Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mi értelme egy újszülöttnek...

Mi értelme egy újszülöttnek 30-50 ezres ruhákat venni?

Figyelt kérdés
Szomszédomék el vannak engedve anyagilag, de szerintem ez a butaságra nem válasz. 30-50 ezres ruhákat vettek az újszülött gyerekeüknek. Az én gyerekem mikor újszülött volt, bőven tökéletes volt neki a turis jó minőségű, esetleg h&m, pepco ruha. Minek ennyit költeni mikor 1 viselés után kinövi?
2019. aug. 23. 17:46
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
44%

Valószínűleg később is így fogják nevelni azt a szerencsétlen gyereket.

Tényleg ilyen újgazdag stílus, nekem is idegen.

2019. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%
Őszintén? Ha annyira gazdag lennék, én sem Pepcos ruhát adnék a gyerekemre. Ez van, fogadd el. Nekem nem fáj más gazdagsága.
2019. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem semmi baj nincs ezzel. Azon a szinten, ahogy élnek, nyilván ez a normális. Aki havi 200-as fizetésből nevel gyereket ,nézi az árcímkét és az étlap jobb oldalát is, ha évente 3-4x eljut ilyen helyre. De tök jó, hogy van, aki megteheti, hogy ezeket nem nézi. Legyenek minél többen azt kívánom! Jó lenne, ha mindenki megtehetné, hogy a színe és anyaga alapján választ ruhát és nem az ára és az akció miatt.
2019. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
94%
Ennyiért nem vennek, de turisat sem szoktam a másodiknak sem. Nagyon kevés kéz alól kapott hasznalt ruhájuk van, mert én így erzem helyesnek. Gyerekkent én is utaltam más levetett hasznalt ruhaját, így a gyerekemnél is az új jatszik. Nekik az 50ezres ruha kell, mit foglalkozol vele? Nem a te pénzed költi.
2019. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom az tetszik neki. Miért kutasson ugyanarra a ruhadarabra a turiban órákig, - amit aztán esetleg foltosan tud csak beszerezni -, ha megteheti újonnan?
2019. aug. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
83%
Én bevallom vettem a kislányomnak Dior bodyt, Calvin Klein bodykat és sapit, Burberry ruhácskát az apróbb méretekből de miután láttam milyen hamar kinőtte nem vettem annyit, azóta Zara, H&M, Mango, Next ruhákat kap javarészt és csak elvétve van 1-2 designer darabja. Ha amúgy olyan helyzetben lennénk akkor biztos csak azt vennék, fantasztikusan jó a minőségük ezeknek a luxus daraboknak.
2019. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
84%
Senkit nem akarok megbántani, mert biztosan van olyan is, aki tényleg azért vásárol a pepcoban, mert úgyis hamar kinövi, stb, de a többség azért, mert arra futja. Értem én, hogy ők azzal vigasztalják magukat, hogy nincs értelme a drágának, mert szó szerint fáj nekik az igazság. de azért, mert nekik ennyi van, még ne győzködjenek másokat, hogy úgy kellene élni, ahogy ők teszik, mert nem.
2019. aug. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk én is megtehetném hogy ne pepcobol vegyek ruhát, viszont nekem nem derogál. Majd ha már maga dönt a ruházkodás felől, szerintem elég akkor flancolni. De amúgy nekem nem fáj, ha valaki 50 ezerért vesz ruhát a gyerekének. Más kérdés ha nekem ennyim lenne csak egyetlen ruhadarabra, vennék 5000-ért vagy 10-ért És a maradékot allatmenhelyeknek adnám. De még az is lehet, hogy nekik annyi van, hogy meg e fölött is tudnak adakozni. Sőt az is, hogy nem adakoznak csak költik a pénzüket, végeredményben ez csakis az ő dolguk. Mi többiek, meg csináljuk úgy, ahogy tudjuk vagy helyesnek látjuk.
2019. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
93%
Erre csak az tudna válaszolni, akinek ennyire mindegy mennyi az annyi. Lehet úgy érzik, ezzel jobban szeretik a gyereket, aki majd hálásabb lesz érte. Vagy cikinek tartanák a hasonszőrű ismerősök előtt másban mutogatni. Vagy elhiszik, hogy ezzel támogatják a fenntartható ruhagyártást (és hasonló marketingszövegek) meg a kifinomult művészetet.
2019. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
90%

Nem gondolom, hogy azért tartanám baromságnak, mert nekem nem telik rá. Ez egy nagyon szubjektív dolog, hogy ki mit sokall. Szakkönyvet ha megkívánok, én se nézem, hogy 10 vagy 50 ezer, de hogy arra költsek irgalmatlan sok penzt, hogy egy újszülött kétszer felvegye, lebukja, aztán kinője, nekem ez nagyon fura, értelmetlen pazarlás.

Amúgy én szinte mindent használtan vettem a babának, mert hibátlan, jó minőségűek voltak azok a ruhàk, és örültem, hogy nem pihennek a szekrényben, hanem újra egy kisgazdához kerültek.

Ha nincs időm használtakat venni, akkor veszek pepco-sat, vagy ca/hm-et, de az a helyzet, hogy utóbbiak 5x annyi pènzért is pont annyi ideig voltak jók, és most ugyanúgy a felesleges tárgyak számàt növelik itthon.

Szóval, mint ahogy már írtam, nekem ez fura, idegen, érthetetlen dolog, úgy érzem, nem lehetne a világon annyi pènzem, hogy ilyesmire költsem. Ugyanakkor másnak meg lehet, hogy az indokolatlan, amire én költök.

De szerintem ez vhogy egy idea vagy elv is, amiben nem lesz egyezés, mert nem anyagi helyzet függő maga az elv.

Van olyan, aki mindent szeretne megadni a gyereknek, inkább magán spórol, de a gyerek soha ne hallja azt, hogy valamit nem lehet. Van, aki meg nevelési céllal sem vesz indokolatlannak tartott dolgot, akkor sem, ha simán lenne annyi pénze.

Egy újszülött ezeket nyilván nem érti.

2019. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!