Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit javasoltok?

Milyen babakocsit javasoltok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezer ilyen kérdés van már, de hiába olvasgattam őket, nem vagyok biztos benne.


Első baba jön, mindenképpen 4 kerekűhöz ragaszkodnék, aminek az első kerekei bolygósíthatók. Mózeskosár és sport rész amit mindenképp szeretnék hozzá, autós ülésünk már van, bár nem kizáró ok, ha az is van hozzá.

Eléggé rossz terepen is használnám, mivel apuka nagy horgász, ezért a halastó melletti füves területen is szeretném használni. A súlya nem lényeg, faluban lakunk, nem használjuk a tömegközlekedést. Árban maximum 120 000Ft-ot szeretnénk kiadni érte.


Bebetto solaris-t néztem, vélemények?



2015. júl. 27. 16:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

9-nek: Nekem is a Baby Desing Sprint plus volt a másik befutó :) (2/6 voltam)

Nekem nagyon tetszett élőben is. Ami miatt nem azt vettük, hogy mind a mózes, mind a hordozó sokkal kisebb volt, mint a Solarisnak. Az egyik ismerősöm is sprint +-t vett és 3,5 hónaposan már a sport részt kellett használni, mert kinőtte a gyerek a mózest. (Akkora volt a pici, mint a mienk.) Mi 7 hónaposan váltottunk, de akkot is azért, mert már feltérdelt és forgott a lányunk. Persze hozzátenném, hogy a mi picink októberi és nekem fontos volt, hogy a hideg időt kihúzzuk a mózessel. De tényleg szuper kocsi a sprint plus is.

2015. júl. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is Sprint Plus van, 1,5 éve használjuk. Mindenképp olyan babakocsit kerestünk, ami a sportrésszel együtt összecsukható, ugyanis összecsukva tároljuk a lakáson belül.

A sportbabakocsi részét imádom: vízszintesig dönthető, van benne puha, mosógépben mosható ülésbetét, kupoláján van kémlelőnyílás, nagy a bevásárlóhálója, a kerekei jól bírják a terepet, és még bőven elfér benne a 12 kg-s fiam stb. Ha sportbabakocsiról van szó, akkor nem kérdés, hogy még egyszer ezt venném!

A mózest én nem tartottam kicsinek, bár nekünk nyárra esett a váltás, és így 5 hónaposan cseréltük le a sportkocsira. Viszont téli ruházatban valószínűleg nekünk is hamarabb kellett volna...

Én főleg a hordozót tartottam kicsinek, ugyanis a kisfiamnak 9 hónapos kora körül, 9 kg-san már kicsi lett, és nem a téli ruha miatt, hanem amúgy is. A biztonsági öv már sokkal a válla alatt jött ki, így nem volt biztonságos egyáltalán. Váltanunk kellett 9-18 kg-os autósülésre, pedig a fiam még nem tudott magától ülni. Szerencsére 1 hónapon belül felült magától is, az új ülés pedig dönthető. Elvileg a hordozónak 13 kg-ig jónak kellene lennie, dehát most már 85 centisen végképp esélytelen lenne, hogy belepréseljem a fiamat, hiába csak 12 kg.

Így utólag lehet nem tűzném ki célul, hogy egy babakocsival húzzuk ki végig, mert nem nagyon lehet olyat találni, aminél mind a 3 tökéletesen megfelel a célnak. Mi azért a sportbabakocsira fektettük a hangsúlyt a döntésnél, mivel ezt használja az ember a legtovább. Mi is már több mint 1 éve használjuk, és még fogjuk is jó darabig szerintem.

2015. júl. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! A Baby Desing Sprint plus kerekeiről szeretnék véleményt kérni, aki régóta használja kellett e már cserélni? Ahogy néztem ez nem felfújható és nem is rugós. Rosszabb terepen is megállja a helyét ?
2015. júl. 28. 07:47
 14/26 st_inel válasza:
100%

Szia! Írtam már korábban arukeresore egy kimerítőbb összefoglalót a solarisról, bemásolom:


"Mostmár 13 hónapos a gyerkőc, úgy érzem felelősen tudok értékelni, mi imádjuk ezt a babakocsit. Sétához, gyalogos bevásárláshoz ideális. Rossz terepre, bukkanókra, mindenhová.

Kb 2000 km van benne, mostmár a sport részt használjuk. Ebben is tud a pici aludni, így mindenkinek kikapcsolódás a séta.


Vidéken élünk, közepes méretű városban, nem tömegközlekedünk, viszonylag ritkán pakoljuk autóba.



Előnyök

1. Kellően negy a mózes, egy 6 hónapos babát komplett téli szerelésben is simán bele lehet rakni úgy, hogy hason alszik.

2. Kivehető a mózes, így ha a baba abban alszik, fel tudod nyalábolni, és bevinni akár az emeletre is, mi sokszor napközben abban is altattuk a picit.

3. A sportrész majdnem vízbe dönthető, így ha menet közben elalszik a pici, akkor tud vízszintesen aludni.

4. Jó a rugózás, a felfújható kerekek nem ráznak (teszteltük CAM combi baby ellen, nyertünk : ))

5. Jól össze van rakva, 2000 km után nem húz semerre, nem nyikorog egyben van, ugynakkor sokszor nem pakoltuk be a kocsiba, és viszonylag kevésszer csuktuk össze.


Hátrányok

1. Nehéz. A másodikon lakunk, lift nélkül, mi meg tudtuk oldalni hogy a váz a garázsban parkolt, és csak a mózest/hordozót hordtuk fel. Az egészet a feleségem el sem bírja (~16 kg).

2. Nagy. 350 literes csomagtartót ömagában megtölt. Bár ha kiszeded a kerekeit, és összecsukod a mózest lapra, akkor sokkal kevessebbet foglal, de minden egyes kipakoláskor nyűgös összerakni, Ha sokat kocsikázol, vegyél esernyőre csukható kocsit.

3. Fenti 2 indok miatt szerintem tömegközlekedésre sem alkalmas.

4. Alkatrészellátottság nehézkes, gyakorlatilag a gumiméretéről még nem is hallottak sehol bringaboltban, cseregumit csak csepelen tudtunk venni hozzá. A régi gumi 1 évet bírt úgy, hogy napi 2-3 órát biztos gurult..."

2015. júl. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 st_inel válasza:
100%
14 vagyok ismét, összességében nagyon bevált a solaris, biztos, hogy ismét ilyet vennék!
2015. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a 12. választ. 1,5 éve nyúzzuk a babakocsit napi szinten, és nincs gond a kerekeivel. Az első 1 hónapban eléggé megkopott, féltem, hogy mi lesz így később, de azóöta semmi változás, ugyanolyan állapotban van. Úgy tűnik be kell először kopnia :) Belvárosban lakunk, úgyhogy annyira extrém terepen nem szoktuk használni, de pl. a játszótéren a "kavicstengeren" vagy füves terepen vagy akár a villamossíneken is simán átmegy. Macskakövön, térkövön viszonylag hangosak a kerekei - mint bármelyik, nem felfújható kerekű sportbabakocsinak - , de a hangtól eltekintve gond nélkül veszi az akadályokat.
2015. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
mindenesetre elmegyek a csepeli boltba megnézni..
2015. júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok. Azt kifelejtettem, hogy ha úgy v vesszük rugósak a kerekei, csak a lengéscsillapító a műanyag burkolat alatt van, nem látszik. (Még mindig a Baby Design Sprint-ről van szó.)
2015. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezted, hogy milyen babakocsit javasolunk. Én Graco Quttro Tourt javaslom. Abból is az állítható tolókar magasságú kivitelt. Én is alacsony vagyok, tökéletes nekem, mert nem érzem, hogy oriás lenne előttem a babakocsi. Elől bolygókerekes, nagy bevásárló kosárral, autósüléssle, mózessel, lábzsákkal, esővédővel,pelustákával, plusz egy rácipzározható fényvédő anyag is van hozzá. Én így vettem kompletten, most fogjuk használni első babával. De mielőtt megvettem megnéztem hogy a magasságomhoz jó-e. :)

Erős váza van, nem is könnyű kocsi.

Szerintem nézd meg, újjonan már nem lehet kapni, de használtan láttam még hirdetésbe.

2015. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Használtat annyira nem szeretnék venni, mert a barátnőm két babakocsit vett használtan, mint a kettővel megjárta, ezért mindenképp újat szeretnék venni.

Másik kérdésem, hogy szeretnénk több gyerkőcöt is, ezek a babakocsik bírják annyira a strapát, hogy a második babát is kiszolgálják? :)

2015. júl. 28. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!