete).

4. Hol fogod tárolni? (ha bent a lakásban, célszerű kicsire, esernyő alakúra csukhatót venni, mert a lapra csukható nagyon helyet foglal).

5. Milyen gyakran kell összecsuknod (ha legalább naponta 1x, akkor célszerű nagyon könnyen, egy mozdulattal összecsukhatót)

6. Fogsz-e járni babakocsival bevásárolni? (ha igen, akkor jó nagy kosarast keress és olyat, ami akkor is pakolható, amikor a háttámla fekvő helyzetben van)


Az első gyermekemnek nagy mózeskosarast vettünk, aztán 2 hónaposan kinőtte, úgyhogy nem volt sok értelme.


Nekünk végül nagyon bevált a Peg Perego Pliko P3 kocsi, mert könnyű, remekül lehet vele manőverezni, jól fektethető, nagy kosaras és kicsire csukható. Kaptam bele kölcsön egy Graco textilmózest (pont belefér és stabil is) és az első 3 hónapban azzal használtam, hogy teljesen egyenes felületen feküdjön. Utána már csak simán a kocsiba ültettem be.


Remélem tudtam segíteni! További jó babavárást neked és jó keresgélést! :)

2014. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm utolsó, sokat segítettél!!! :)

A hétvégén elmegyünk szétnézni (még nem vásárolni, csak nézelődünk), ezeket a szempontokat tuti figyelembe fogom venni.

2014. nov. 21. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!