Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mi értelme egy újszülöttnek...

Mi értelme egy újszülöttnek 30-50 ezres ruhákat venni?

Figyelt kérdés
Szomszédomék el vannak engedve anyagilag, de szerintem ez a butaságra nem válasz. 30-50 ezres ruhákat vettek az újszülött gyerekeüknek. Az én gyerekem mikor újszülött volt, bőven tökéletes volt neki a turis jó minőségű, esetleg h&m, pepco ruha. Minek ennyit költeni mikor 1 viselés után kinövi?
2019. aug. 23. 17:46
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
69%

Mert megtehetik és szebb, minőségibb darabokat tudnak így venni.


Az első Pepco, a második Dior. Képen is látszik, hogy a Dior mennyivel szebb és minőségibb és akkor még nem fogtuk meg, nem mostuk ki őket 10x, hogy valóban láthassuk a különbséget.


[link]


[link]

2019. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
71%
A Dior nagyon jó minőségű, fantasztikus anyaga van és többszöri mosás után is olyan volt mintha vadiúj lenne. Kaptunk Pepco ruhát ajándékba ismerőstől, 40% poliészter, 2 mosás után eldeformálódott, kikopott a minta, volt amelyik bodyból kiszakadt a patent. Soha nem vettem ott semmit és mivel van vele tapasztalat nem is fogok mert silány, összehasonlíthatatlan a selymesen puha, 100% pamut, tökéletes szabású Diorral amin 3 hónap viselés után sem volt nyoma a használatnak pedig a kedvencem volt és gyakran viselte. A Burberry ugyanez. A Calvin Kleint viszont már nem ajánlom ilyen jó szívvel, arra senki ne költsön mert konkrétan a H&M lepipálta minőségben. Én ha nem is csak designer darabokban járatom a gyereket de arra legalább figyelek, hogy ne műszálban aszalódjon, így a Pepco pl szóba sem jöhet.
2019. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
83%

Én most 100% pamutot vettem a pepcoban. Amúgy ezek tényleg fakulnak meg ilyesmi, de nekem most kúszik és hozzátáplálódik a gyerek, közben nő, mint a dudva.

Mindent folyton folttisztitóval bekenve kell előáztatnom. Lassan jönnek a fűfoltok is. Szóval szerintem erre tökjó a pepco.

Ha mondjuk arról lenne szó, hogy miben ül egész nap a suliban, vsz én is inkább márkásat veszek majd.

De pillanatnyilag ezeket a pepcós cuccokat is sajnálom (amúgy ott is van jobb meg szarabb, és mintában is vab borzalmasan közönséges meg aranyos àllatos is).

2019. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

A pepcos ruhák xarok, én is tapasztaltam már olyat, hogy első viselésnél kiesett a patent a ruhából.


Lényegesen többet keresek, mint a szüleim, és van egy csomó téma, amivel kapcsolatban ilyen és ehhez hasonló kérdéseket tesznek fel nekem, csak sokkal kisebbek a különbségek, mint az 500 meg az 50.000ftos body között. Például hogy miért nem fagyasztom le a kenyeret meg a húst, amikor akciós, miért veszem meg olyankor is, mikor 20-50fttal "drágább". (Amúgy azért, mert utálom a kiolvasztott dolgok ízét, meg nincs kedvem ezzel matekozni, nem tétel, amit megspórolhatnék rajta.) Azt sem érti, minek kell 3-4 féle hordozó a gyereknek (minden szakasznak és célnak megfelelő: rugalmas, szövött hosszú és karikás, meitai, csatos, onbu). Szerinte el lehetne intézni egy babakocsival, vagy akár a szövött kendővel. Ez igaz, de nekem így sokkal kényelmesebb, és jobban tetszik, hogy változatos tud lenni a hordozás.


Ezek csak kiragadott példák, de a lényeg, hogy az ember hajlandó a kényelemért, esztétikumért többet fizetni, ha van rá.

2019. aug. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
90%

Két okból veszik.


Az első, mert megtehetik, a második, mert ők erre nem sajnálják. Mindenki másra szeret költeni, én imádom a ruhákat, szeretem a legelőnyösebben öltöztetni magam és a gyerekem, biztos vennék dizájner holmit is, ha tökéleteset találnék.


Én ismerek olyat, aki vacak ruhákat vesz a gyerekének, de pl áttetsző extra fajta fogszabályzót vett neki, mert szerinte fontos, hogy a legkevésbé látszódjon, bezzeg a ruha, na az lehet rongyosturis.


Mindenki másra szeret költeni, én pl kajára nem sajnálom, eszembe sem jut, mennyibe kerül, ha megkívánok valamit, de szívesen nézem az árcetliket bútorok kapcsán, sőt, használt bútorokból áll a lakás nagy része. Megvehetném a drága szekrényt, de sokkal boldogítóbb a kika bolhapiacos részéből kiturkálni negyedáron, rábukkanni egy egy jó vételre.


Szóval ők ruhára szeretnek költeni, de lehet, hogy te megveszed a bio XL tojást, ők meg azt hiszik nem vagy normális, mert az csak egy tojás, a hűtőjükben a lidlis tojás áll.


Figyeld meg, mi az, amiből neked jobb van, máris megszűnik a kellemetlen érzésed.


Egyébként megnézném anyuka fejét, mikor a dior body lesz nyakig kakis:)


Azt még csendben megjegyzem, hogy dizájner kiegészítőket venni befektetés, ékszereknél, óráknál nagyon, de pl táskáknál is erősen tartja az értékét, eladhatod később

2019. aug. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
66%

Előző 2, Nektek igazatok van. Én a ruhákhoz hülye vagyok (sajnos engem ilyen okoslánynak neveltek, tényleg nehezemre esik pénzt kiadni arra, hogy a minimumnál jobban nézzek ki), de valóban, a kertészeti boltban hamarabb elköltök 20-30000 ezer forintot, mint ahogy az uram odaér a bevásárlókocsival.

És viszont a bútoraimat én egyedileg csináltattam, nekem nagy öröm, hogy a konyhabútorhoz gyártott egyedi előszoba bútor van, és a terasz korlátnál se gondolkodom, ha az tetszik jobban, ami egy ötvenessel több.

Szóval igen, végül is így el tudom fogadni, hogy valakinek ez a dior meg a másik valami olyan többletjelentéssel bír, amit én nem értek és ezért fizetni is hajlandó.

2019. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
70%
A hordozós rész meg abszolút ilyen nekem is, egyrészt mert a gyerek egészsége múlik a jó eszközön, de ettől még lehetett volna használtat venni, és mégis én is újat vettem karikásból meg csatiból is...
2019. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
31%
hogy ne alázzák meg a gyereket olcso szarokkal
2019. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
100%

Kérdező (és sokan mások), úgy érzem, felsorolhatunk itt mi bármennyi érvet, neked (nektek) az sem lenne elég... Más társadalmi réteg, más a fontos. Hidd el, ahol a havi bevétel hétszámjegyű összeg, ott nem nagy szám ez, nem is elképzelhetetlen. Hiszen látod, pörögnek az ilyen üzletek is, és a tervezőknek is megéri piacra dobni szezononként az újabbnál újabb szép kisruhákat.


Mi is vettünk (és veszünk is) tervezői darabokat. Nem azokkal van tele a szekrényük, de van jónéhány darab. Vagy azért, mert nagyon tetszett, vagy mert jó áron volt (hiszed, vagy sem, de gyakori a 30-50%-os akció). Vagy mert a Pepco és társaiban lehetetlen szép, letisztult, minimalista darabokat találni. Mindenhol Disney matrica, ami 2 mosás után már félig lekopott, vagy a szivárvány minden színében pompázó póló, stb.


Én azt nem értem, hogy más miért a turis ruhákat adja a gyerekére, ha már egyszer megszülte. Mégsem írok ki felháborodva kérdést, hogy úristen mennyire önzőek és milyen gáz már ez. Elfogadom, hogy valaki így, más meg úgy. Nem kattogok ezen, a saját életünkkel foglalkozom. Javaslom neked is ezt. Hidd el, rögtön boldogabb leszel, ha kiszállsz a szomszéd pénztárcájából.

2019. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
21%

De amúgy mi baj azzal, ha más a turis ruhát adja a gyerekére, Előző? Gondolod, tudja a csecsemő, hogy turis?

Meg hát a használt nem csak turit jelent, hanem ismerőstől vett, hibátlan, tiszta, rendszerezett ruhakészletet.

A használt ruha az valami illeen vagy rossz?

"Ahol a havi bevétel 7 számjegyű" Mármint a családé, mert az nem sok, még nettóban sem. Abból az èn fogalmaim szerint nem jön ki az új gyerekruha, pszichésen se.

2019. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!