Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Segítenének Nekem? Hordozásban...

Segítenének Nekem? Hordozásban jártas, vagy tapasztalt Anyukák válaszait szeretném kérni.

Figyelt kérdés

A babánk két és fél hónapos, 6 kg. Ülni még természetesen nem tud, de a buksiját elég ügyesen tartja ha nem álmos. Eddig nem hordoztam, csak kézben, de ez bizony egyre nehezebb és ugye egy kézzel nagyon béna vagyok a háztartási munķákkal. Szeretnék venni valamilyen hordozót, de fogalmam sincs, hogy milyen kellene, melyik volna neki/ nekünk a legjobb. Olvastam neten elég sokat a rugalmas kendőről, szövöttről, karikásról és karika nélküliről, manducáról és mei tai-ról, de a rengeteg infótól már zsong a fejem, nem látom át.

Olyat szeretnék, ami végig kiszolgál minket (ha ez egyáltalán lehetséges) amíg igényli a közelségünket, szóval amit nem kell lecserélni egyhamar, ha egyáltalán van ilyen, és örülnék ha elöl is és háton is tudnám használni. Nem áll rendelkezésre akkora anyagi keret, hogy most veszek egy rugalmasat 10 ezerért, aztán egy-két hónap múlva egy másikat másik 10-ért, vagy ki tudja mennyiért, meglepően drágán mennek ezek a holmik még használtam is. Semmiféle tudásom nincs a használatukról, megkötésről, első baba lévén teljesen el vagyok veszve és teljes a tanácstalanság.

Nagyon várok és hálásan köszönök minden választ.


2016. okt. 12. 08:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

De akkor azt nem ertem miert nem viszed magaddal ki pl a kinyhaba.

Egy jatsziszszonyegre.

Vagy ha szonyegetek van oda ki

2016. okt. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szépen köszönök minden választ és tanácsot, mindenkinek adtam zöld praclit, bár nem minden hozzászólás volt maradéktalanul hasznos. :)

A Fb csoportba jelentkeztem, egyelőre nem vettek be, de reménykedek, hogy majd onnan is bővül a "tudásom".

Találtam egy üzletet is a VII. kerületben, ahol lehet próbálni, meg kölcsönözni a próba idejére, meg fogom nézni ott is, meg részletfizetést is említenek, nem tudom ugyan mekkora összegtől, mert rászorulónak nem nevezhetem magunkat, hála az égnek.

A konyhás tanácsot is köszi, de a konyha egy légterű a nappalival, ott letenni nem tudom és nem is akarom a pultra, nehogy bármi baleset történjen, pl. leesne vagy ráfröccsenne forró olaj, vagy forrázás, akármi. Nem akarom túlparázni, de a baj megvan egy pillanat alatt. A szőnyegre a nappaliban pedig nem teszem le addig, amíg ilyen pici, mert egy kutya is a családunk része, aki nagyon szereti a gyerekeket és ezt ki is mutatja sok-sok kutyapuszival, azt meg még nem tartom szerencsésnek, hogy kutyanyálas kézzel matasson a baba a szintén kutyanyálas arcán, száján. :)

2016. okt. 12. 14:21
 13/19 anonim ***** válasza:
Egy szövött kendőt már most is tudnál használni, és később sem kell lecserélned, mint a rugalmasat. Ez a leguniverzálisabb. Elöl is és hátul is lehet (meg oldalt), nem gond, ha nehezebb a baba. Viszont jól meg kell tanulnod megkötni.
2016. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha a hordozóhàzra gondolsz ott nagyon kedvesek nekem is sokat segìtettek anno. Mondjuk ők a liberàlisabb vonalat képviselik a hordozàsban.
2016. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha Bp.-i vagy (és úgy veszem le, hogy igen), akkor biztos, hogy találsz a közelben valahol babahordozós klubot, ahol egyrészt ki tudjátok próbálni szinte az összes hordozóeszközt, másrészt meg is tanítják, hogyan használd őket megfelelően. Kölcsönözni is lehet általában.

De annyit mindenképpen el lehet mondani, hogy ami az első pillanattól a hordozós kor végéig kiszolgál, az a szövött kendő. Illetve még a karikás is jó újszülött kortól, de az féloldalas, nehezebb babánál már nem biztos, hogy olyan kényelmes lesz, és hát nem ad két szabad kezet, hiszen az egyik le lesz korlátozva. Én altatni szoktam benne a 8 hónaposomat néha, de csak ha közben nem akarok csinálni semmi mást. Beleteszem, csípőre, sétálgatok vele egy kicsit, pár perc után elalszik benne. Régen utcára is beletettem, de ma már inkább nem azzal indulok el, egy idő után eléggé húzza a vállam.

Rugalmast tényleg ne vegyél, ha olyat akarsz, ami sokáig jó, mert azt tényleg csak pici babánál lehet biztonsággal használni.

De ha a szövöttet megtanulod használni, az bármeddig jó lehet, esetleg később könnyítésnek vehetsz mellé egy mei tai-t, vagy még később egy csatost, ezekkel jóval egyszerűbb a hordozás, de ez tényleg sokára lesz még jó.

Igazad van amúgy, jó drágák ezek. Én most nagyon ácsingózom egy csatosra, de nagyon sokba kerülnek, főleg annak fényében, hogy tízért már vettem ugye a karikást, 17-ért mei tai-t, a csatosok meg 24-30 ezer körül mozognak. És a használtak se igazán olcsóbbak, az a durva! Az az egy vigasztal, hogy a következő gyereknek még jó lesz, aztán ha már nem kell, eladhatom az egészet én is majdnem ugyanannyiért, mint amennyiért megvettem :)

2016. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen, Budapesten élünk Zuglóban, a XIV. kerületben.

Ilyen klub után hol lehet utána nézni, ahol próbálhatunk,tanítanak és esetleg kölcsönözhetünk is? Mert igaz, hogy itt sok választ és tanácsot kaptam a kérdésemre, de őszintén szólva még mindig nem látom át a sok cucc között a különbséget. Ajánlotta itt egy kedves válaszoló a Bondolino-t, ami így kép alapján tetszik meg jónak tűnik, de első ránézésre nincs nagy differencia a mei-tai, a csatos meg e között, de lehet, hogy csak én nem veszem észre és igazából ég és föld.

A kendő is jó lenne, csak ott meg attól tartok, hogy bonyolult a megkötése, sok időbe telik, amíg gyakorlott a felvevésében az ember, nekem meg beletelne fél órába amíg valahogy magamra kötném a babát, nem biztos, hogy lenne hozzá türelmem, főleg egy nap többször. Ilyen szempontból egyszerűbb lenne valami más, de persze az elsődleges és a döntő az, hogy mi a jobb a picinek.

2016. okt. 15. 14:25
 17/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok a Bondolinós, az a különbség a Bondolino és a csatosak között, hogy a Bondolinó kendő anyagból van, puha, körülöleli a babát, mint egy kendő, ezért használható már újszülött kortól. Méretre kisebb, mint a csatosok, így nagyobb korban már nem lesz jó. Én max egy éves koráig tervezem használni, addig bőven jó, de tipegőknek már túl kicsi, bár a terpesze bővíthető egyet, de a body része (ahol a baba háta van) elég alacsony. Felvétele nagyon könnyű, a derekánál tépőzáras, felül meg megkötős, ez nekünk azért jó, mert apa is hordoz néha, és így nem kell állítani, mint egy csatost. Ezt a táblázatot érdemes átböngészni: [link]

Meg a leírásokat is az eszközöknél. Én nem tudtam próbálni "vakon" rendeltem, és nagyon bevált, a szövött kendőt el is adtam, mert ordított a gyerek, míg bűvészkedtem a felkötéssel. (Első gyereknél használtam, nem voltam kezdő kötözős, mégis.)

2016. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Jaj, de szuper, hogy megint írtál! :)

Nagyon köszönöm, meg ezt a táblázatot is. Tök jó ez a táblázat, végre áttekinthető módon összegezve van minden. Magamnak is elkezdtem valami hasonlót szerkeszteni, amiben az eddig olvasottak alapján leírtam kornál és súlynál a tól-ig határt meg egy körülbelüli árat, de ebben olyan is van, amiről még nem is hallottam.

A Bondolino-nál azt írja, hogy újszülött kortól egy átlagos 3 éves gyerek méretéig használható, hát akkor az sokáig jó, nem? Igaz, hogy fogalmam sincs mekkora egy átlagos 3 éves, de abban a korban már vígan szaladgál, nem kell talán hordozni. Meg tetszik, hogy nem túl bonyolult a felvétele, mert ezt szívesen felvenné az apukája is.

2016. okt. 15. 17:33
 19/19 anonim ***** válasza:

Van ez a Facebook csopi, Babahordozás - kérdések és válaszok

[link]

Itt többek közt képzett hordozási tanácsadók is vannak, akik tudnak segíteni, és a feltöltött fájlok között van lista arról, hogy országszerte hol működnek hordozós klubok. Mindenképpen érdemes elmenni felpróbálni pár eszközt, anélkül én nem nagyon mernék vásárolni (rendelni), mert nem mindenkinek kényelmes ugyanaz, ez nagyon személyfüggő, babafüggő.


Lebeszélni semmiről nem akarlak, de az a nagy büdös helyzet, hogy sok esetben mást mondanak a gyártók, és mást a hordozási tanácsadók (és azok között is megoszlanak a vélemények). A gyártók mindig alacsonyabb korhatárt szoktak szabni, mint a hordozási tanácsadók. Utóbbiak a mei tai-t és a hasonló, megkötős hordozóeszközöket, amik egy body részből és pántokból állnak, ülni tudástól ajánlják, míg a gyártók általában már 3 hónapos kortól. A csatos hordozót pedig totyogós kortól, míg a gyártók sokszor akár újszülött kortól (ami már azért is fura, mert ezek azért általában igen nagyok, el is veszik benne egy olyan pici baba).

Természetesen lehet kompromisszumot kötni, de egy még ülni nem tudó babának a legideálisabb valamilyen kendőszerű hordozó (szövött, karikás), mert ez tudja pontról pontra megtámasztani a gerincét. Kompromisszum lehet például a kendőből varrott mei tai (vagy ehhez hasonló, más névre hallgató eszköz), ami mindenhol állítható.

De tényleg nem lebeszélni akarlak semmiről, ami tetszik, mi pl. 3 hónapos kora óta mei tai-ozunk. Nem ok nélkül, de muszáj volt valami megoldást találnunk. A hordozás nálunk szükséges volt, azt nem tudtam mellőzni. A karikás kendőt a gerincem nem bírta egy idő után (mert ugye féloldalasan terhel), tudniillik gerincferdülésem van, nem súlyos, de azért egy idő után már nem volt oké a féloldalasság. A szövött kendőt nem tudom megkötni sajnos, ebbe nem bírtam beletanulni, bár nem adom fel, talán egyszer összejön, úgyhogy muszáj volt valami mást választani.

2016. okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!