Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Nem tudom kikapcsolni az...

Nem tudom kikapcsolni az autómban a légzsákot ezért kisbabámnak hátul kell utaznia és háttal nekem (pár hónapos) Ti hogy oldjátok meg? Engem zavar hogy amíg vezetek nem látom, vagy ez nem gond?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 07:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miért lenne gond? Biztonságos.
2019. febr. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Babatükör létezik


De hosszabb útra egyedül nem megyek


Röviden meg nem zavar

2019. febr. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha melletted ül, akkor meg gyakran ránézel, nem tudsz rendesen a vezetésre koncentrálni.

De lehet venni kis öntapadós tükröt, amit a baba mögé felszerelsz és látod a visszapillantóból az arcát.

2019. febr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Így sokkal biztonságosabb.
2019. febr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Lehet kapni babafigyelő tükröt kocsiba. Guglizz tá, olyan 3000 ft körül van.
2019. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Vezetés közben az utat figyeld, ne a gyereket! Mivel pár hónapos, kb 5 percig nézelődik, aztán bealszik úgyis. Én mikor egyedül megyek az 5 hónaposommal, akkor mögöttem van bekötve. A vezetőülés mögötti hely a legbiztonságosabb. És egyáltalán nem latok így rá. Ha sírna félre állnék valahol, de végig alszik MINDIG. Mi baja lehetne? Én is paramami vagyok, de gondolkodj logikusan... Akkor se tenném a hordozót az anyósülésre, ha kitudnám kapcsolni elöl a légzsákot...az autó legveszélyesebb pontja...és tényleg az utat figyeld! Max ne tegyél hangos zenét és akkor hallod mi történik hátul. De amúgy semmi se fog!
2019. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%

A legjobb hely a melletted lévő, az igaz, hogy statisztikák szerint kevésbé biztonságos, de ez csak azon alapszik, hogy saját magadat próbálod menteni. Egyébként nyilván pont annyi az igazságtartalma mint bármely statisztikának.


Ha melletted van, akkor rápillantasz, pont látod, hogy mit csinál, tudsz neki segíteni, ha gondja van, illetve pontosan látod miért sír, lát téged!!!!, tudsz beszélni hozzá. Egy darabig biztosan alszik, de a hordozó nemcsak újszülöttkorban használatos, szerintem majd 1 éves korig. 1 éve meg már nem feltétlenül alszik.


A félreállok dolognál balesetveszélyesebb dolgot meg elképzelni sem tudok, autópályán nem állhatsz félre és ki sem szállhatsz a kocsiból nyomós ok nélkül. De elcsaphatnak simán közúton. Ha ki kell venned a babát, bal oldalról könnyebb is és biztonságosabb is, mint a vezetőoldalról. Ha meg nem mögéd ülteted, akkor első ülés ugyanolyan biztonságos, mint hátsó, mert baba háttal utazik.

2019. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7es! 6-os vagyok, de a kérdező NEM tudja kikapcsolni elől a légzsákot, így nem ültetheti előre! Szóval hiaba írsz regényt arról, hogy milyen jó ha elől a gyerek, ez nála kizárva. Ő azt kérdezte, mi hogy oldjuk meg, én pedig válaszoltam. És csak azt írtam, ami az igazság. Semmi baj nem lesz ha hatul ül a baba egyedül. Mi történhetne mégis? Gondolom ő se többszázezer kilométerre megy. Apuka nélkül mi is csak max a negyed órányira fekvő városba megyünk. Sose mentem autópályán kettesben a babával. Ha megállnék is, olyan helyen ahol biztonságos. Semmi baja nem lenne amúgy 2 perc sírástól, amíg biztonságban megtud állni az ember valahol, de amúgy mint mondtam sose volt semmi, és mikor apuka vezet, es en hatul ülök vele, semmiben sem másabb a helyzet, hiaba beszélek hozzá, ő inkabb nézelődik, es kb 3 perc és alszik. Nyugodtan tedd hátra kérdező, mivel előre nem teheted így!
2019. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha melletted van, akkor rápillantasz, pont látod, hogy mit csinál, tudsz neki segíteni, ha gondja van, illetve pontosan látod miért sír, lát téged!!!!, tudsz beszélni hozzá. Egy darabig biztosan alszik, de a hordozó nemcsak újszülöttkorban használatos, szerintem majd 1 éves korig. 1 éve meg már nem feltétlenül alszik.


Hogyne, teljesen biztonságos úgy vezetni, hogy közben a gyerekre figyel, nem az útra.

Ebből szoktak lenni a "csak egy pillanatra néztem félre, pont nem láttam a zebrán átmenő embert/kikanyarodó kamiont" című balesetek.

2019. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

9-es teljes mértékben így gondolom én is. Persze majd vezetés közben felveszem a leesett játékát stb...:)

Jó nekik hatul egyedül is, aki vezet az pedig az útra figyeljen!

2019. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!